באנר 1
באנר 2
באנר 3

לידה טבעית – לידה ללא התערבות רפואית

לידה טבעית, יולדת טבעית, ללדת באופן טבעי, לידה ביתית, ללדת בבית, לידה ללא התערבות רפואית, ללדת ללא התערבות רפואית

לידה טבעית – לידה ללא התערבות רפואית

לידה טבעית היא לא לידה בחיק הטבע וגם לא בצלילה עם דולפינים, אלא פשוט זו לידה שאין בה התערבויות רפואיות. אין הכוונה שהלידה נעשית ללא השגחה רפואית, אלא שהיולדת ותחושותיה מכתיבים את תהליך הלידה ולא נהלים ותכתיבים של בית החולים.

מה מיוחד בלידה טבעית?

בניגוד ללידה בבית-חולים, לידה טבעית לא נעשית דווקא בתנוחת שכיבה, אלא בתנוחה שמתאימה ליולדת, אין בדיקות תכופות של צוואר הרחם שמתערבות בתהליך הלידה, אין תרופות מזרזות וגם לא משככי כאבים.

יש הרבה סבלנות והתרגעות. ולמי שחוששת, את כאבי הצירים ניתן לשכך גם באופן טבעי, על ידי תנועה, שינוי תנוחות, נשימה, הרפייה והרבה תמיכה מהמלווים.

לקריאה נוספת: זירוז לידה

אווירה טבעית

אחד ההבדלים המשמעותיים בין לידה טבעית ללידה בבית-חולים, הוא האווירה. בלידה טבעית היולדת בוחרת את האוירה המתאימה לה.

אפשר להכין מראש מוזיקה מרגיעה ונרות ריחניים. האוירה המרגיעה היא לא רק בשביל היולדת, היא גם בשביל התינוק או התינוקת שכדאי שיבואו לעולם רגועים.

לאם ולתינוק

בניגוד ללידה בבית חולים, בה התינוק נלקח לתינוקייה ומופרד מאימו כמעט מיד עם הלידה, בלידה טבעית יש דגש לקשר שבין האם לרך הנולד. עם צאתו לאוויר העולם הוא מחובק על ידי אימו, ונשאר בקרבת הוריו גם כאשר היולדת מתאוששת מהלידה.

יולדת טבעית

לידה טבעית מתאימה לרוב היולדות, אך לא לכל אחת. אישה שההריון שלה עבר בצורה תקינה וחלקה ואין צפי של סיבוכים בלידה יכולה ללדת באופן טבעי. עם זאת, רצוי ליולדת ולמי שילווה אותה בלידה לקחת קורס הכנה ללידה טבעית, זהו קורס המקנה כלים להתמודד עם שלבי הצירים השונים, ובעיקר מקנה ביטחון לקראת הלידה.

איפה אפשר ללדת באופן טבעי?

אפשר, כמובן, ללדת בבית, אך כיום ישנם בתי חולים שמציעים חדרי יולדות ללידה טבעית. אלה חדרים גדולים ומרווחים שמאובזרים בשלל עזרים ללידה הטבעית, כמו ג’קוזי, שרפרפי לידה, מזרנים וכדורי פיזיו. היתרון הבולט של לידה טבעית בבית-חולים הוא שהמתקנים של בית החולים נגישים במקרה של סיבוך.

לקריאה נוספת: לידת מים – כל מה שצריך לדעת על לידה במים

מי צריך להיות שם?

הגבר או האישה הקרובים ביותר ליולדת, מיילדת המוסמכת לבצע לידה ודולה. דולה היא אשת מקצוע שהוסמכה בכל הנושאים הקשורים להריון, ללידה ולראשית ההורות. היא מלווה את בני הזוג גם בתקופת ההריון ושלושה חודשים לאחר הלידה. דולה, למעשה, מייעצת, מדריכה ותומכת ביולדת ובקרוביה.

יתרונותיה של לידה טבעית

לידה טבעית היא, קודם כל, לידה בריאה יותר, מכיוון שלא משתמשים בה באפידורל ובמזרזי לידה. ההתערבויות הרפואיות בתהליך הלידה גוררות התערבויות נוספות, ולעיתים אף סיבוכים בלידה, חתכים וניתוחים קיסריים.

היתרון של לידה טבעית הוא גם באופן ההתייחסות ליולדת ולתהליך הלידה. היולדת, צרכיה ורצונותיה, הם מובילים את התהליך לפי מה שנכון ומתאים לגופה. כך שהלידה אינה עוד אירוע רפואי הדורש בדיקות, תרופות והליכים רפואיים, אלא חלק ממחזור החיים.

בואי לקרוא על: הכנה רגשית ללידה

לידה טבעית – לידה ללא התערבות רפואית

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן