באנר 1
באנר 2
באנר 3

את לא לבד! תמיכה לנשים בהריון

יומן הריון – הריון היא תקופה לא קלה, ולעיתים מתעוררת התחושה שאת לבד ואין אף אחד שיכול להבין ולעזור. בדיוק לשם כך ריכזנו עבורך מידע על תמיכה וסיוע – אל תשארי לבד עם תחושותייך!

את לא לבד! תמיכה לנשים בהריון

הריון הוא תקופה ממושכת ומרגשת, אך לא פשוטה. במהלך ההריון נתקלת כל אשה בשאלות רבות, תהיות ולבטים, קשיים ולעתים משברים.

בנוסף לבעיות השכיחות הנפוצות בקרב נשים בהריון כגון פחד מהלידה, חרדה לשלום העובר, דאגה לעתיד הזוגיות ומיחושים פיזיים, ישנן בעיות רבות הייחודיות לנשים במצבים מסוימים, כגון חד-הוריות, נשים עם מגבלות רפואיות, הריון לא מתוכנן, הריון בסיכון ועוד סיבוכים בהריון.

כיום פועלים קבוצות, עמותות ופורומים רבים באינטרנט, במטרה להשיב על כל השאלות, הלבטים והבעיות, להעניק אוזן קשבת ותמיכה נפשית וגם ייעוץ ועזרה מעשיים לכל אשה הפונה אליהם.

קיראי: כיצד ניתן להתמודד נפשית עם ההריון?

התארגנויות כאלה מאפשרות לנשים הרות לשתף בחששות ובקשיים שלהן אנשי מקצוע ונשים אחרות במצבן ולהרגיש את הדבר החשוב ביותר עבור אשה בהריון – שהן לא לבד.

מעבר לחשיבות התמיכה הנפשית, מעגלים כאלה חשובים וחיוניים בשל שפע האינפורמציה עמו צריכה להתמודד האשה ההרה.

לפתע היא מוקפת במושגים רפואיים, עצות והוראות מכל עבר (שלעתים סותרות זו את זו) והבלבול רב.

לעתים דווקא על שאלות פשוטות וענייניות קשה לקבל תשובה כי הרופא עסוק וטרוד ובסביבה הקרובה אין מי שיודע.

פורומים לנשים הרות, בין אם הם כוללים מפגשים בלתי אמצעיים או מתקיימים באופן וירטואלי, יכולים לעשות סדר בבלגאן, לספק מידע נהיר ומיידי ולהפיג את החרדה.

לאן לפנות לתמיכה?

בתי החולים בישראל מפעילים קבוצות וכנסים לנשים הרות ולבני זוגן במטרה לדבר ולשתף בכל נושא המעסיק את ההורים שבדרך לפני המאורע המרגש.

בקבוצות הללו מתקבלים גם ייעוץ והדרכה מעשיים לגבי ההתמודדות עם התינוק החדש בתקופה המאתגרת אחרי הלידה.

בתי החולים מקיימים גם קורס הכנה ללידה, המספק מסגרת תומכת ומרגיעה. קורסים כאלה ניתן לעשות גם באופן פרטי או דרך קופות החולים.

קראי על: תוכנית לידה

במה רחבה ומגוונת במיוחד לתמיכה, ייעוץ ומידע היא רשת האינטרנט. בפורומים של נשים הרות ניתן למצוא קבוצות התייחסות המתאימות לכל אשה ולמצבה הייחודי.

כך למשל, פורומים לאמהות חד-הוריות מלווים את הנשים משלב ההריון ובמהלך ההתמודדות עם גידול ילד לבד. פורומים ואתרים אחרים מתמקדים בנשים שעברו טיפולי פוריות, בנשים הנמצאות בהריון עם תאומים או בנשים שעברו הפלות.

לקריאה נוספת: הפריה חוץ גופית ללא הורמונים

חלק מהפורומים פועלים בפורטלים גדולים וניתן למצוא אותם בנקל באמצעות חיפוש ברשת. חלק פועלים באתרים ייעודיים לנשים העוסקים בהריון, לידה ואמהות (כמו פורום יומן הריון!) ואחרים פועלים באתרים של קופות החולים, בתי חולים ואתרים רפואיים.

מי שחווה קשיים, מתמודדת עם הפסקת הריון ואובדן או הריון לא רצוי יכולה לפנות לעמותה המעניקה סיוע נפשי ומעשי, כגון ער”ן, סה”ר וש.י.ל.ה.

במקרים אחרים ניתן לפנות למשרד הרווחה, המפעיל מערך ליווי, תמיכה וסיוע לנשים בהריון הזקוקות לפתרונות שונות.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שאין כל סיבה ורצוי מאוד לא לעבור את ההריון לבד.

אולי תומכת לידה יכולה לעזור?

גם לבני זוג יכול להיות קשה, מבלבל ומעייף לעבור את הזעזוע הגופני, ההורמונלי והרגשי הזה. משום כך מומלץ ביותר לשתף את הסביבה ולחפש מסגרת תומכת שבה אנשים ונשים שעוברים אותו דבר.

לידה קלה ומוצלחת!

לקריאה נוספת: זכויות של נשים בהריון ואחרי לידה

את לא לבד! תמיכה לנשים בהריון

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן