x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

לעבור את ההריון לבד!

תאריך: 31/07/2014 15:22

בין אם האישה נמצאת לבד מבחירה ובין אם זה מכורח הנסיבות, ניתן לעבור את ההיריון באופן מוצלח. הריון הוא זמן של שינויים עבור כל אישה.

האישה שעוברת את ההריון לבדה צריכה ללמוד יותר מאחרות כיצד להיעזר, להיתמך, להיות אסרטיבית לעתים ולארגן לעצמה את הקן שלה באופן היעיל והנכון לה ביותר. זהו אתגר, אך זה אפשרי בהחלט, ובהצלחה גדולה.

בניגוד לנשים שנמצאות בזוגיות הזוכות לרוב בתמיכה מלאה של הסביבה בהריונן, נשים חד הוריות נתקלות לעתים קרובות בביקורת ובשאלות נוקבות שלא תמיד יש עליהן תשובה.

הן חשופות לשאלות כגון מידת מעורבותו של האב, שיתוף גבר בחיי הילד שישמש כאב ועוד שאלות שגובלות בחדירה לפרטיותה של האם ויכולות לערער גם את האישה הבטוחה ביותר. זה על פי כמה וכמה כשמדובר בהיריון שלא נוצר מבחירה, או כשהזוגיות עדיין לא בשלה אך האישה חפצה בה.

קראי גם על: הכנה רגשית ללידה

חשוב שהאישה תדע כיצד לדחוק הצידה את הקולות השליליים האלה ולהתמקד בדברים החיוביים שהיא, משפחתה וסביבתה יכולים לתת לתינוק שבדרך. חשוב לזכור כי לאנשים אחרים אין תשובות שלה אין, וכי היא אדון לעצמה ואחראית לתינוקה בדיוק כמו כל אם אחרת.

איש לא יכול לחזות את תפקודה כאם, ולא את ההשפעה של מצבה המשפחתי על התינוק. אנשים אחרים מגיבים אולי מנטיות ליבם ומאמונתם אך אין אלו אמת צרופה.

כיצד ניתן להתמודד עם ההריון והלידה?

 היריון הוא תהליך של חוסר וודאות, והוא עשוי לכרוך בתוכו דאגות וחששות לבריאותם של האם והעובר. לכן תמיכה בשלבי הבדיקות המותחים היא משמעותית ביותר.

יש מקום לשתף חברה טובה, אם, אחות, או אפילו כמה אנשים שונים, שיצטרפו לבדיקות ויעזרו לפענח את תוצאותיהן ואת האמצעים בהם צריך לנקוט.

הלידה היא חוויה משמעותית ביותר, ויש לה השלכות שונות על בריאותם של האם והתינוק. אך מעבר לכך שזו חוויה פיזית עוצמתית, יש לה גם משמעויות רגשיות רבות.

ההתמודדות עם צוות זר במקום זר- בית החולים, עשויה להיות קשה לבד. לכן מומלץ לשקול לערב דולה (תומכת לידה) בתהליך ההכנה ללידה ובלידה עצמה.

קיראי בהרחבה על: הכנת תוכנית לידה

הדולה מלווה את האישה משלבי הלידה הראשונים ועד לאחריה, עד הרגע המאושר בו היא חובקת את התינוק בזרועותיה.

נוכחות מיטיבה כזו בחדר הלידה, התמסרות ליולדת ויכולת לתקשר עם הצוות מסביב באופן תומך ומתווך עשויה לשפר את החוויה לאין שיעור ולהפיג את בדידותה של האם.

באירופה מספקת המדינה תומכת לאחר לידה (דולה פוסט פרטום) שתעזור לאישה להסתגל לתקופה החדשה הזו.

אישה זו גם עוזרת לה עם אוכל, כביסה, ניקיונות ועוד, כדי שתוכל להתפנות לטפל בתינוקה.

ואכן, נשים רבות מופתעות לגלות עד כמה הן לא יכולות לספק לעצמן צרכים בסיסיים- לאכול בזמנים קבועים, להתקלח ולישון. לכן כל עזרה, בין אם בתשלום או בהתנדבות, תתקבל בברכה.

לחצי למידע בנושא:
דיכאון אחרי הלידה

עזרה יכולה להיות גם בבישול אוכל, בקניית מצרכים, או בטיול הכלב. זה הזמן לשים את הנימוס והביישנות בצד ופשוט להיעזר בכל מי שמציע.    

לקריאה נוספת: איך להתגבר על המחסור בשעות השינה לאחר הלידה?

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור