באנר 1
באנר 2
באנר 3

איך מתמודדים עם לידה של תאומים?

יומן הריון – לידה של שני ילדים היא מורכבת פי כמה מלידה של ילד אחד. מלבד לכובד הכפול בבטן ישנם דברים ספציפים לתאומים שיש לקחת בחשבון בעת ההריון ובלידה.

איך מתמודדים עם לידה של תאומים?

הגעתם לאולטרסאונד הראשון והתבשרתם שיש לכם יותר מתינוק אחד בבטן – תאומים!

אם זה ההריון הראשון שלכם, סביר להניח שתהיו המומים. אם יש לכם כבר ילדים, תיזכרו כמה עבודה דורש תינוק אחד וכשתחשבו על שניים – תהיו המומים כפליים. אל תדאגו, זה נורמלי לחלוטין.

כיום ישנן יותר לידות תאומים מבעבר. אחת הסיבות לכך היא השהיית ההריון – מסתבר כי לנשים מעל גיל 35 ישנם יותר סיכויים ללידת תאומים. לכך מתווספים טיפולי הפריה מלאכותית והשתלת העוברים שלעיתים מתבצעים בעת הריון בגיל מאוחר וגם בהן הסיכויים ללידת תאומים גדולים יותר.

נשים רבות עשויות לנחש כי הן נושאות תאומים אם היו לידות תאומים לא זהים במשפחתן, משום שייתכן כי הן נושאות גן הגורם להן לשחרר יותר מביצית אחת בביוץ.

הריון עם תאומים – סימפטומים ייחודיים

נשים רבות מרגישות שהן בהריון עם תאומים בגלל עלייה משמעותית וחריגה במשקל במהלך השליש הראשון, גם כשהן אוכלות נכון ולפי ההוראות. לנשים אלו מומלץ להמשיך לאכול לפי דיאטה קבועה בעת הריון ולא להיות מודאגות – עלייה זו היא בריאה וטבעית.

סימן נוסף הוא כמות רבה של הורמון ה-hCG בבדיקות הדם הראשונות. אם הנך בטוחה בגיל העובר, אזי כמויות לא טיפוסיות של ההורמון בדם עשויות לרמז על כך שאת נושאת תאומים עוד לפני ביצוע אולטרסאונד ראשון.

לחצי לקריאה מורחבת בנושא: מעקב הריון – בדיקות טיפולים ועוד..

ישנם סימפטומים שעשויים לאפיין נשים בהריון עם תאומים, אך עשויים להוות אשליה ואינם מעידים על תאומים.

בגלל הרמות הגבוהות של hCG, ההורמון שמשחרר העובר, יתכן כי כל הסימפטומים הרגילים יהיו מועצמים.

בשליש הראשון סימפטומים נורמליים כגון בחילות בוקר, עייפות, רעב ומתן שתן לעתים תכופות עשויים להעצים את החוויה ובהמשך ההריון הבטן הגדלה עשויה אף היא להקשות יותר על נשים הנושאות תאומים.

לכן בשליש השני קושי בנשימה, בצקת בידיים וברגלייםשינויי משקל משמעותיים, הרחבת הבטן ותנועות עובר תכופות, עשויות להקשות אף יותר. אנמיה וחוסר ברזל גם הם נפוצים בהריונות מרובי עוברים.

הכנה ללידה עם תאומים

לידת תאומים מתקרבת עלולה לעורר חששות רבים באישה. לא מספיק לידה של תינוק אחד, כעת ישנם שניים? אך במציאות לידה וגינאלית של תאומים אינה קשה משמעותית עבור האישה מלידת תינוק אחד.

מרגע שצוואר הרחם נפתח, כל תינוק יקבל את שלב הדחיפות שלו. משמעות הדבר היא שהאישה תיאלץ לדחוף פעמיים, אך ברוב המוחלט של הפעמים התאום השני ייוולד הרבה יותר בקלות מאשר הראשון, משום שהתינוק הראשון "סלל את הדרך" עבור השני.

הזמן הממוצע בין לידה ללידה הוא באופן כללי 17 דקות. עם זאת, כל עוד התינוק השני לא נמצא במצוקה כלשהי אין צורך למהר.

לקריאה נוספת לחצי: לידה טבעית

ישנם נושאים נוספים שאישה העומדת ללדת תאומים צריכה לקחת בחשבון ולהתייעץ לגביהם עם הרופא המטפל שלה. ראשית יש לבדוק את תנוחות העוברים – האם שניהם התהפכו או שאחד מהם נמצא במצג עכוז? במקרה כזה יש לברר אם בבית החולים בו את מתכננת ללדת מיילדים תינוקות במצג עכוז או ששולחים באופן מיידי לעבור ניתוח קיסרי.

ככלל, הסיכוי לניתוח קיסרי הוא גבוה יותר בקרב לידה של תאומים, כמו גם הסיכון ללידה מוקדמת. יש לקחת זאת בחשבון ולהתייעץ עם הרופא המטפל ואם צריך, אף ללכת לדעה שנייה ושלישית, במידה ואינך מעוניינת בניתוח קיסרי.

קראי בהרחבה על: לידה בשיטות שונות – מדריך חדר לידה

הריון
 עם תאומים עשוי להיות מורכב יותר, אך רבים מדווחים על האושר שבחזרה הביתה והתבוננות בזוג התאומים המתכרבלים אחד בשני. אז מבינים איזו חוויה נפלאה הייתה להם ברחם כשהתפתחו יחד ואלו חוויות נוספות הם עומדים לרכוש בהמשך חייהם בתור אחים, חברים וערבים אחד לשני.

המשיכי לקרוא באתר על: איך מסתדרים עם תאומים לאחר הלידה?

איך מתמודדים עם לידה של תאומים?

השעון הביולוגי

250X290
250X290
250X290

יום הלידה

במהלך חודשי ההריון

250X290
250X290
250X290

מחשבון הריון

ימים בטוחים – יש כזה דבר?

כנשים אנחנו עסוקות מרגע שהפכנו לפעילות מינית בנושא ההריון, בין אם במניעתו או בכניסה להריון. מאמר זה מתייחס לאותם "ימים בטוחים" עליהם שמענו בנערותנו ולשאלה עד כמה הם באמת בטוחים וכיצד הבנה שלהם עשויה לסייע לנו לקראת הריון או במניעתו. הביוץ ידוע לנו כי הריון מושג באמצעות מפגש של הזרע עם הביצית. הביצית אינה

גיל 2 עד 3

מסך הערפל: איך באמת משפיעים המסכים על ילדינו?

אם אתם קוראים את הכתבה הזו, 99% שאתם מסתכלים על מסך (יכול להיות שהדפסתם אותה, אבל אנחנו בספק). בעוד רגע קל תקבלו הודעת וואטסאפ ותפנו אל המסך בכדי להשיב עליה. לאחר מכן תרצו לבדוק אילו סרטים מציגים הערב בסינמה סיטי, ושוב תפנו אל – נכון, המסך. זמן המסך היומי שלנו

גיל 4 עד 7

מסך הערפל: איך באמת משפיעים המסכים על ילדינו?

אם אתם קוראים את הכתבה הזו, 99% שאתם מסתכלים על מסך (יכול להיות שהדפסתם אותה, אבל אנחנו בספק). בעוד רגע קל תקבלו הודעת וואטסאפ ותפנו אל המסך בכדי להשיב עליה. לאחר מכן תרצו לבדוק אילו סרטים מציגים הערב בסינמה סיטי, ושוב תפנו אל – נכון, המסך. זמן המסך היומי שלנו

הריון בסיכון

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן