x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

חופשת הלידה הסתיימה? רוצה לחזור לעבודה?

תאריך: 31/07/2014 12:49

בין אם חלף חודש וחצי או ששה חודשים מרגע הלידה, הרגע בו יהיה צורך להתחיל ולהתכונן לחזרה לעבודה יגיע במוקדם או במאוחר.

התחושות לגבי החזרה לעבודה עשויות להיות שונות מאישה לאישה, ומעורבות: ישנן נשים שעשויות לחוש הקלה לחזור ל"עולם המבוגרים" ולשים מאחור לכמה שעות את דרישותיו של התינוק הקטן, וישנן נשים שעשויות לחוש שגורמים להן להיפרד מאבר מגופן, ופרידה זו עשויה להיות קשה.

כמובן שישנן נשים שרגשותיהן מעורבים, ולצד הגעגועים לתינוקן הן חשות הקלה על כך שהן "חוזרות לעצמן" כפי שהיו לפני הלידה. כל התחושות האלו מקובלות, ותלויות באופי האישה כמו גם של התינוק עצמו. כך או כך, מדובר בתקופת מעבר, שיש להתכונן אליה מראש.

לפני שתחזרי לעבודה - זמן התאקלמות לתינוק ולאם

רצוי לתכנן ולקבוע מי יטפל בתינוק זמן מה מראש, ולהתחיל להרגיל את התינוק למטפל החדש שלו כשבועיים לפני החזרה לעבודה.

מדוע? משם שאז תוכלי לעשות את הסידורים הנחוצים, לבכות מבלי לחשוש שהאיפור יימרח, להיות זמינה למקרה שהוא זקוק לך בגלל קשיי ההתאקלמות שלו, כמו גם לשכלל את יכולתך לדעת למה הוא זקוק במשך היום.

לקריאה נוספת: דיכאון לאחר הלידה

תקופה זו גם תאפשר לך למדוד את הזמן שלוקח לך להכין אתכם בבוקר לקראת המטפל החדש, את הזמן שלוקח להגיע באוטו, גם בדרך לשם בבוקר וגם בדרך לשם ממקום העבודה. עבור התינוק שלך זה יהיה הזמן להתאקלם לדמויות החדשות שבחייו.

הגיע הזמן שלך לחזור לעבוד?

בתחילה תוכלי להיות איתו ואיתם כמה זמן שתרגישי בנוח, ולאחר מכן בהדרגה לתת להם זמן לבד יחד. שבועיים אלה יאפשרו לשניכם להתרגל למצב החדש מבלי הלחץ של עמידה בציפיות המעסיק.

את בעבודה והתינוק צריך לאכול - שאיבת חלב

נשים מניקות רבות מעוניינות להמשיך את שאיבת החלב גם כשהן חוזרות לעבודה. חשוב להצטייד במשאבה נוחה ובצידנית, כדי שתוכלי לשאוב במהלך היום ולמקם את בקבוקי החלב שם. שאיבה במשך היום היא כמובן משמעותית למניעת גודש ולשמירה על הנבת החלב.

מה שאימהות רבות אינן מודעות לו הוא שהתינוק רוצה יותר חלב במשך היום כשהוא נמצא הרחק מהאימא מאשר שהוא קרוב אליה. נשים רבות מופתעות מכך ומרגישות שאיכות החלב שלהן ירדה, מה שכמובן אינו המקרה.

קיראי בהרחבה על: הנקה

לוקחים בערך אותם שבועיים עד שהתינוק והשד מתרגלים למצב החדש, מה שמדגיש את החשיבות שבשבועיים הראשונים. ניתן להגביר את אספקת החלב בהוספת שאיבה בבוקר, אז כמות החלב ממילא נמצאת בשיאה, אך זהו גם הזמן בו את צריכה להכין את החלב לתינוקך לאותו היום. במהלך היום את שואבת בעצם עבור היום שאחרי.

קיראי על תזונה נכונה בתקופת ההנקה

 לבסוף, יש לקבל את העובדה כי זו תקופה שעשויה להיות קשה ומתישה, הן באופן מקצועי והן באופן רגשי. היי עדינה עם עצמך והתאימי את הציפיות שלך למה שהמציאות דורשת. המשיכי להיעזר במי שאת יכולה, וחבקי את התינוק שלך כמה שיותר- זוהי הדרך לנחם את שניכם.

קיראי בהרחבה על: פיטורי אישה בהריון ומידע בנושא חופשת לידה המגיעה לך על פי חוק.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור