x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

משאבת חלב - הפתרון המושלם לאם לא מניקה

תאריך: 31/07/2014 14:08

לקראת הלידה עולות שאלות הנוגעות לדרך ההזנה הנכונה ביותר לאם ולתינוק. ובכן, ידוע ללא כל עוררין כי חלב אם הוא האופציה הטובה ביותר לתינוק: הוא מחזק את המערכת החיסונית המתפתחת, קל לעיכול, משתנה במשך היום ולפי עונות השנה וכל כולו מותאם לתינוקך.

תמ"ל (תרכובת מזון לתינוקות) אמנם מספקת לתינוק את כל המרכיבים התזונתיים הבסיסיים, אך היא לא יכולה לחקות את פעולותיו של חלב האם. לכן, נשים רבות פונות, ובצדק, לשימוש במשאבת חלב (Breast Pump).

אפילו במידה והאם לעתיד סמוכה ובטוחה כי הנקה היא הדרך הטובה ביותר עבור תזונה לתינוק, היא עלולה לחשוש מהחסרונות האפשריים של ההנקה, אשר לנשים מסוימות עולים על היתרונות.

במהלך ההנקה ישנו צורך של האם להימצא לצד התינוק כל הזמן – מה שעשוי להגביל חזרה לעבודה ואפילו יציאה למפגש עם חברה, חוסר יכולת לשתות אלכוהול מחשש שיעבור לתינוק, גודש בשד, תהליך של הרזיה לאחר הריון וכן הלאה. משאבת החלב פותרת את כל הבעיות האלו, ומאפשרת לאם להמשיך להניק בבטחה ובשמחה.

ישנן משאבות חלב חשמליות וישנן ידניות, חד-צדדיות (שואבות רק משד אחד) או דו-צדדיות (שואבות משני השדיים בו זמנית).

קיראי בהרחבה על: זכויות היולדת לאחר חופשת הלידה

המשאבה מתחברת לשד ובאמצעות מנוע יוצרת שאיבה. החלב ניגר אל תוך כלי, וניתן לאחסנו במקרר או במקפיא בשקית מיוחדת לכך. השאיבה נוחה ואינטואיטיבית.

מתי כדאי להשיג משאבת חלב?

משאבת חלב מובילה כמובן לשימוש בבקבוק, בו מומלץ להתחיל להשתמש רק לאחר שהתבססה ההנקה.

זאת משום שמפטמת הבקבוק הזרימה קלה ומהירה יותר, והתינוק עשוי להעדיף את הבקבוק על השד, ממנו האכילה מאמצת יותר בחודשיים הראשונים.

לאחר שהתבססה ההנקה, וישנה תחושה שזמן ההאכלות מתקצר ושהתינוק פחות נרדם ממאמץ ומקושי, ניתן להתחיל בהאכלה מבקבוק. לכן אין צורך למהר ולרכוש או לשאול משאבה במהלך ההריון, יש לכך מספיק זמן.

מתכננת לנסוע לחו"ל בהריון? קראי על ביטוח נסיעות לחו"ל לנשים בהריון

מהיכן להשיג משאבת חלב?

בפני האם הטריה ניצבות שלוש אופציות: השכרה, קנייה או השאלה. הגוף שמשאיל משאבות חלב הוא "יד שרה", לתקופת זמן של שנה לכל היותר.

אך ליד שרה לא תמיד יש משאבות זמינות להשאלה. אם האישה יודעת שברצונה להניק זמן רב כדאי שתשקול לקנות משאבה, לרוב זה יוצא יותר זול מהשכרה ממושכת.

הקניה משתלמת אף יותר אם היא מתכננת עוד ילדים בעתיד. אך אם היא מתכננת להניק רק לכמה חודשים, השכרה היא בהחלט אופציה נוחה. ניתן לשכור משאבה מיועצות הנקה, או, כפי שמחפשים מוצרי תינוקות אחרים, לחפש אחר גוף שמשכיר משאבות באינטרנט.

מיתוס או מציאות? קראי על הנקה כשיטה למניעת הריון

איך יודעים איזו משאבה לקנות?

ככלל לפי כמות השאיבות היומית, ולפי הצורך במנוע שקט. יש משאבות חזקות מספיק כדי לשאוב במהירות וביעילות כמה פעמים ביום (למשל במקרה בו האישה שואבת בשעות העבודה), ויש כאלו שמתאימות לפעם ביום.

כמו כן, לנשים שונות מתאימות משאבות שונות, ולכן רצוי לבדוק אותן לפני הקנייה. יש יועצות הנקה שמייעצות גם על סוג המשאבה הרצוי, וגם מאפשרות לאישה להתנסות בסוגים שונים.

ישנן כמה חברות טובות שמייצרות משאבות חלב: מדלה (Medela), ספקטרה (Spectra), אוונט (Avant), ואמדה (Ameda). רצוי להתחשב גם בזמינות של חלקי חילוף, שירות ואחריות.

למרות שלפני הלידה עולם משאבות החלב, כמו גם הצורך בסטריליזציה ושמירה על החלב נראה מורכב לאין שיעור, לאחר כמה פעמים התהליך מרגיש קל וזורם.

כל מה שצריך לדעת אחרי הלידה

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור