באנר 1
באנר 2
באנר 3

איך תבחרי היכן ללדת? כל מה שאת צריכה לדעת

כבר בחרת היכן ללדת? בחירת בית חולים ללידה אינו עניין של מה בכך. ישנם קריטריונים רבים אותם את צריכה להכיר ולתת עליהם את הדעת. בואי ללמוד מה את צריכה לבדוק לפני שאת מחליטה

איך תבחרי היכן ללדת? כל מה שאת צריכה לדעת

כל לידה בכלל ולידה ראשונה בפרט היא חוויה אינטימית ומרגשת מאוד, הנשארת כזיכרון לכל החיים, על אף החשש המתלווה אליה. מסיבה זו, חשוב מאוד לבחור בבית החולים הנכון ללדת בו. בחירת בית חולים מתאים חשובה על מנת שחווית הלידה תהיה חיובית עבוך וטובה ככל הניתן.

נשים הרות, בעיקר בזמן הריון ראשון, אינן מודעות מספיק להבדלים בין בתי החולים השונים, לזכויותיהן על פי חוק, ולחשיבות הרבה שבהיכרות עם בית החולים וצוות המחלקה המטפל עוד לפני הלידה.

בכל אחד מבתי החולים בארץ מוצעים היום ליולדות שירותים ותנאים מגוונים מאוד, לכן מומלץ לבחור את בית החולים בו תתקיים הלידה, לאחר בדיקה מעמיקה ולדאוג שיענה בצורה הטובה ביותר על הציפיות שלכן, על הדרישות והמטרות, אותן מומלץ להגדיר מראש.

בתי החולים בישראל

בישראל ניתן היום ללדת בכל בית חולים ללא קשר לאזור מגוריה של היולדת. אשפוז למטרת לידה הוא חלק מהשירותים הניתנים לנו במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי.

בתי החולים השונים, מקבלים מהמדינה סכום של כ- 6,500 ש”ח עבור כל לידה ולכן מתחרים על לבה של כל יולדת.

לקריאה נוספת: הכנה רגשית ללידה

ההחלטה היכן ובאיזו דרך ללדת היא החלטה אישית של היולדת. בית החולים שיבא שבתל השומר, בית החולים איכילוב שבתל אביב, בית החולים בלינסון שבפתח תקווה ובית החולים לניאדו שבנתניה הם רק חלק מבתי החולים המתהדרים במחלקת יולדות מטופחת ומאובזרת ובשיטות לידה מגוונת, לידות טבעיות וחדשניות.

כדי למצוא את בית החולים המתאים ביותר, מומלץ לקרוא על בתי החולים השונים ועל השירותים שהם מציעים מראש ואף כדאי לערוך סיור מעמיק לפני הלידה בשני בתי חולים לפחות. הסיור מאפשר ליולדת להכיר את הצוות, לברר על המדיניות של בית החולים ולהחליט האם הוא המקום המתאים ללדת בו.

קיראי: לידת מים

כמו כן, סיור בבתי החולים מפיג מעט את החששות ומונע את ההרגשה של הגעה למקום זר ביום הלידה. היום ניתן להצטרף לסיור מודרך כמעט בכל בית החולים באמצעות הרשמה מראש.

כיצד לבחור את בית החולים המתאים?

ישנם בתי חולים בהם מחלקת היולדות מעוצבת ומפוארת ממש כמו בית מלון, עם זאת חשוב מאוד לזכור כי עיצוב החדרים בבית החולים אינו בהכרח מדד לרמת השירות הרפואי הניתן בו. יש לתת את הדעת על קריטריונים נוספים וחשובים יותר.

חשוב שתקראי גם על: תוכנית לידה

אחת הדרכים לברר על רמת בית החולים מסויים היא דרך המלצות של חברות בעלות נסיון, שילדו בבית החולים המדובר. כדאי להתייעץ איתן ולהתרשם מחוויותיהן מבית החולים וממהלך הלידה.

המלצות על בתי חולים ניתן גם למצוא באתרים שונים באינטרנט ובפורומים בנושאי היריון ולידה. עם זאת, חשוב להתייחס אל ההמלצות השונות בזהירות, שכן יש לזכור כי חוויית הלידה וההתרשמות מבית החולים הן עניין סובייקטיבי מאוד ולכל יולדת יש העדפות, רגישויות וסגנון משלה.

נושאים חשובים שיש לברר בטרם שמחליטים היכן ללדת

ישנם נושאים חשובים רבים שכדאי לבדוק בבתי החולים בטרם בוחרים במקום המתאים, לדוגמא:

  • מהו הליך קבלת היולדת?
  • האם מותר למלווה להיות נוכח במהלך הלידה?
  • האם יש אפשרות ללדת בלידה טבעית?
  • האם ישנה מקלחת צמודה לחדר הלידה?
  • האם יש ג’קוזי?
  • מהי מדיניות שיכוך כאבים במהלך הלידה?
  • האם קיימת אפשרות ללידה פרטית?

לסיכום, כדאי לערוך מחקר מקיף לפני שאתן בוחרות את בית החולים המתאים לכן. בירור כל הפרטים מראש הנו חיוני וזאת על מנת שחווית הלידה שלכן תהיה מושלמת.

לקריאה נוספת: כיצד לבחור גניקולוג למעקב הריון?

איך תבחרי היכן ללדת? כל מה שאת צריכה לדעת

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן