באנר 1
באנר 2
באנר 3

הבאת ילד באמצעות אם פונדקאית בהודו

יומן הריון – זוגות רבים פונים כיום לתהליכי פונדקאות, כאשר יש המעדיפים להיעזר באם פונדקאית מארצות העולם השלישי, והודו בפרט. קראו על תהליך הפונדקאות בהודו וסוגיות אתיות רלוונטיות.

הבאת ילד באמצעות אם פונדקאית בהודו

כעשרה אחוזים מכלל הזוגות יתקשו להביא ילדים לעולם בשל בעיות פוריות. עבור רובם, הפתרונות המוצעים כיום יכולים לתת מענה לקושי זה, אך עבור מיעוטם החלום של להרות וללדת תינוק בריא בעצמם אינו בר השגה.

בעוד שבעבר האופציה הזמינה ביותר הייתה אופציה של אימוץ, כיום יותר ויותר זוגות הכמהים לילד ביולוגי מגלים כי ניתן להגשים את חלומם באמצעות פונדקאות.

פונדקאות מותרת בישראל רק עבור זוגות הטרוסקסואלים נשואים שאינם יכולים ללדת בעצמם מסיבות שונות. לא ניתן לבחור להיות פונדקאית עבור זוג גברים או זוג נשים, מכיוון שבמקרים אלו הפונדקאות נחשבת לעבירה על החוק.

משמעות הדבר הוא שזוגות הומוסקסואליים שמעוניינים להפוך להיות הורים לא יכולים לעשות כן מבלי לפנות לפתרונות בחו”ל. בנוסף, ישנם זוגות ישראלים שלא מוצאים אשה פונדקאית מתאימה ולכן פונים להליכי פונדקאות בחו”ל על מנת להאיץ את התהליכים.

שני המקומות הנפוצים ביותר לכך הם ארה”ב, שם הפונדקאות מותרת לכל דורש (בחלק מהמדינות) והודו.

פונדקאות בהודו

הפונדקאות המסחרית הותרה לשימוש בהודו בשנת 2002. עלות הפונדקאות היא בסביבות ה- 25,000$, כשליש מעלותה בארה”ב.

מחיר זה כולל את כל ההליכים הרפואיים עד לידה של התינוק, תשלום לאם הפונדקאית וכן שני טיולים להודו – אחד על מנת להפרות את הביצית והשני על מנת לאסוף את התינוק.

לעתים המחירים עולים כשמדובר בביצית המיובאת מארה”ב לצרכי הפרייה מלאכותית. במקרה כזה הפונדקאית מגדלת ברחמה עובר שאין לה אליו שום קשר גנטי והוא מורכב אך ורק מהמטען הגנטי של אחד מאבותיו ושל תורמת אמריקאית.

לקריאה נוספת: דיכאון לאחר הלידה

לכך יש גם יתרון רגשי עבור הפונדקאית, משום שמחקרים מראים שבעת הריון ישנה פחות התקשרות לעובר כשהוא אינו נושא את מטענה הגנטי.

כמו כן, ישנם זוגות אמריקאיים ואירופאים שפונים להודו לאם פונדקאית משום שהם מעדיפים פונדקאיות עליהן יוכלו לסמוך שלא יהיו מושפעות משתייה, עישון או שימוש בסמים.

הנשים הפונדקאיות חיות יחד בהוסטל שצמוד לקליניקה, שם הן מקבלות טיפול ומעקב רפואי, דיאטה נכונה וויטמינים כדי להגביר את הסיכוי ללדת תינוק בריא.

לקריאה נוספת: תזונה נכונה בהריון

תהליך הפונדקאות

התהליך עצמו עשוי להיראות לזוגות כוירטואלי לחלוטין בתחילה. בחירת תורמת הביצית נעשית דרך פרופילים שנשלחים אליהם באינטרנט.

הזוגות אינם פוגשים את הפונדקאית (במקרה של זוגות הומוסקסואליים, הפונדקאית אינה יודעת שהיא נושאת ילד של זוג כזה ברחמה, משום שיחסי מין בין גברים אינם חוקיים בהודו), אך הם מקבלים תמונה שלה.

הם מתעדכנים על מצבו של העובר דרך האימייל, כולל קבלת תמונות אולטרסאונד וסקירות. הפעם הבאה בה יגיעו לקליניקה היא כדי לאסוף את תינוקם.

קיראו בהרחבה על: מעקב הריון – בדיקות וטיפולים

סוגיות אתיות בנוגע לפונדקאיות בהודו

מכיוון שזוגות רבים פונים להודו בגלל המחירים הזולים, עלו חששות הנוגעות לתחושה כי ההודיות עלולות לההפך ל”רחם להשכרה” וכי עלול להיווצר ניצול.

ככלות הכול, נשים אלו חיות בעוני מרוד ולכן האופציה של רווחים מהירים עשויה לקסום להם, למרות הסיכונים האפשריים לגופן ולרווחתן הנפשית.

עם זאת, פונדקאיות הודיות רבות מרגיעות את החוששים כי הן לגמרי שלמות עם מצבן. שלא כמו בחלק מהמדינות בארה”ב, החוק מחייב להעניק לנשים אלו שכר עבור עבודתן, כאשר במקרה של מדינת עולם שלישי שכר זה הוא שווה ערך לעבודה קשה ומאומצת של שלוש שנים.

בכסף שהן מרוויחות הן יכולות לדאוג לילדיהן, לחינוכן, לקנות בית או חנות וליהנות ממנו זמן רב.

קיראו בהרחבה על: האפשרות של זוגות חד מיניים לגדל ילדים

הבאת ילד באמצעות אם פונדקאית בהודו

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן