באנר 1
באנר 2
באנר 3

התינוק בוכה – מה הוא מנסה להגיד לי?

נכון שלפעמים נדמה שהוא פשוט לא מתכוון להפסיק לבכות? למה הקטנים שלנו בוכים? ישנן סיבות רבות לבכי וחשוב שנדע אותן, נדע להבדיל בינהן וגם איך להרגיע את תינוק בוכה. לפניכן המדריך המלא על התינוק הבוכה.

התינוק בוכה – מה הוא מנסה להגיד לי?

את אמא חדשה? האחריות על תינוק קטן מבלבלת אותך?

את מוצאת את עצמך עומדת מעליו חסרת אונים, ופשוט לא יודעת מה הוא (או היא) רוצה? בכל הספרים כתוב, שאמא מבינה את התינוק שלה, ואת מרגישה שאת האמא היחידה שפשוט לא יודעת מה הוא צריך?

אל דאגה! לפניך המדריך לבכי תינוקות, צעד אחר צעד נבין איך להרגיע את התינוק שלך ומה הוא באמת רוצה.

התינוק בוכה – שאלות שצריכות לעלות:

תינוק – מדריך הפעלה לאמא החדשה

תינוק חדש לפעמים ניראה, גם לאמא שלו שילדה אותו, כמו איזו מין מכונה לא צפויה, שאין לדעת מה מפעיל אותה.

לפעמים הוא בוכה דקות ארוכות בלי הפסקה ולפעמים אף נדמה לך שהסיבה לבכי שלו מסתורית ואינה ברורה.

אגב, מחקרים מראים שאימהות שצריכות להעריך במשך כמה זמן בכה התינוק שלהן – מעריכות זמנים ארוכים משמעותית מהזמנים בפועל. זה רק טבעי שכשהתינוק שלך מתחיל לבכות, כל דקה נראית לך כמו נצח.

בואי נודה באמת – לפעמים את כבר כל כך עייפה ולא נינוחה, שאת פשוט קצת כועסת עליו על שהוא בוכה. גם את זה אנחנו מכירות. כולנו הרגשנו ככה פעם או פעמיים בתחילת דרכינו כאימהות.

האמת היא שיש מספר מצומצם של דברים שאת יכולה לעשות עבור התינוק הבוכה שלך. והנה לפנייך המדריך המלא על התינוק הבוכה.

התינוק שלך בוכה? קודם כל, בידקי פתחים

הדבר הראשון שתרצי לבדוק הוא, שהתינוק יבש ושבע. הבדיקה שתראה לך שהוא יבש והטיטול שלו נקי היא פשוטה, ועליה אין צורך להרחיב את הדיבור.

בנוגע למנגנון רעב ושובע של תינוקות וגם הנקה – את תכירי את הרגלי האכילה של תינוקך, בחלוף די זמן. בינתיים, כדאי שתציעי לו אוכל. תינוק שעוד לא חווה את העולם מתייחס לתחושת רעב כמו אל משהו קרוב לסוף העולם.

קיראי בהרחבה על: משאבת חלב

בשל חוסר האונים שלו, הוא כנראה מרגיש מאוד מסכן כשהוא רעב, וחלק מהתינוקות הרכים פורצים בבכי עז כשהם חשים רעב ואינם יודעים כיצד להתמודד עם התחושה.
עוגן
חשוב שתדעי, שתינוקות עוברים “קפיצות גדילה” מדי מספר שבועות, אז יהיו יום או יומיים שבהם התיאבון של תינוקך יגבר. הציעי לו מזון ובידקי אם זה מרגיע אותו.

מה עם מזג האויר – חם לו? קר לו?

תינוקות רגישים מאוד לטמפרטורה, מפני שבשבועות הראשונים לחייהם הם אינם מסוגלים לווסת את טמפרטורת הגוף. המשמעות היא, שאם טמפרטורת החדר יורדת (או עולה) – גם טמפרטורת הגוף שלהם תשתנה בהתאם.
עוגן
לכן חשוב מאוד להלביש את התינוק בהתאם לעונה. יש שאומרים – הלבישי אותו קצת יותר חם מאיך שאת לבושה בעצמך. הוא התינוק שלך, וקרוב לוודאי שזה יספיק לו.

מגע אוהב של אמא – תרופה לתחלואים רבים

חיבוק חם תמיד מומלץ כתרופה לתינוק בוכה. גם אם את בדרך להציע לו אוכל, ראשית החזיקי אותו. התבונני בו. דברי אליו בקול נינוח. הביאי אותו לתנוחה מוכרת ונינוחה. נענעי אותו. נסי להציע לו נחמה בצורת חום מהאדם הכי אהוב עליו בעולם – אמא שלו.

לקריאה נוספת: איך תתגברי על המחסור בשעות השינה לאחר הלידה?
נסי לעניין את התינוק, על ידי השמעת רעשים, חשיפה לצעצועים שמתאימים לגילו, משחק ב”קוקו”, או כל דבר אחר שהוא אוהב, על מנת לבדוק אם הוא אולי פשוט משועמם.

כאבי בטן וגזים – צרות של תינוקות

עד גיל ארבעה חודשים פחות או יותר, יש תינוקות שסובלים מגזים. תינוקות אלה חווים כאבי בטן, ולכן הם בוכים.

יש מה לעשות נגד גזים של תינוקות – הניחי אותו על חזך, כך שראשו מעבר לכתפך, טפחי בעדינות על הגב שלו או עסי את גבו.

תנוחה זו תאפשר לתינוק לשהק, ולשחרר את הגזים הכלואים במערכת העיכול החדשה שלו. השתדלי אפילו לעשות הפסקה באמצע כל ארוחה, ולאפשר לו לשהק ולשחרר גזים. תינוקות יונקים סובלים על פי רוב פחות מגזים, ביחס לתינוקות שאוכלים מבקבוק.

אם תינוקך משתמש בבקבוק, כדאי שתעדיפי בקבוקים בעלי מנגנון שמונע כניסת אוויר לפיו של התינוק עם האוכל. כדאי גם לדאוג שפיטמת הבקבוק מותאמת לגילו של התינוק, כך שתזרים לפיו אוכל בקצב שהוא יכול לעמוד בו.
ישנם תינוקות שנהנים מהפעלת לחץ קל על הבטן שלהם בזמן שהיא כואבת. ישנה תנוחת אחיזה של תינוקות לאורך אמת היד, כאשר היד לכל אורכה תומכת בתינוק. נסי לחפש מישהו שמכיר תנוחה אחיזה זו וילמד אותך כיצד לאחוז את תינוקך כך. בתנוחה זו קל גם לנענע את התינוק והלרגיע אותו.

יכול להיות שהוא בוכה מסיבה לא ברורה

יכול להיות שמשהו פשוט שהוא נחשף אליו לראשונה, כמו צללים או אורות – הפחיד אותו. יכול להיות שמשהו חדש קרה לו בגוף וגרם לו עוגמת נפש. יכול להיות שהוא חלם, נזכר, חשב, או הרגיש משהו שקשה לנו לנחש, וגרם לו צער.
יכול להיות שהוא בוכה פשוט מפני שהוא עצוב, ואת יכולה רק להיות קרובה אליו, ולחלוק איתו את עצבותו. אולי, פשוט, את לא יכולה לעשות כלום. לא כל בכי של תינוק צריך להיפסק בהקדם. לפעמים הוא בוכה כי הוא מוטרד, וזה בסדר.

ובסופו של דבר – יכול להיות שהתינוק שלך חולה

אם שללת את כל המקרים האחרים, אולי כדאי לשקול אם התינוק חולה. תינוק בן פחות מעשרה שבועות שסובל מחום גבוה הוא עניין חמור. אם את חוששת שהתינוק חם מדי – כדאי שתקחי אותו לבדיקה ללא דיחוי.

במקרים באלה מומלץ להתקשר לקו החירום של קופת החולים שלך ולהתייעץ עם אחות, או לגשת מייד למראפת טיפת חלב. כדאי שתחזיקי בבית מד חום (רגיל, דיגיטאלי או כספית) המתאים למדידת חום רקטאלית, שהיא מומלצת בשל אמינותה הגבוהה בתינוקות.

קיראי גם על: צהבת ילודים

כך תוכלי לדעת בוודאות אם תינוקך סובל מחום. חום של מעל 38.5 מעלות בתינוק הנו עניין שדורש תמיד בדיקת רופא.

אם כן, תינוקות בוכים ממגוון סיבות, אין מה להילחץ זה טבעי ומובן. חשוב להיות ערניים ולפעול בהתאם. והכי חשוב – הכל עם הרבה חום ואהבה.

רוצה לדעת עוד? מתי תינוק אמור להיות מסוגל להתהפך? לזחול? ללכת? לדבר?

התינוק בוכה – מה הוא מנסה להגיד לי?

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן