באנר 1
באנר 2
באנר 3

בחירת קורס הכנה ללידה שיתאים לך

המידע המלא אודות קורס הכנה ללידה, והסבר מקיף כיצד תבחרי את קורס הלידה המתאים ביותר עבורך…

בחירת קורס הכנה ללידה שיתאים לך

לידה היא אחד האירועים הכי מרגשים ומשמעותיים בחיי האישה. אחרי 9 חודשים של שינויים פיזיולוגים ונפשיים, הורמונים, לחץ, היסטריה, פחד, חשש ואושר אין סופי, מגיע היום המיוחד ביותר לידת התינוק.

אך התקופה של לפני הלידה מצריכה הכנה מראש הן פיזית והן נפשית לקראת בואו הקרב של התינוק. זוגות רבים ובעיקר זוגות לילד ראשון מאוד נרגשים וחוששים ואינם תמיד בטוחים מה עליהם לעשות, כיצד לנהוג, כיצד התינוק ישפיע וישנה את חייהם, כיצד להניק, כיצד לרחוץ את התינוק ועוד מילוני שאלות המעוררות בלבול ופחדים.

קראי בהרחבה על: הכנה רגשית ללידה

קורס הכנה ללידה יעזור לאישה ובן זוגה לענות על כל השאלות, ילמד אותם כיצד לנהוג במצבים שונים, יעשה שילוב בין הבלבול העצום הקיים בין הרגש הנפש והגוף במהלך ההיריון בשל השינויים הפיזיולוגים, רגשיים והורמונליים המתרחשים בגופה של האישה.

הקורס ילמד את האישה למה לצפות ביום הלידה ובמהלך הלידה ויכין את בני הזוג בצורה הטובה ביותר לקבלת התינוק לחייו החדשים.

מה מלמדים במסגרת קורס הכנה ללידה?

הקורס מורכב מחלק תיאורטי, מעשי וחוויתי.

הקורס מלמד את האנטומיה של אגן האישה, השינויים הפיזיולוגים המתרחשים בגופה בזמן ההיריון ולאחר הלידה, מה מתרחש בגוף האישה במהלך הלידה, למה ואיך יש צירים, מהם הסימנים המבשרים את הלידה הקרובה.

לקריאה נוספת: צירי ברקסטון היקס – הגוף מכין את עצמו ללידה

בנוסף מלמד הקורס מהם סוגי הלידות הקיימות (לידה טבעית, בעזרת מכשירים, קיסרי), אילו תרופות משככות כאבים קיימות, מהם הסיכונים בשימוש בהם, אילו בתי יולדות קיימים ומה ההבדלים ביניהם, מה צריך לקחת לחדר הלידה, כיצד תזהי את הצירים ומה תעשי בעת ירידת המים.

הקורס עונה גם על שאלות לגבי אופן הטיפול בתינוק, שאלות כגון: כיצד להניק, מהם היתרונות בהנקה, באילו מקרים אסור לך להניק ועוד חומר תיאורטי חשוב אשר יכין אתותך ואת בן זוגך ליום הלידה ולימים הבאים אחריו להתמודדות עם חיים חדשים במשפחה.

מומלץ לקרוא גם על: כיצד יעוץ זוגי יכול לעזור בתקופת ההריון?

בנוסף, במהלך קורס הכנה ללידה, מתבצע חלק מעשי אשר מלמד עזרה ראשונה לתינוק, עיסוי גוף להרגעת הכאבים, תנוחות להרגעת כאבים בזמן ההיריון, במהלך הלידה ולאחריה.

כמו כן, צוות הקורס יעזור לאישה ובן זוגה להכין תוכנית לידה, אשר תעזור להם לתכנן את החודשים לפני ואחרי ההיריון ותיתן להם את כל המידע הנחוץ להם להכנת הבית לקראת בואו של התינוק.

מה חשוב לדעת?

מכיוון שאין צורך באישור ממשרד הבריאות על מנת להיות מדריכת קורס הכנה ללידה, חשוב למצוא בית ספר או מדריכה פרטית אשר הוסמכה על ידי מוסד מוכר.

בישראל פועלים כמה וכמה מוסדות מוכרים ובין השאר:

  • רידמן
  • בית הספר אמנות הלידה
  • אמאלדת
  • המרכז הישראלי
  • מכון וינגייט

כמו כן, מומלץ לבקש המלצות מזוגות ואמהות שכבר השתתפו בקורס זה. זיכרי כי קורס הכנה ללידה יכול להיות פרטני או קבוצתי.

מרגישה לחץ וחרדה בהריון? 
לחצי כאן ולמדי על התמודדות נפשית עם ההריון

ניתן להתחיל את הקורס בסביבות שבוע 27. כדאי לברר בקורסים קבוצתיים כמה זוגות משתתפים בקורס, מהי תדירות המפגשים, מה כולל הקורס, האם זה קורס רק לנשים או גם לאבות צעירים, האם יש קורס לזוגות שכבר יש להם ילדים ורוצים רק ריענון.

כדאי שתדעי יותר על: מעקב הריון – בדיקות, טיפולים ועוד

בחירת קורס הכנה ללידה שיתאים לך

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן