באנר 1
באנר 2
באנר 3

צירי ברקסטון היקס – הגוף מכין את עצמו ללידה

צירי ברקסטון היקס הם צירים מדומים המתרחשים במהלך ההריון אך אינם מעידים על לידה, בואי ללמוד כיצד להבחין בין צירים ברקסטון לצירים אמיתיים..

צירי ברקסטון היקס – הגוף מכין את עצמו ללידה

צירי ברקסטון היקס הם התכווצויות לא כואבות של הרחם, שעשויות להופיע לאחר השליש הראשון של ההריון.

צירים אלה מופיעים בדרך כלל ללא דפוס זמנים, כלומר מתרחשים בארעיות. הצירים נקראים על שם הגניקולוג ד”ר ג’ון ברקסטון היקס, שגילה אותם בסוף המאה ה-19.

צירי ברקסטון היקס – בין אי נוחות לכאב

צירי ברקסטון היקס הם חלק טבעי ממהלכו של הריון ודרכו של הרחם “להתאמן” לקראת הלידה.
עם זאת, לא כל הנשים יחוו אותם וחלקן ירגישו אותם רק בהריון השני והלאה.

אי לכך, אין צורך לדאוג אם האישה אינה מרגישה אותם משום שיתכן כי הם מתרחשים מתחת לסף התחושה.

בדרך כלל ניתן להרגיש אותם כשמלטפים את הבטן ושמים לב שהיא מכווצת. יש נשים שירגישו את ההתכווצות בעצמן ואחרות עשויות להרגיש התכווצויות ממשיות שיגרמו להן להרגיש שהן עשויות להיכנס לתהליך לידה.

רוצה לדעת יותר? קיראי על הסימנים המבשרים שהלידה קרבה

יש נשים שעשויות לחוש כאב ממשי, אך הרוב מעידות על תחושה של חוסר נוחות ופחות מתארות תחושת כאב.

במקרים כאלה ניתן להשתמש בטכניקות של נשימה והרפיה כדי לסייע להרפות את השרירים.

לעתים קרובות מספיק שינוי תנוחה או אמבטיה חמה על מנת להקל על הכאב. לעיתים גם פתרונות רפואה אלטרנטיבית כמו דיקור סיני בהריון או יוגה בהריון עשוייים לסייע.

בנוסף, נמצא קשר בין התייבשות לצירי ברקסטון היקס, לכן חשוב להקפיד על שתייה מרובה של מים (כשלושה ליטרים ליום). לעתים שתיית שתי כוסות מים מקלה על ההתכווצויות.

קראי בהרחבה על: תזונה בריאה ותקינה במהלך ההריון

איך ניתן להבדיל בין צירי ברקסטון היקס לצירים אמיתיים?

אחת השאלות שמטרידות נשים בשליש השלישי להריונן היא כיצד לזהות את מועד הלידה. עבור מי שרגילה לחוש את צירי ברקסטון היקס בעוצמה גדולה או אפילו למי שחשה אותם בעוצמה בפעם הראשונה, אלה יכולים להיות סימני שווא לכך שהלידה עומדת להתחיל.

ניתן, בשלב ראשון, לנסות לשנות תנוחה או ליצור הרפיה ולבדוק אם הצירים נעלמים, אך הדרך הטובה ביותר לבחון אם מדובר בצירים אמיתיים היא לנסות לתזמן אותם. הזמנים בין צירים אמיתיים מתקצרים וניתן למדוד אותם בפרקי זמן קבועים.

צירי ברקסטון היקס הם קצרים יותר מצירים אמיתיים, לכן אם האשה חווה צירים ארוכים מהרגיל, המופיעים במרווחים קבועים ומתחזקים עם ההליכה, סביר להניח שמדובר בצירים אמיתיים.

מתי צריך להגיע לבית החולים?

אם את במהלך השליש האחרון להריון ולאחר שבוע 37, רצוי שתשתמש בטכניקות שלמעלה על מנת לבדוק אם מדובר בצירים אמיתיים או לא עוד לפני נסיעה אל בית החולים.

אם את נמצאת לפני השבוע ה-37 להריונך והצירים כואבים ומגיעים במרווחים קבועים ומתקצרים – יש לפנות לבית החולים כדי לבדוק אם מדובר בלידה מוקדמת. במיון יבדקו אם אכן מדובר בלידה או בצירי ברקסטון היקס.

קיראו בהרחבה: התמודדות עם לידת פג

חשוב לזכור כי למרות אי הנוחות צירי ברקסטון היקס הם דרכו של הרחם להכין את עצמו ללידה. יש המאמינים כי ההתכווצויות עוזרות להזרים דם לשלייה ולחטב את שרירי הרחם, על כן הופעתם היא חיובית ואינה מצביעה סיבוכים בלידה.

כאמור, גם במקרה שהם אינם מורגשים אין מקום לחשש, מפני שיתכן כי ההתקדמות אינה מורגשת. כך או כך, הם חלק טבעי ובריא מההריון.

קיראי בהרחבה על: הריון מדומה וכן בנושא  וירוס HPV

לקריאה נוספת: מעקב הריון – בדיקות, טיפולים ועוד…

צירי ברקסטון היקס – הגוף מכין את עצמו ללידה

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן