באנר 1
באנר 2
באנר 3

מהו עיסוי הריון וכיצד הוא מסייע להתפתחות תקינה של ההריון?

עיסוי הריון הינו טיפול באמצעות מגע, המותאם באופן ייעודי לצרכיה של המטופלת בתקופה מיוחדת זו של יצירת חיים חדשים. לחצי כאן למידע נוסף…

מהו עיסוי הריון וכיצד הוא מסייע להתפתחות תקינה של ההריון?

עיסוי הריון הינו טיפול באמצעות מגע, המותאם באופן ייעודי  לצרכיה של המטופלת בתקופה מיוחדת זו של יצירת חיים חדשים. העיסוי ידוע כאחת השיטות המומלצות להרגעת הגוף וכדרך אפקטיבית ובטוחה להקלה על התופעות והתסמינים אשר נלווים לתקופת ההריון, לשחרור מתחים והרפייה.

לבד מאופיו המפנק של העיסוי ולזמן האיכות שהוא מעניק למטופלת, נודעת לו חשיבות רבה בהתפתחות התקינה של ההריון וסגולותיו מסייעות בשמירה על בריאות האם והעובר.

עיסוי הריון הינו בעל השפעה חיובית ומרגיעה על קשת רחבה של תהליכים, אשר מתחוללים בגוף האישה במהלך תקופה זו. שיטת העיסוי מסייעת בהקלה ושיכוך כאבים, מעודדת פעילות הורמונלית לה זקוק הגוף במהלך ההריון, תורמת לזרימה איכותית של הדם לכל מערכות הגוף ומציעה פתרון להפרעות שינה.

במישור המנטלי נודעים לעיסוי יתרונות רבים, בהטענת המטופלת בכוחות ואנרגיות מחודשים  ובהפחתת חרדות ולחצים, הנלווים להריון.

עיסוי, אשר מבוצע במקצועיות ותוך מודעות והקשבה לצרכיה המשתנים של כל מטופלת משמש כלי עזר יעיל לרפואה הקונבניציונאלית או לשיטות טיפול מתחום הרפואה האלטרנטיבית.

ביצוע עיסוי הריון תוך שמירה על בטיחות האם והעובר

עיסוי הריון מתייחס לכל אופן של טיפול, המושתת על מגע מיוחד בגופה של האישה, תוך שימת לב לשינויים והתמורות הפיזיולוגיים וההורמונליים, אשר מתרחשים בגופה בתקופת ההריון.

עקרון היסוד בביצוע עיסוי מסוג זה הינו שימת לב לצרכיה הפרטניים של המטופלת ושמירה על הנוחות והבטיחות שלה ושל העובר המתפתח ברחמה.

לחצי כאן למידע על התפתחות העובר לפני שבועות ההריון

התנוחה המקובלת בעת העיסוי הינה, כאשר המטופלת שוכבת על הצד, שכן פוזיציה זו מאפשרת נוחות לאם בשילוב הגנה על העובר ובמהלכה לא מופעל כל לחץ על  הבטן.

ליצירת סביבת טיפול אופטימלית ונוחה במיוחד מוסיף המטפל ריפוד נוסף וכריות תמיכה ומחליף בין צדדי הגוף במהלך העיסוי. קיימת חשיבות רבה לביצוע העיסוי אצל מטפל מוסמך, המתמחה בתחום של עיסוי בהריון ומכיר את הצרכים והרגישויות המיוחדות לתקופה זו.

לקריאה נוספת: יוגה בהריון

מטפל מיומן מודע למותר והאסור במתן עיסוי לאישה בהריון, מכיר את האזורים הבעייתיים למגע ובקי בעוצמת העיסוי הנדרשת בנקודות השונות, באופן כללי ובהתאמה לנסיבות האישיות של כל מטופלת.

בגוף האישה קיימות נקודות מועדות, אשר מגע בהן ועיסויין עשויים לזרז פעילות צירים ולעודד לידה מוקדמת (קראי עוד על – סיבוכי לידה). כך למשל, לחיצה על אזורים מסויימים בקרסוליים ובפרקי כף היד משפיעה ומייצרת תגובה בשרירי האגן ולפיכך מומלץ להימנע ממנה.

אזור רגיש נוסף הינו הרגליים, אשר אין להפעיל עליהן לחץ עוצמתי, וכמובן הבטן, שקיימים מעסים הנמנעים באופן גורף ממגע בה במהלך העיסוי.

מטפל מיומן יידע באילו אזורים לעודד עיסוי, היכן להיזהר ולבצע עיסוי איטי ועדין, כיצד לטפל באזורי בצקת ונפיחות וכיו”ב.

עיסוי בתקופת ההריון מומלץ להתחיל בסיומו של השליש הראשון, לאחר קליטת ההריון, השתרשותו והתאקלמות הגוף לסטטוס החדש.

בהריונות המוגדרים בסיכון גבוה, דוגמת הריון מרובה עוברים, צירים מוקדמים, היסטוריה של הפלות קודמות, מצבים של יתר לחץ דם, רעלת הריון  וכדומה, מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל ולקבל את אישורו טרם העיסוי.

יתרונות ביצוע עיסוי בתקופת ההריון

לעיסוי בהריון יתרונות ותרומה מובהקים במספר מישורים: תפקודה  של האם, הן בטיפול בבעיות קיימות והן בשיפור מצבה הגופני והמנטלי, בריאותו והתפתחותו התקינה של העובר ובנוסף, כערוץ להכנת הגוף לקראת הלידה.

בתחום בריאותה ותפקודה הגופני של המטופלת – עיסוי בהריון מחזק את המערכת החיסונית ומשפר את תפקודי מערכות הגוף.

העיסוי תורם לבריאות הלב, מקל על כאבי שרירים ופרקים, מפחית תופעות של בצקת והתנפחות, הנגרמות עקב תנועתיות מוגבלת בתקופת ההריון בשילוב עם לחץ מוגבר, אשר מופעל על כלי הדם והפרקים בשל העליה במשקל.

לקריאה נוספת: דיקור סיני בהריון

העיסוי ממריץ את מחזור הדם ומסייע בהזרמת הדם לאיברים והמערכות השונות בגוף, תוך הפחתת אגירת נוזלים והסיכוי לפתח בצקות.

השפעת העיסוי מסייעת בניקוז וניקוי הגוף מפסולת דרך מערכות הלימפה והדם ומסייעת אגב כך להתגברות על העייפות הרבה, המלווה את ההריון בשלביו השונים.

העיסוי ידוע כבעל השפעות משככות ומרגיעות על כאבים ומיחושים שונים, אשר מאפיינים את תקופת ההריון, כמו כאבי גב, רגליים, ברכיים, ראש, צוואר, רגליים, התכווצויות שרירים וכאבים אחרים המתעוררים במהלך ההריון. העיסוי משפר את איכות השינה ומסייע ביציבה נכונה וחלוקה מיטבית של המשקל על עמוד השדרה.

במישור הנפשי – לעיסוי נודעות מעלות בהפחתת המתחים והחרדות  לקראת הלידה, טיפול בתופעות של שינויים במצב הרוח ודיכאון, על ידי שחרור הורמונים בעלי השפעה מרגיעה וצמצום רמות ההורמונים הגורמים לסטרס.

העיסוי מעודד וממריץ את המטופלת ומשרה אנרגיות של ויטאליות וחיוניות גם על העובר, אשר מגיב כלפיו בשמחה ובהגברת התנועתיות ברחם.

קראי עוד על – דיכאון אחרי לידה

הכנת הגוף לקראת הלידה – עיסוי הגוף לאורך ההריון משפר את מוכנות השרירים והמערכות לתפקוד מיטבי במהלך הלידה, בעל השפעה מקלה על כאבי הצירים ותורם להתפתחות לידה תקינה ונטולת סיבוכים.

בריאות העובר – השפעתו החיובית של העיסוי על האם מקרינה גם על התפתחותו של העובר ומשפרת את בריאותו ומצבו הגופני בלידה. כך, תינוק שנולד לאם, אשר עברה טיפולי עיסוי בתקופת ההריון, צפוי לסבול מסיבוכים פחותים בלידה ולהיוולד במשקל משביע רצון.

קראי עוד על: דיקור סיני לנשים בהריון

מהו עיסוי הריון וכיצד הוא מסייע להתפתחות תקינה של ההריון?

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן