באנר 1
באנר 2
באנר 3

משאבת חלב – הפתרון המושלם לאם לא מניקה

כאם לעתיד את ודאי מתחבטת בשאלת ההנקה- לחיוב או לשלילה. מתי כדאי להשתמש במשאבת חלב, מהי משמעות השימוש בשאבה והיכן ניתן להשיגה.

משאבת חלב – הפתרון המושלם לאם לא מניקה

לקראת הלידה עולות שאלות הנוגעות לדרך ההזנה הנכונה ביותר לאם ולתינוק. ובכן, ידוע ללא כל עוררין כי חלב אם הוא האופציה הטובה ביותר לתינוק: הוא מחזק את המערכת החיסונית המתפתחת, קל לעיכול, משתנה במשך היום ולפי עונות השנה וכל כולו מותאם לתינוקך.

תמ”ל (תרכובת מזון לתינוקות) אמנם מספקת לתינוק את כל המרכיבים התזונתיים הבסיסיים, אך היא לא יכולה לחקות את פעולותיו של חלב האם. לכן, נשים רבות פונות, ובצדק, לשימוש במשאבת חלב (Breast Pump).

אפילו במידה והאם לעתיד סמוכה ובטוחה כי הנקה היא הדרך הטובה ביותר עבור תזונה לתינוק, היא עלולה לחשוש מהחסרונות האפשריים של ההנקה, אשר לנשים מסוימות עולים על היתרונות.

במהלך ההנקה ישנו צורך של האם להימצא לצד התינוק כל הזמן – מה שעשוי להגביל חזרה לעבודה ואפילו יציאה למפגש עם חברה, חוסר יכולת לשתות אלכוהול מחשש שיעבור לתינוק, גודש בשד, תהליך של הרזיה לאחר הריון וכן הלאה. משאבת החלב פותרת את כל הבעיות האלו, ומאפשרת לאם להמשיך להניק בבטחה ובשמחה.

ישנן משאבות חלב חשמליות וישנן ידניות, חד-צדדיות (שואבות רק משד אחד) או דו-צדדיות (שואבות משני השדיים בו זמנית).

קיראי בהרחבה על: זכויות היולדת לאחר חופשת הלידה

המשאבה מתחברת לשד ובאמצעות מנוע יוצרת שאיבה. החלב ניגר אל תוך כלי, וניתן לאחסנו במקרר או במקפיא בשקית מיוחדת לכך. השאיבה נוחה ואינטואיטיבית.

מתי כדאי להשיג משאבת חלב?

משאבת חלב מובילה כמובן לשימוש בבקבוק, בו מומלץ להתחיל להשתמש רק לאחר שהתבססה ההנקה.

זאת משום שמפטמת הבקבוק הזרימה קלה ומהירה יותר, והתינוק עשוי להעדיף את הבקבוק על השד, ממנו האכילה מאמצת יותר בחודשיים הראשונים.

לאחר שהתבססה ההנקה, וישנה תחושה שזמן ההאכלות מתקצר ושהתינוק פחות נרדם ממאמץ ומקושי, ניתן להתחיל בהאכלה מבקבוק. לכן אין צורך למהר ולרכוש או לשאול משאבה במהלך ההריון, יש לכך מספיק זמן.

מתכננת לנסוע לחו”ל בהריון? קראי על ביטוח נסיעות לחו”ל לנשים בהריון

מהיכן להשיג משאבת חלב?

בפני האם הטריה ניצבות שלוש אופציות: השכרה, קנייה או השאלה. הגוף שמשאיל משאבות חלב הוא “יד שרה”, לתקופת זמן של שנה לכל היותר.

אך ליד שרה לא תמיד יש משאבות זמינות להשאלה. אם האישה יודעת שברצונה להניק זמן רב כדאי שתשקול לקנות משאבה, לרוב זה יוצא יותר זול מהשכרה ממושכת.

הקניה משתלמת אף יותר אם היא מתכננת עוד ילדים בעתיד. אך אם היא מתכננת להניק רק לכמה חודשים, השכרה היא בהחלט אופציה נוחה. ניתן לשכור משאבה מיועצות הנקה, או, כפי שמחפשים מוצרי תינוקות אחרים, לחפש אחר גוף שמשכיר משאבות באינטרנט.

מיתוס או מציאות? קראי על הנקה כשיטה למניעת הריון

איך יודעים איזו משאבה לקנות?

ככלל לפי כמות השאיבות היומית, ולפי הצורך במנוע שקט. יש משאבות חזקות מספיק כדי לשאוב במהירות וביעילות כמה פעמים ביום (למשל במקרה בו האישה שואבת בשעות העבודה), ויש כאלו שמתאימות לפעם ביום.

כמו כן, לנשים שונות מתאימות משאבות שונות, ולכן רצוי לבדוק אותן לפני הקנייה. יש יועצות הנקה שמייעצות גם על סוג המשאבה הרצוי, וגם מאפשרות לאישה להתנסות בסוגים שונים.

ישנן כמה חברות טובות שמייצרות משאבות חלב: מדלה (Medela), ספקטרה (Spectra), אוונט (Avant), ואמדה (Ameda). רצוי להתחשב גם בזמינות של חלקי חילוף, שירות ואחריות.

למרות שלפני הלידה עולם משאבות החלב, כמו גם הצורך בסטריליזציה ושמירה על החלב נראה מורכב לאין שיעור, לאחר כמה פעמים התהליך מרגיש קל וזורם.

כל מה שצריך לדעת אחרי הלידה

משאבת חלב – הפתרון המושלם לאם לא מניקה

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן