באנר 1
באנר 2
באנר 3

גם זוגות חד מיניים יכולים להיות הורים!

יומן הריון מביא סקירה בנושא זוגות חד מיניים והדרכים להביא ילדים לעולם…

גם זוגות חד מיניים יכולים להיות הורים!

זוגות חד מיניים נתקלים בבעיות רבות כשעולה הצורך והרצון לגדל ילדים במערכת הורות חד מינית. ראשית, האפשרות הביולוגית חסומה בפני שני בני הזוג, והם נאלצים לצאת ולחפש אחר חלופות אחרות להבאת ילדים לעולם.

משזה נסתיים, מגיעים בני הזוג לבעיית המערכת המשפטית, שלא תמיד מתירה להם להביא ילדים או לא מכירה בהם כהורים החוקיים של הילד במקרים כאלה ואחרים.

החלופות להבאת ילד לעולם

אז מה הן למעשה האופציות העומדות בפני זוגות חד מיניים להביא ילדים לעולם?

ילדים ביולוגיים

האופציה הראשונה היא האפשרות הביולוגית. למעשה, מדובר בהבאת ילדים על ידי קיום יחסי מין או השגת תרומת זרע / ביצית מגורם מחוץ למערכת הזוגית של בני הזוג החד מיניים.

בחלק מהמקרים, כשמדובר בבני זוג שנהגו לנהל מערכת יחסית דו מינית, ניתן לנהל יחסי משמורת עםילדים לזוגות חד מיניים - הכיצד? בן הזוג לשעבר ולגדל את הילד הביולוגי עם בן הזוג החדש, ממש כמו שעושים זוגות דו מיניים שנפרדים ונכנסים לקשר חדש.

אפשרות ביולוגית נוספת היא חיבור בין זוג גברים לזוג נשים, והבאת ילדים לעולם על ידי קיום יחסי מין עם הנשים לצורך התרבות.

פונדקאות

בני זוג חד מיניים יכולים לבחור באופציה של פונדקאות על מנת להביא ילדים לעולם. אם פונדקאית נושאת ברחמה את הילד במקרה של בני זוג שלא מצליחים להיכנס להריון או במקרה של בני זוג חד מיניים שלא מצליחים למצוא אישה שתסכים להרות ולהיות אם לילד.

קיראו בהרחבה על: אם פונדקאית מהודו

אימוץ

אופציה נוספת לגידול ילדים בבני זוג חד מיניים היא אימוץ של ילד. בחלק מהמקרים האימוץ מתבצע על ידי שני בני הזוג ובחלק מהמקרים אחד מבני הזוג מאמץ את הילד של בן הזוג השני על מנת לקבל את ההכרה המשפטית כהורה החוקי של הילד.

קיראו בהרחבה על: אימוץ ילדים בישראל

הכרה משפטית

המצב המשפטי של הקהילה ההומו לסבית במדינת ישראל בעייתי במקצת בכל הקשור לגידול ילדים. כשמדובר בפונדקאות, המדינה לא מתירה לבני זוג חד מיניים הבאת ילד באמצעות פונדקאות ולכן האופציה החוקית שעומדת בעינה בקרב הזוגות החד מיניים היא פונדקאות בחו”ל.

הליך שכזה גוזל זמן וכסף רב. נשים לסביות לעומת זאת, יכולות לעבור הזרעה מלאכותית ללא כל בעיה משפטית.

לקריאה נוספת: הריון אחרי גיל 30

בנושא אימוץ ילדים, המדינה קבעה הגבלות שלפיהן לזוגות חד מיניים מותר לאמץ ילד זר או ילד ביולוגי של אחד הצדדים בלבד, וגם זאת, במקרה והאימוץ ייטיב עם הילד, ולכן רוב הזוגות החד מיניים שבוחרים באפשרות האימוץ, מאמצים ילדים מחוץ לארץ.

כשמדובר בגידול ילד ביולוגי מיחסי מין עם גורם מחוץ למערכת היחסים החד מינית אין הכרה משפטית בהורה השני, שלא היה שותף ליצירת הילד.

במקרה זה, אך ורק ההורים הביולוגיים של הילד מקבלים את הזכויות המשפטיות עליו, על אף חוזים והסכמים שנחתמים בין בני הזוג. חוזים אלו אינם תקפים מבחינה משפטית מכיוון שהם בניגוד לחוק.

לקריאה נוספת: הסכם הורות לפני הבאת ילד לעולם

גם זוגות חד מיניים יכולים להיות הורים!

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן