x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

הבאת ילד באמצעות אם פונדקאית בהודו

תאריך: 24/07/2014 11:29

כעשרה אחוזים מכלל הזוגות יתקשו להביא ילדים לעולם בשל בעיות פוריות. עבור רובם, הפתרונות המוצעים כיום יכולים לתת מענה לקושי זה, אך עבור מיעוטם החלום של להרות וללדת תינוק בריא בעצמם אינו בר השגה.

בעוד שבעבר האופציה הזמינה ביותר הייתה אופציה של אימוץ, כיום יותר ויותר זוגות הכמהים לילד ביולוגי מגלים כי ניתן להגשים את חלומם באמצעות פונדקאות. 

פונדקאות מותרת בישראל רק עבור זוגות הטרוסקסואלים נשואים שאינם יכולים ללדת בעצמם מסיבות שונות. לא ניתן לבחור להיות פונדקאית עבור זוג גברים או זוג נשים, מכיוון שבמקרים אלו הפונדקאות נחשבת לעבירה על החוק.

משמעות הדבר הוא שזוגות הומוסקסואליים שמעוניינים להפוך להיות הורים לא יכולים לעשות כן מבלי לפנות לפתרונות בחו"ל. בנוסף, ישנם זוגות ישראלים שלא מוצאים אשה פונדקאית מתאימה ולכן פונים להליכי פונדקאות בחו"ל על מנת להאיץ את התהליכים.

שני המקומות הנפוצים ביותר לכך הם ארה"ב, שם הפונדקאות מותרת לכל דורש (בחלק מהמדינות) והודו.

פונדקאות בהודו

הפונדקאות המסחרית הותרה לשימוש בהודו בשנת 2002. עלות הפונדקאות היא בסביבות ה- 25,000$, כשליש מעלותה בארה"ב.

מחיר זה כולל את כל ההליכים הרפואיים עד לידה של התינוק, תשלום לאם הפונדקאית וכן שני טיולים להודו - אחד על מנת להפרות את הביצית והשני על מנת לאסוף את התינוק.

לעתים המחירים עולים כשמדובר בביצית המיובאת מארה"ב לצרכי הפרייה מלאכותית. במקרה כזה הפונדקאית מגדלת ברחמה עובר שאין לה אליו שום קשר גנטי והוא מורכב אך ורק מהמטען הגנטי של אחד מאבותיו ושל תורמת אמריקאית.

לקריאה נוספת: דיכאון לאחר הלידה

לכך יש גם יתרון רגשי עבור הפונדקאית, משום שמחקרים מראים שבעת הריון ישנה פחות התקשרות לעובר כשהוא אינו נושא את מטענה הגנטי.

כמו כן, ישנם זוגות אמריקאיים ואירופאים שפונים להודו לאם פונדקאית משום שהם מעדיפים פונדקאיות עליהן יוכלו לסמוך שלא יהיו מושפעות משתייה, עישון או שימוש בסמים.

הנשים הפונדקאיות חיות יחד בהוסטל שצמוד לקליניקה, שם הן מקבלות טיפול ומעקב רפואי, דיאטה נכונה וויטמינים כדי להגביר את הסיכוי ללדת תינוק בריא.

לקריאה נוספת: תזונה נכונה בהריון

תהליך הפונדקאות

התהליך עצמו עשוי להיראות לזוגות כוירטואלי לחלוטין בתחילה. בחירת תורמת הביצית נעשית דרך פרופילים שנשלחים אליהם באינטרנט.

הזוגות אינם פוגשים את הפונדקאית (במקרה של זוגות הומוסקסואליים, הפונדקאית אינה יודעת שהיא נושאת ילד של זוג כזה ברחמה, משום שיחסי מין בין גברים אינם חוקיים בהודו), אך הם מקבלים תמונה שלה.

הם מתעדכנים על מצבו של העובר דרך האימייל, כולל קבלת תמונות אולטרסאונד וסקירות. הפעם הבאה בה יגיעו לקליניקה היא כדי לאסוף את תינוקם. 

קיראו בהרחבה על: מעקב הריון - בדיקות וטיפולים

סוגיות אתיות בנוגע לפונדקאיות בהודו

מכיוון שזוגות רבים פונים להודו בגלל המחירים הזולים, עלו חששות הנוגעות לתחושה כי ההודיות עלולות לההפך ל"רחם להשכרה" וכי עלול להיווצר ניצול.

ככלות הכול, נשים אלו חיות בעוני מרוד ולכן האופציה של רווחים מהירים עשויה לקסום להם, למרות הסיכונים האפשריים לגופן ולרווחתן הנפשית.

עם זאת, פונדקאיות הודיות רבות מרגיעות את החוששים כי הן לגמרי שלמות עם מצבן. שלא כמו בחלק מהמדינות בארה"ב, החוק מחייב להעניק לנשים אלו שכר עבור עבודתן, כאשר במקרה של מדינת עולם שלישי שכר זה הוא שווה ערך לעבודה קשה ומאומצת של שלוש שנים.

בכסף שהן מרוויחות הן יכולות לדאוג לילדיהן, לחינוכן, לקנות בית או חנות וליהנות ממנו זמן רב.

קיראו בהרחבה על: האפשרות של זוגות חד מיניים לגדל ילדים

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגור



סגור