באנר 1
באנר 2
באנר 3

איך בוחרים גניקולוג למעקב ההריון?

יומן הריון – איך לבחור גניקולוג שילווה אותך במהלך תקופת ההריון? מעקב הריון מצריך רופא נשים מיומן ומקצועי, אשר יבצע את כל הבדיקות הנדרשות עד הלידה.

איך בוחרים גניקולוג למעקב ההריון?

הריון היא תקופה רגישה הן פיזית והן נפשית וכיום יותר מתמיד נשים מוצאות את עצמן משתוקקות לדמות שתהיה מצד אחד סמכותית ומצד שני מכילה ומרגיעה, כדי שיוכלו לדעת שיש להן כתובת לפנות אליה במידה ועולות החרדות הרבות הנפוצות כל כך בתקופת ההריון.

מסיבה זו בחירת רופא מעקב ההריון חורגת פעמים רבות מההרגל של פניה לכל רופא בקופת החולים והופכת להיות מסע חיפוש אחר הרופא המתאים.

אופציות למעקב הריון בישראל כיום

גניקולוג ומעקב הריוןככלל, ישנן שלוש אופציות העומדות בפני אישה הריונית: רופא בקופת-חולים, מעקב הריון במסגרת טיפת חלב ופניה לרופא פרטי.

הרופא בקופת החולים יכול להיות אותו רופא שליווה אותך לקראת ההריון, אם זהו האדם עליו את סומכת.

היתרון המרכזי של פניה לרופא הוא שהתשלום כלול בקופת החולים, אולם החיסרון הוא זמן ההמתנה הארוך בין תור לתור.

רופא בטיפת חלב יערוך איתך מעקב הריון יחד עם אחות ההריון שבתחנה, כאשר יתרון המעקב בתחנה הוא היכרות עם הצוות (שיטפל גם באם ובתינוק אחרי הלידה) והחיסרון הוא התשלום (למרות שהוא סמלי בלבד) וחוסר זמינותו של הרופא, שנמצא שם כפעם בשבוע.

מעקב אצל רופא פרטי הוא מעקב זהה, אך הוא מתבצע אצל מומחה לבחירת האישה, אשר יהיה זמין עבור שאלות 24 שעות ביממה.

בתמורה לזמינות זו תשלמו תעריף גבוה, כמו כן תיאלצו לעשות את התיאומים הדרושים של הבדיקות עם קופת החולים בעצמכם.

יהא מיקומו של הרופא אשר יהא – חשוב שהאישה תרגיש בטוחה איתו, שתדע כי ישנו מענה לשאלותיה ותסמוך על חוות דעתו הרפואית.

מה כוללת פגישת מעקב?

פגישת מעקב הריון תכלול האזנה למצבה הכללי ותחושותיה של האישה, בדיקת לחץ דם ומשקל.

בשבוע השמיני בערך תיערך בדיקת אולטרסאונד וגינאלי לוידוא מיקום שק ההריון (שלא מדובר בהריון חוץ רחמי) ולצפייה בדופק העובר.

קראי גם על: בדיקת חלבון עוברי

החל מהשבוע ה-12 יאזין הרופא לדופק העובר במכשיר הדופלר וימדוד גם את מיקום הרחם.

לקראת סוף ההריון יתווספו לבדיקות גם בדיקה של מצג ומנח התינוק בעזרת מישוש חיצוני, כמו גם בדיקת הרגליים לאיתור בצקות.

מתי צריך להגיע לרופא למעקב?

מינימום הביקורים צריך לעמוד על חמישה – הביקור הראשון במסגרת השליש הראשון להריון, הביקור השני בין השבועות 17-20, ביקור שלישי בין השבועות 24-28, רביעי בין השבועות 32-36 וחמישי קרוב לקראת לידה.

למרות שקיימות מספר בדיקות סדורות אין מקסימום של ביקורים, כלומר מספר הביקורים יכול להשתנות בין אישה לאישה ובין רופא אחד למשנהו.

קיראי בהרחבה על: הפלה טבעית

כיצד לבחור רופא?

לנשים שונות יש צרכים שונים. לעתים ירצו הנשים רופא שמתמחה בתחום ספציפי (למשל, אנדוקרינולוגיה בנוסף לגניקולוגיה), לעתים יהיה השיקול רופא שדובר את שפת האם שלהן, לעתים הן יעדיפו רופא שדוגל בשיטות טבעיות יותר ולעתים דווקא רופא מסורתי מ”הדור הישן”.

לקריאה נוספת: בדיקות סקר ביוכמי

יהיו נשים שילכו לפי המלצות חברותיהן ויהיו אחרות שיעדיפו קירבה פיזית לביתן.

כל הסיבות שלמעלה קבילות ולגיטימיות. הרופאים הקיימים בשטח בתחום רפואת הנשים הם רופאים מצויינים שמורגלים במעקבי הריון, לכן כל שנותר הוא לבחור את הרופא איתו יש את הקשר הטוב ביותר ושעונה לצרכים הספציפיים של כל אשה.

במידה וקיימים סיבוכים בהריון והוא מוגדר כהריון בסיכון, ישנם רופאים מיוחדים לשם כך, היושבים בדרך כלל בבתי החולים.

מתרגשת לקראת הלידה? קראי על: הכנה רגשית ללידה

איך בוחרים גניקולוג למעקב ההריון?

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן