באנר 1
באנר 2
באנר 3

מתכננת לנסוע לחו”ל

אתר הריון ולידה – מאיזה שלב בהריון לא מוכנות חברות הביטוח לבטח אשה הרה הנוסעת לחו”ל, ואלו כיסויים מורחבים ניתן לרכוש על מנת להיות בטוחה בעת שהותך מעבר לים? הכל באתר.

מתכננת לנסוע לחו”ל

אם את בהריון וטסה לחו”ל עלייך לבדוק אם קיימת הרחבה ביטוחית המיועדת עבור נשים בעת הריון.

אחד הפרמטרים שנלקחים בביצוע ההרחבה של חברת הביטוח הוא גיל היולדת, כך למשל אשה בהריון מעל גיל 39 אינה זכאית לביטוח טיסות לחו”ל על פי חברות הביטוח הפניקס ומגדל.

חברות תעופה מסוימות אף אינן מאפשרות לנשים בהריון לטוס או שמתנות את הטיסה בהצגת אישור רפואי.

דברים שחשוב לנשים בהריון לברר לפני טיסה לחו”ל

ביטוח נסיעות לחועוד לפני ההחלטה לטוס לנופש או לצורכי עסקים צריך לבדוק האם קיימת האופציה הזו בכלל.

מסתבר שלא כל חברות התעופה מאפשרות לנשים בהריון לטוס וגם אם הן מאפשרות אין זה אומר שהן מבטחות את הנוסעת במקרה של צורך רפואי בזמן הטיסה.

ארגון חברות התעופה הבינ”ל (יאט”א) אינו מגדיר בנהליו אם חברות התעופה צריכות או שלא צריכות לאפשר לנשים בהריון לטוס ולכן שיקול הדעת נתון להחלטת חברות התעופה בלבד.

גם חברות שמאפשרות עשויות להתנות את הטיסה באישור רפואי, ובכל מקרה, בשבועות מתקדמים יש חברות תעופה שאינן מאפשרות לנשים בהריון לטוס כלל.

בדיקה של הכיסוי הביטוחי לנשים בהריון

חברות הביטוח וחברות התעופה אינן מיידעות את המבוטחים שיש צורך בהרחבת הביטוח לנשים בהריון והן גם אינן שואלות מראש אם המבוטחת בהריון ולכן האחריות למסירת המידע היא על המבוטחת.

חשוב לבדוק את כל הכיסויים בהרחבה הביטוחית, מכיוון שלא כל אישה בהריון יכולה להרחיב את ביטוח הנסיעות לחו”ל.

קיימות חברות ביטוח שמאפשרות ביטוח רק עד שבוע 32 של ההריון, חברות מסוימות מאפשרות עד שבוע 26  ויש גם עד שבוע 31.

בכל מקרה רובן מתנות את הביטוח עד גיל 39, אם כי ישנן קופות חולים שמבטחות גם עבור הריון בגיל מאוחר.

קראו בהרחבה על: הריון אחרי גיל שלושים – יתרונות וחסרונות

תנאי הביטוח משתנים בהתאם לנסיבות כל מקרה לגופו ולכן חשוב בעת הצורך לבדוק את כל ההגבלות ולוודא שבמידה שאישה אמורה לחזור בטיסה מטיול בחו”ל כשהיא בשבוע 36, אזי הכיסוי הביטוחי שיינתן יהיה בהתאם, כלומר יש צורך לבצע ספירת זמן ללידה עוד מראש.

הפרמטרים הכלולים במסגרת ההרחבה לביטוח נסיעות לחו”ל עבור נשים בהריון הם שונים.

לקריאה נוספת: 3 טרימסטרים 42 שבועות הריון

חלק מההרחבות הן לכיסוי הוצאות רפואיות לאם למקרים של הפלהשמירת הריוןלידה מוקדמת או הריון חוץ רחמי.

חשוב לציין כי לא כל ההרחבות מתייחסות לטיפול בעובר או בפג במידה וארעה לידה מוקדמת.

באלה מקרים לא יחול כיסוי ביטוחי?

לכל חברת ביטוח יש את התנאים שלה ובכל מקרה מציבה תנאי סף לצורך ביטוח, כאשר מרבית החברות מבקשות הצגת אישור רפואי מהרופא המטפל לפני הטיסה.

החברות אינן מכסות מבוטחות בהריון במקרים של סיבוכים בהריון (כמו הריון בסיכון גבוה) , רקע של הפלות בעבר, הריון מרובה עוברים וסיכונים נוספים.

לקריאה נוספת: להתמודד עם הריון תאומים

כמובן שלכל חברה יש את התנאים שלה אך חשוב מאוד לבדוק את הסעיפים הקטנים.

חובת ההודעה חלה על המבוטחת ולכן יש למסור את כל המידע שהתבקש לחברה המבטחת על מנת לקבל כיסוי בעת קרות מקרה ביטוחי שקשור בהריון, זאת מאחר ובעת התרחשות האירוע הביטוחי העלויות עשויות להגיע גם למאות אלפי שקלים ובגין אי מסירת מידע חברת הביטוח יכולה להתנער מאחריות.

קראי על: לדעת יותר על מעקב הריון ובריאות

מתכננת לנסוע לחו”ל

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן