באנר 1
באנר 2
באנר 3

איזו תנוחת לידה הכי מתאימה לך?

מידע אודות תנוחות לידה אפשריות, והסבר כיצד תבחרי את תנוחת הלידה המתאימה ביותר בעבורך….

איזו תנוחת לידה הכי מתאימה לך?

תנוחות לידה נכונות יכולות להקל על כאב צירים ועל הלידה עצמה. מהן תנוחות הלידה המקובלות כיום וכיצד תבחרי את תנוחת הלידה הנכונה עבורך? במאמר הבא נסקור את תנוחות הלידה ומהן התועלות של תנוחת לידה נכונה.

בעבר היה נהוג לחשוב כי תנוחת הלידה המועדפת והטובה ביותר ללידה קצרה עם מינימום כאב היא לידה בשכיבה על הגב.

כיום, נמצא כי משום שהתינוק נמצא קרוב יותר לאזור האגן, מסתבר כי דווקא התנוחות המאונכות – כמו למשל ישיבה או עמידה, המאפשרות עצם זנב חופשית, הן אלה המעודדות תנועתיות והתקדמות טובה יותר של התינוק כלפי חוץ – דבר המאפשר לידה זורמת יותר וכואבת פחות.

מומלץ לקרוא על: לידת מים

תגלית נוספת בתחום תנוחות הלידה היא, ששינוי תנוחות לידה תוך כדי צירים מאפשר זרימה נכונה יותר של כח הכבידה ובכך הגעה של העובר מהר יותר אל תעלת הלידה – דבר הגורם ללידה מהירה וקלה יותר.

כיצד לבחור תנוחת הלידה?

את ההחלטה מהי תנוחת הלידה הטובה ביותר עבורך תוכלי לדעת בעת הצירים ובשעת הלידה.

נשים רבות טוענות שרק בעת הלידה ובזמן הכאב הן יכלו לדעת איזו תנוחה הקלה על הכאבים ואיפשרה לידה נוחה יותר.

התנוחות שעומדות לרשותך הן: לידה בשכיבה, בעמידה, או בכריעה. בכל מקרה בשעת השין מנגנון ההגנה הטבעי של גופך יוביל אותך אל תנוחות הלידה האלה.

קראי על: לידה טבעית – לידה ללא התערבות רפואית

לגוף שלנו מנגנון הגנה משוכלל והוא יודע לפעול בשעת כאב על מנת להגן על עצמו.

בחירת תנוחה לשלב הצירים

בשלב הצירים קיים לחץ נפשי ופיזי לא קל, עם זאת חשוב להתעשת מיד על מנת להקל על גופך עד כמה שניתן.

בשלב הצירים תוכלי להניח את כפות הרגלים וכפות הידיים על הרצפה תוך נשימות והקשתות חוזרות של הגב כלפי מעלה. תנוחה זאת ומעט תרגול שלה לפני בוא הצירים, יכולים לעזור להקל על כאב הצירים.

לקריאה נוספת: הרדמה אפידורלית בעת לידה

עוד תוכלי להתמקם בתנוחת כריעה בעמידה זקופה עם כיפוף הברכיים או ישיבה על כיסא. חשוב כי הירכיים תהינה מרווחות.

תנוחת עמידה היא גם תנוחה מקובלת בצירים. השעני קדימה או הניחי את רגלך על שרפרף. התנוחה תעודד יציאה של העובר כלפי מטה.

שכיבה היא גם דרך טובה להעביר לנסות למזער את הכאב. אפשר לשכב עם רגל כפופה לכיוון החזה. ניתן להיעזר בכיפוף הרגל ביד או לבקש מהמלווה בחדר הלידה לעזור לך להחזיק את רגלך. גם כאן התינוק ינוע לכיוון היציאה.

מלבד התמצאות בתנוחות הלידה חשוב לשמור על נשימות שנלמדו בקורס הכנה ללידה, לבקש לחיצות עיסוי באזורים הכואבים בגב, והסחות דעת מהכאב מהמלווים בחדר בלידה.

כיום ניתן להיעזר גם בשירותים של דולה העוזרת להכין יולדות ללידה ומלווה אותן בכל שלב ובכל התהליך עד ללידה.

קראי באתר Y הריון על: שימור דם טבורי לאחר הלידה

איזו תנוחת לידה הכי מתאימה לך?

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן