באנר 1
באנר 2
באנר 3
השלמת שעות שינה אחרי הלידה

איך תתגברי על המחסור בשעות השינה לאחר הלידה?

תינוק חדש בבית? כבר הספקת לשכוח מהי שינה רצופה ונינוחה? נכון, תינוק חדש גוזל ממך שעות שינה רבות אך ישנן דרכים רבות להתגבר על המחסור בשעות השינה שתסייענה לך לישון קצת בתקופה זו.

איך תתגברי על המחסור בשעות השינה לאחר הלידה?

השלמת שעות שינה אחרי הלידה

תינוק חדש הופך את סדר היום, ללא ספק. כל המשפחה תתעצב מחדש על מנת להכיל את הפלא החדש שגידלת ברחמך.

עם האושר והסיפוק העצומים שהביא תינוק חדש לחייך, אמא, מגיעות דרישות פיסיולוגיות שלא קל לעמוד בהן – אחרי חודש קשה של סוף הריון, לידה (חווייה מתישה, ברוב הפעמים), מגיע תינוק קטן, שלא מבדיל בין יום ולילה.

בחודשים הראשונים, הוא אינו מסוגל לאפשר לך לישון רצוף בלילות, והוא דורש טיפול מסביב לשעון. אם מדובר בתינוק הראשון שלך, יכול להיות שאת בכלל לא יודעת איך נפלה עלייך הצרה הזו.

אם זה לא תינוק ראשון, ייתכן שבבוקר, אם את צריכה לקום ולהכין את שאר הילדים למסגרות שלהם, את סובלת מעייפות ואפילו אולי רגזנות.

ההתמודדות עם המחסור בשעות שינה לאחר הלידה אינה קלה, לכן לפנייך מספר עצות שיסייעו לך בהתמודדות ובבניית שיגרת חיים מחודשת.

תינוק חדש – מאמץ אדיר לטווח קצר

אם זה לא התינוק הראשון שלך, אולי כבר שמת לב – תקופת הינקות שלהם חולפת ביעף. זה ניראה ארוך כשאת בפנים, אבל עוד שנה (אפילו אם כרגע ניראה לך שעוד שנה זה בכלל בגלגול החיים הבא) את לא תאמיני שהשנה הזו חלפה כל כך מהר. תאמיני לנו, היינו שם..

לקריאה נוספת: התפתחות התינוק

אז ההמלצה הראשונה שלנו אלייך – קחי בפרופורציות את המאמץ עכשיו. זה מאמץ לטווח קצר. התינוק שלך ילמד לישון בלילה. את תחזרי לישון טוב, כרגיל.

זה הזמן להשקיע בתינוק שלך – אבל התינוק שלך קודם כל צריך אמא בריאה, מאוזנת ובעלת שיקול דעת. מומלץ להשתמש בכל עזרה קיימת ולעשות כל דבר שתוכלי, על מנת לשמור על שלוות הנפש שלך. נרחיב עוד בהמשך.

מחקרים מראים – אמא שלא ישנה, יוצאת קצת מדעתה

אם התינוק שלך מאלה שאינם ישנים בלילה, דעי לך שזוהי עובדה פיזיולוגית – כאשר הגוף סובל מחוסר שינה, התפקוד המנטאלי נפגע.

על מנת שלא לפגוע בעצמך קודם כל, בתינוקך, ובשאר חברי המשפחה הקרובה והרחוקה, אנחנו ממליצים לך לא להתבייש בנוגע לזה שאת דואגת לעצמך.

קיראי בהרחבה: התינוק בוכה – מה הוא מנסה להגיד לי?

דאגי למספר שעות שינה משביעת רצון, על מנת שתוכלי להרגיש שפוייה.

לפעמים עדיף לגזול מהתינוק שלך הנאה רגעית, על מנת לספק לעצמך איכות חיים מינימאלית, ולו רק כדי שתוכלי להיות אמא הכי טובה שאת יכולה להיות, בימים הבודדים והחולפים האלה שבהם הוא עוד כל כך קטן ועדין.

כמה טיפים בנוגע לשינה טובה בתחילת חייו של התינוק שלך

  • השתדלי לישון כשהוא ישן. מתרגלים לזה מהר מאוד. אם הוא מעדיף לישון בשעות הבוקר – ארגני את שיגרת היום שלך כך שתוכלי לישון איתו. כבי את הטלפון, הגיפי את התריסים, ואל תקומי עד שהוא לא מעיר אותך.
  • אם האימהות החדשה תובענית ואינה מאפשרת לך לישון – אל תקחי על עצמך מטלות נוספות שאינך חייבת לקחת. דאגי לפנות את יומך, כך שתוכלי, אם לא לישון, לפחות להתפרקד על הספה ולהתכרבל עם תינוקך. גם אם את לא ישנה, אם את נחה ולא מתרוצצת, זה כבר טוב.
  • איכלי בריא. במיוחד אם התינוק שלך יונק. תזונה בריאה תעזור לך לשמור על שפיות ולו לישון טוב יותר. אנחנו יודעות שאמא חדשה שלא ישנה נוטה לפנק את עצמה במנות יתר של שוקולד ודברי מתיקה אחרים – תבדקי אם את יכולה לא להעניש את הגוף שלך גם בקילוגרמים עודפים עכשיו.קיראי בהרחבה על: תזונה נכונה בתקופת ההנקה
  • השתמשי בסבים וסבתות, ובוודאי ובוודאי בבן הזוג, אם הוא נמצא. ארגנו תורנות ללילות בהם הוא זה שקם לתינוק כל הלילה. אם התינוק אוכל תמ”ל – אין קל מזה. אם הוא יונק – נסי לשאוב חלב ולהכין בקבוקים למשך הלילה, להאכלה על ידי מישהו אחר.
  •  אם את מיניקה, מומלץ להחזיק את מיטת התינוק קרוב למיטה, או לכורסה נוחה שבה תוכלי לנמנם בזמן הנקה. אם את עייפה, תוכלי לבקש מבעלך שיביא אלייך את התינוק, ככה לא תצטרכי לקום אליו. מהר מאוד תלמדי להניק אותו מבלי לפקוח את עינייך אפילו

מילה אחרונה בנוגע להנקה

חשוב שתשתדלי להחליט בעצמך בנוגע לאיכות הטיפול שלך בתינוק החדש שלך. יודוע שההנקה היא תובענית במיוחד. אם את מרגישה שזה יותר ממה שאת מסוגלת לסבול – דעי לך, שעדיף גם לתינוק שלך לקבל בקבוק מאמא נינוחה, על פני ציצי מאמא מתוסכלת.

אל תכריחי את עצמך להניק אם זה יותר מדי בשבילך. גם התינוק שלך יעדיף אותך שמחה ונינוחה.

לקריאה נוספת: זוגיות לאחר הלידה

איך תתגברי על המחסור בשעות השינה לאחר הלידה?

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן