באנר 1
באנר 2
באנר 3

לעבור את ההריון לבד!

דרכים להתמודדות עם תקופת ההריון ועם תינוק קטן כאשר אין בין או בת זוג בתמונה…

לעבור את ההריון לבד!

בין אם האישה נמצאת לבד מבחירה ובין אם זה מכורח הנסיבות, ניתן לעבור את ההיריון באופן מוצלח. הריון הוא זמן של שינויים עבור כל אישה.

האישה שעוברת את ההריון לבדה צריכה ללמוד יותר מאחרות כיצד להיעזר, להיתמך, להיות אסרטיבית לעתים ולארגן לעצמה את הקן שלה באופן היעיל והנכון לה ביותר. זהו אתגר, אך זה אפשרי בהחלט, ובהצלחה גדולה.

בניגוד לנשים שנמצאות בזוגיות הזוכות לרוב בתמיכה מלאה של הסביבה בהריונן, נשים חד הוריות נתקלות לעתים קרובות בביקורת ובשאלות נוקבות שלא תמיד יש עליהן תשובה.

הן חשופות לשאלות כגון מידת מעורבותו של האב, שיתוף גבר בחיי הילד שישמש כאב ועוד שאלות שגובלות בחדירה לפרטיותה של האם ויכולות לערער גם את האישה הבטוחה ביותר. זה על פי כמה וכמה כשמדובר בהיריון שלא נוצר מבחירה, או כשהזוגיות עדיין לא בשלה אך האישה חפצה בה.

קראי גם על: הכנה רגשית ללידה

חשוב שהאישה תדע כיצד לדחוק הצידה את הקולות השליליים האלה ולהתמקד בדברים החיוביים שהיא, משפחתה וסביבתה יכולים לתת לתינוק שבדרך. חשוב לזכור כי לאנשים אחרים אין תשובות שלה אין, וכי היא אדון לעצמה ואחראית לתינוקה בדיוק כמו כל אם אחרת.

איש לא יכול לחזות את תפקודה כאם, ולא את ההשפעה של מצבה המשפחתי על התינוק. אנשים אחרים מגיבים אולי מנטיות ליבם ומאמונתם אך אין אלו אמת צרופה.

כיצד ניתן להתמודד עם ההריון והלידה?

היריון הוא תהליך של חוסר וודאות, והוא עשוי לכרוך בתוכו דאגות וחששות לבריאותם של האם והעובר. לכן תמיכה בשלבי הבדיקות המותחים היא משמעותית ביותר.

יש מקום לשתף חברה טובה, אם, אחות, או אפילו כמה אנשים שונים, שיצטרפו לבדיקות ויעזרו לפענח את תוצאותיהן ואת האמצעים בהם צריך לנקוט.

הלידה היא חוויה משמעותית ביותר, ויש לה השלכות שונות על בריאותם של האם והתינוק. אך מעבר לכך שזו חוויה פיזית עוצמתית, יש לה גם משמעויות רגשיות רבות.

ההתמודדות עם צוות זר במקום זר- בית החולים, עשויה להיות קשה לבד. לכן מומלץ לשקול לערב דולה (תומכת לידה) בתהליך ההכנה ללידה ובלידה עצמה.

קיראי בהרחבה על: הכנת תוכנית לידה

הדולה מלווה את האישה משלבי הלידה הראשונים ועד לאחריה, עד הרגע המאושר בו היא חובקת את התינוק בזרועותיה.

נוכחות מיטיבה כזו בחדר הלידה, התמסרות ליולדת ויכולת לתקשר עם הצוות מסביב באופן תומך ומתווך עשויה לשפר את החוויה לאין שיעור ולהפיג את בדידותה של האם.

באירופה מספקת המדינה תומכת לאחר לידה (דולה פוסט פרטום) שתעזור לאישה להסתגל לתקופה החדשה הזו.

אישה זו גם עוזרת לה עם אוכל, כביסה, ניקיונות ועוד, כדי שתוכל להתפנות לטפל בתינוקה.

ואכן, נשים רבות מופתעות לגלות עד כמה הן לא יכולות לספק לעצמן צרכים בסיסיים- לאכול בזמנים קבועים, להתקלח ולישון. לכן כל עזרה, בין אם בתשלום או בהתנדבות, תתקבל בברכה.

לחצי למידע בנושא: 
דיכאון אחרי הלידה

עזרה יכולה להיות גם בבישול אוכל, בקניית מצרכים, או בטיול הכלב. זה הזמן לשים את הנימוס והביישנות בצד ופשוט להיעזר בכל מי שמציע.

לקריאה נוספת: איך להתגבר על המחסור בשעות השינה לאחר הלידה?

לעבור את ההריון לבד!

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן