באנר 1
באנר 2
באנר 3
השעון ביולוגי שלך מתקתק

תקתוקו של השעון הביולוגי

היום נשים רבות שעברו את גיל 40 מביאות בהצלחה ילדים לעולם. האם אכן השעון הביולוגי מתקתק? הגיע הזמן שתקבלי תשובות ברורות לכל השאלות שלך בנושא…

תקתוקו של השעון הביולוגי

השעון ביולוגי שלך מתקתק

גיל הפוריות של האישה משתרע על פני שנים רבות, החל מיום קבלת המחזור הראשון ועד יום הפסקת המחזור האחרון לרוב לאחר גיל 50.

במהלך שנים אלה יכולות נשים להרות וללדת. עם זאת, ככל שהאישה צעירה יותר, כך היא פורייה יותר ויכולה להרות וללדת ללא כל בעיות, וככל שגילה עולה כך גם עולה החשש להופעתן של בעיות פוריות שונות.

השאלה המטרידה נשים רבות היא הקשר בין השעון הביולוגי המתקתק ובין מועד הכניסה להריון והלידה המתלווה אליו. ואכן, מבחינה ביולוגית, ככל שהאישה צעירה יותר כך היא פורייה יותר.

לאורך השנים נפגעת איכותן של הביציות, והחל מגיל 35 חלה ירידה עקבית ברמת הפוריות, כאשר אצל 50 אחוזים מהנשים שעברו את גיל 40 עלולה להתגלות בעיה כלשהי. מסיבה זו, מומלץ ביותר לא לדחות את ההריון לגיל מבוגר מדי.

להיות אימא בוגרת ובשלה יותר

העלייה בתוחלת החיים, במקביל להתרחשות שינויים חברתיים ותרבותיים שונים בישראל וברחביי העולם, הובילו, מטבע הדברים, גם לדחיית גיל הנישואין, לדחיית בניית התא המשפחתי ובעקבותיו גם לדחיית ההריון ולידת הילד הראשון.

היום ישנן לא מעט נשים המשקיעות בלימודים ובבניית הקריירה ורק לאחר מכן מתפנות לשלב ההורות. מספר הנשים מעל גיל 35 ללא ילדים הולך וגדל בהתמדה. לצד הרצון למימוש עצמי, גברה גם המודעות החברתית לאפשרות לפנות לטיפולי פריון במקרה בו מתעוררת בעיה.

קראי בהרחבה על: הריון אחרי גיל שלושים

היום גיל בוגר יחסית ובעיות בפריון אינם מלווים בסטיגמות שונות ואינם נתפסים כגורל עיוור של עקרות בלתי הפיכה, אלא כבעיה ברת ריפוי.

למרות ההתפתחות הרפואית בתחום, מספר ההפלות הספונטניות הנובעות מהפרעות כרומוזומליות של העובר גדל לאחר גיל 35. שיעור ההפלות בגילאי 30 הוא כעשרה אחוזים לעומת 34 אחוזים מעל גיל 40.

בנוסף לכך, לאחר גיל 30 גוברת שכיחותן של מחלות והפרעות סביבתיות שונות הפוגעות גם הן בפריון: מספרן של דלקות האגן הפוגעות בחצוצרות, כדוגמת אנדומטריוזיס, עולה, חלה ירידה בתגובת השחלה לגירוי הורמונאלי, שיעור המחלות הקשורות בהריון, כדוגמת הסוכרת ויתר לחץ דם, גם הוא עולה והסיכון ללקות בסרטן השד גדל.

עם זאת, מספר הנשים הנכנסות להריון ויולדות בהצלחה גם לאחר גיל 35 עולה בהתמדה. הרחם הוא בעל כושר השרשת עוברים בכל גיל.

בנוסף לכך, ההורות בגיל מבוגר היא פעמים רבות בשלה יותר ביחס להורות בגילאים צעירים מאוד. כמו כן, מציאת בן זוג נכון והגשמה עצמית הם לעיתים לא פחות חשובים מההריון.

לחצי לקריאה על: הריון מדומה

גם נשים מבוגרות יכולות להיות אימהות

למרות חשיבות הגיל, בעידן המודרני יותר ויותר נשים בגיל מבוגר יחסית נכנסות להריון ויולדות בהצלחה תינוקות בריאים.

בעיתונים מתפרסמות מפעם לפעם כתבות על נשים בנות 50 ומעלה ואפילו בנות 60 שנכנסו להריון וילדו למרות גילן.

הריון במקרים אלה נעשה באמצעות תרומת ביצית ולמרות הפסקת המחזור החודשי.

מרבית הנשים מעל גיל 45 נזקקות לתרומת ביצית הנשאבת מתורמת צעירה ועוברת הפריה באמצעות זרעו של הבעל.

לאחר ההפריה מושתל העובר ברחמה של האישה הנתרמת וההריון מתחיל.

קראו גם על: בעיות פוריות בקרב גברים

אז נכון שהשעון מתקתק אבל אם תרצי היום כבר אין זו אגדה – גם בגיל מבוגר יחסית ניתן להפוך לאמא.

לקריאה נוספת: הפריה חוץ גופית ללא הורמונים

תקתוקו של השעון הביולוגי

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן