באנר 1
באנר 2
באנר 3

בחילות בוקר

בחילות בוקר הן אחת התופעות הנפוצות ביותר אצל נשים בהריון. מהן הסיבות, כיצד מקלים ואף מונעים את התופעה? כל הפרטים במאמר לפניכן…

בחילות בוקר

נשים במהלך היריון סובלות מתופעה של בחילות בוקר והקאות, תופעה זו נפוצה אצל כ- 80% מהנשים ההרות והיא נחשבת לאחת מהתופעות המטרידות ביותר בהריון.

חלק מהנשים יסבלו מבחילות והקאות בהריון כולו, חלקן בחודשים הראשונים להריון וחלקן לא יסבלו מכך כלל.

מהבחינה הרפואית לא ברור מה גורם לבחילות בוקר, יש סברה שטוענת כי גורמים נפשיים גורמים לתופעה, יש שסבורים כי היא נגרמת מרמתו העולה של הורמון הפרוגסטרון אך מה שידוע הוא שהתופעה שונה משלב לשלב בהריון ומאישה לאישה.

נשים עם הריון מרובה עוברים סובלות יותר מבחילות והקאות בהריון ובדרך כלל תופעה זו נעלמת לקראת השבוע 14 להריון. כמו כן ידוע כי השכיחות להקאות ובחילות עולה לקראת סוף ההיריון אצל נשים שסבלו מתופעה זו בתחילת ההיריון.

האם תופעת הבחילות מסוכנת?

בחילות בוקר לא מעידות האם ההיריון תקין או לא ובדרך כלל הן לא משפיעות עליו כלל וגורמות רק לחוסר נוחות במהלך היום כולו או רק בבוקר.

קיראי על תופעת לוואי נוספת: צרבת בהריון

יש פעמים בהם בחילות והקאות בהריון יכולות לגרום לתופעות לוואי של ירידה במשקל, איבוד נוזלים, התייבשות והפרעה במאזן המלחים של הגוף. אלה הם מקרים קיצוניים של הקאות מרובות ובחילה בלתי פוסקת.

כיצד ניתן להימנע מתופעה של בחילות בוקר בהריון?

הדרך הקלה ביותר לטפל בתופעה של בחילות בוקר בהריון היא למנוע אותן מלכתחילה.

פעילות גופנית קבועה מועילה במיוחד למניעה של בחילות והקאות בהריון, כמו כן יש תרגילי יוגה ותרגילי נשימה שעוזרים גם כן להקלה על בחילות בוקר.

ניתן להימנע מתופעה של בחילות בוקר גם דרך הימנעות ממאכלים והרגלים שעלולים לגרום לבחילה כגון אוכל מטוגן, מאכלים כבדים מידי או מתוקים מידי, קפאין, עשן סיגריות וכדומה.

קיראי בהרחבה על: שמירה על תזונה בריאה בהריון

טיפול ודרכי הקלה:

יש הרבה דרכים למנוע, להקל ולטפל בתופעה של בחילות והקאות בהריון, על כל אישה להתאים לה טיפולים המתאימים לה אישית.

דרך אחת להקל על בחילות בוקר היא באכילת ארוחות קטנות במשך היום, רצוי בין 5 ל- 6 ארוחות קטנות במקום 3 גדולות. בגלל פעולה זו יספגו חומצות הקיבה ויתחילו את תהליך העיכול (רצוי שיהיה זה מזון בריא שמורכב מדגנים מלאים, תפוחי אדמה, לחם מחיטה מלאה, לימונים, ג’ינג’ר מסוכר וכדומה).

לקריאה נוספת: סוכרת הריון

דרך נוספת להקלה על בחילות בוקר היא שתייה מרובה לאורך כל שעות היום, רצוי לשתות לעיתים קרובות כדי למנוע התייבשות.

כמו כן מאכלים כמו לימון וג’ינג’ר מקלים מאוד על תופעת בחילות והקאות בהריון. את הלימון אפשר להריח או לשים כמה טיפות בתוך כוס מים במהלך היום ואת הג’ינג’ר ניתן לגרד לשים בכוס מים רותחים עם מעט סוכר.

לקריאה נוספת באתר: טיפולים אלטרנטיבים לנשים בהריון

בחילות בוקר

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן