x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

טיפולים אלטרנטיביים לנשים בהריון

תאריך: 23/02/2015 16:37

תקופת ההיריון מטבעה מלווה, נוסף לשמחה ולצפייה, גם בתופעות גופניות ונפשיות שונות שעימן מתמודדת האישה ההרה לראשונה בחייה ולתופעות הללו מגוון טיפולים אלטרנטיביים.

טיפול אלטרנטיבי לנשים בהריון עשוי לסייע לה להתמודד עם אי הנעימות הפיסית שלעיתים כרוחה בהבאת ילד לעולם ואף לפתור מגוון בעיות רפואיות שמביא עימו ההריון.
 
הרפואה הקונבנציונאלית מציעה מעקב היריון מקצועי, סל נרחב של בדיקות חשובות המלוות את התפתחות העובר ושירותים נוספים החיוניים לשלבי ההיריון השונים.

נוסף לכך חשוב לדעת, כי לצד השירותים החיוניים הזמינים ברפואה הקונבנציונלית, ניתן היום להשתמש גם בשירותי רפואה אלטרנטיבית כדי להקל על התמודדות עם ההיריון המתפתח ועם קשיים שונים המתעוררים במהלכו.

היום ישנם טיפולים אלטרנטיביים שונים המיועדים במיוחד לאישה ההרה ולצרכים המיוחדים לה.

רפואה משלימה \ אלטרנטיבית בהריון - שיטות טיפול פופולאריות:

רפואה סינית בהריון – הבחילות וההקאות בשלבים הראשונים של ההיריון הן חלק בלתי נפרד וטבעי שלו, עם זאת ניתן היום באמצעות הרפואה הסינית להקל מאוד על תסמינים אלה ואף להעלימם. הדיקור הסיני הוא יעיל ביותר להקלה על תופעת הבחילות וההקאות כשאלה מתרחשות ואף יכול למנוע את הופעתם מראש.

הטיפול ברפואה הסינית מתרכז ב"מרדיאנים" – בערוצי האנרגיה השונים בגוף ובחסימות אנרגטיות שיש לשחררן. באמצעות הטיפול חוזר האיזון המופר לגופה של האישה ההרה המטופלת, הבחילות פוסקות וגם החרדה המתלווה לא אחת לשלבי ההיריון הראשונים נעלמת.

לקריאה נוספת על: דיקור סיני לשיפור פוריות
 
יוגה בהריוןיוגה בהריון – העלייה ההדרגתית במשקל, שלבי ההיריון השונים והלידה המתקרבת מחייבים את האישה ההרה להיערך כראוי.

לכן, חשוב ביותר במהלך ההיריון להיות בתנועה ולשמור על שגרת פעילות גופנית מתונה.

פעילות זו מסייעת לעבור את שלבי ההיריון המתקדמים בקלות וללא כאבי גב ובעיקר מקלה מאוחר יותר על תהליך הלידה.

באמצעות תרגול שגרתי של תנוחות היוגה השונות ותוך התאמתן לנשים בהיריון, ניתן לשמור על גמישותו של הגוף ועל הפעלת השרירים גם בתקופה זו.

קיראו גם על: איזה טיפולי שיניים מותר לבצע בהריון?

שלא כמו פעילויות ספורט אינטנסיביות אחרות, היוגה הנינוחה מתאימה במיוחד לנשים בשלבים שונים של ההיריון.
 
דמיון מודרך – נוסף להתרגשות, לשמחה ולצפייה, מלווה תקופת ההיריון בלא מעט חששות ופחדים הקשורים הן להתפתחותו התקינה של העובר והן ליום הלידה ממשמש ובא. לעיתים עלולה הלידה המתקרבת להראות כאירוע טראומטי ולעורר לא מעט חרדות.

לקריאה נוספת: להתמודד מול קשיים רגשיים במהלך ההריון - חרדה דיכאון ועוד...

בדיוק מסיבה זו, באמצעות שיטת הדמיון המודרך יכולה האישה ההרה להתמודד עם פחדיה, לשחרר את המתח הרב שהצטבר, לאזן את תחושותיה ולשאוף כוחות חדשים לקראת ההמשך.

ההיריון וגם הלידה הם אירועים משמחים ויש להיערך אליהם כראוי ולהתמודד עם הפחדים ובעיקר עם החשש מפני הלא נודע. באמצעות דמיון מודרך ניתן להפיג את הפחדים ואף להתמודד עם הלידה בצורה טבעית ונכונה יותר.
 
צמחי מרפא, הומיאופתיהבתקופת ההיריון אסור לטול תרופות שונות ואנטיביוטיקה מחשש שאלה יפגעו בהתפתחותו התקינה של העובר.

עם זאת, באמצעות צמחי המרפא וההומיאופתיה ניתן לטפל בקשת רחבה של בעיות רפואיות שונות ללא כל חשש: שפעת, הצטננות, כאבי ראש ומגרנות, כאבי בטן, דלקת גרון, בעיות עור ובעיות רפואיות אחרות העלולות להתעורר כחלק משגרת החיים.

היום ישנו מגוון רחב ביותר של צמחי מרפא שונים המיועדים לטיפול במחלות באופן טבעי לחלוטין, ללא כל תופעות לוואי והכי חשוב ללא חשש לשלומו של העובר המתפתח.

מידע על טיפולים אלטרנטיביים לנשים בהריון, שירותים של רפואה אלטרנטיבית בקופות החולים השונות ועוד...

לקריאה נוספת: מהו עיסוי הריון וכיצד הוא מסייע להתפתחות תקינה של ההריון?

ליחצו כאן להוספת תגובה
1. עיסוי הציל לי את ההריון
אני חייבת לספר לכן על מעסה מדהימה שפשוט ליוותה אותי לאורך כל הדרך מההחלטה להכנס להריון שהייתה מלווה בהמון לחצים, דרך הניסיונות להכנס להריון ועד לאחר הלידה. הגענו אליה לאחר 3 שנים ארוכות של ניסיון להכנס להריון. אני התייאשתי וכבר רציתי לוותר. אז פגשתי את טל והיא נתנה לי את הכוח ואורך הרוח (ע"י העיסויים המדהימים שלה) לנסות שוב. לפני הניסיון הנוסף - ערכנו מספר מפגשים בהם טל עבדה על הורדת מתח נפשי, לחצים והרגשת פחד כללית. לאחר שנכנסתי להריון - טל ליוותה אותי מהחודש הרביעי עד הלידה בעיסוי שבועי להורדת לחצים ומתחים ובכך עזרה לי להתמודד עם השינויים הנפשיים והגופניים. כמובן לאחר הלידה - נפגשנו עוד כמה פעמים כי הייתי מפורקת וכואבת מאוד. זהו בקצרה !! מי שרוצה המלצות חמות - מוזמנת להתקשר אלי. מי שמעוניינת במטפלת מעולה, מוכשרת, אמפטית וקשובה - טל מנצ'ל 0545200715 (לא תצטערו !!)
סגור
הוסף תגובה

לילך 31/01/2012 14:59
2. הדיקור הציל לי את ההריון
אחרי 2 הפלות טבעיות הגעתי למדקרת מעולה. נועה קרן שטיפלה בי לפני הכניסה להריון השלישי והראשון שהחזיק. המשכתי בטיפולים גם לאחר הכניסה להריון והצלחתי להעביר הריון תקין ושפוי. ממליצה בחום (: 
סגור
הוסף תגובה

רוית 01/11/2011 17:42
סגורסגור