באנר 1
באנר 2
באנר 3

קצת על שינוי משקל, תזונה בריאה ודיאטה בהריון

בזמן ההריון תעלי במשקל גופך מכמה סיבות עיקריות…כיצד ניתן לשלוט על משקל גופך ולא לעלות במשקל יותר מדי? האם מותר לעשות דיאטה בהריון.

קצת על שינוי משקל, תזונה בריאה ודיאטה בהריון

נשים רבות חושבות, שעכשיו כשהן בהריון הן צריכות לאכול בשביל שניים. הנחה זו אינה נכונה, וגורמת לעיתים קרובות לעלייה מרובה במשקל, מעבר לעלייה במשקל הרצויה בזמן ההיריון.

כמו כן, נשים רבות פוחדות ואף מוטרדות על בסיס יומיומי, מהעלייה במשקל הלא מבוקרת, מהזלילות הליליות, מה”חשקים” המוזרים שתוקפים אותם, לעיתים קרובות בשעות מוזרות שהכול סגור כבר.

הן שואלות את עצמן האם כל עודף המשקל הזה ייעלם לאחר הלידה? האם אוכל ללבוש שוב טייץ וגופיה קצרה ללא בושה ממשקל העודף?  נשאלת השאלה: האם מותר לעשות דיאטה בזמן ההיריון?

מהו קצב העלייה במשקל הרצוי בזמן ההיריון?

הטווח המומלץ לעלייה במשקל הוא בין 9 ק”ג במינימום ל- 15 ק”ג במקסימום.

ממה מורכבת עלייה במשקל במהלך ההיריון?

  • משקל התינוק כ 3.5 ק”ג
  • שלייה כ-1 ק”ג
  • מי שפיר כ- 1 ק”ג
  • רחם גודל ושוקל כ-1 ק”ג
  • החזה גודל ומתמלא בחלב ושוקל כחצי קילו
  • שינוי במערך הנוזלים והדם כ-2 ק”ג

לסיכום כל הגורמים הללו, ישנה עלייה של 9 קילו מינימום בכל הריון. אישה אשר עולה מעבר לכך, בעצם העלתה ברקמת השומן.

דיאטה בהריון מותר או אסור?

בזמן ההיריון חשוב לשמור על תזונה נכונה, בריאה ומאוזנת, אשר מורכבת מכל אבות המזון. כול מה שהאם אוכלת עובר לעובר, ותורם להתפתחות התקינה.

לכן, לא מומלץ לבצע דיאטות כאסח או דיאטות שלא יתנו על ידי דיאטנית קלינית או הגניקולוג אשר מטפל בך, שכן מחסור בתזונה, משמע פגיעה בהתפתחות העובר. כמו כן, בזמן ההיריון שורפת האם יותר קלוריות מהרגיל ולכן יש צורך בתוסף קלורי מתון והדרגתי במהלך ההיריון.

לקריאה נוספת: להתמודד מול צרבת בהריון

חשוב לשמור על תזונה בריאה ומאוזנת, שתית מים (כ-3 ליטר ביום), ירקות ופירות, להפחית בסוכרים, ממתקים, פיצות עוגות וכדומה,שכן רמות אינסולין גבוהות מדי עלולות לפגוע בעובר והאם עלולה לפתח “סכרת הריונית“,  שילוב של פעילות גופנית מתונה (גם כן רק באישור הגניקולוג).

בנוסף, תזונה בריאה ומאוזנת במהלך ההיריון, מפחיתה את הסיכון ליתר לחץ דם, סוכרת ורעלת הריון, תופעות אשר עלולות לפגוע באם ובעובר ולגרום ללידה מוקדמת.

לסיכום, על מנת לא להגיע למצב, שבו לאחר הלידה נשארת עם עודף משקל ומאגרי שומן מרובים, מומלץ כבר בתחילת ההיריון לשמור על תפריט תזונה בריא ומאוזן, הכולל פחמימות, שומנים, חלבונים, ויטמינים ומינרלים, להרבות בשתיית מים ולעסוק בפעילות גופנית מתונה.

במקרה בו עלית במשקל מעבר לממוצע הרצוי, אל דאגה, בעזרת דיאטה מאוזנת לאחר הלידה תוכלי לחזור למימדייך הרגילים.

קיראי בהרחבה על: הרזיה לאחר הריון

בזמן ההיריון, לא רצוי ואף אסור לבצע דיאטות קיצוניות, דיאטות רעב או דיאטת כאסח, שכן דיאטות אלו אינן מכילות את כל אבות המזון ויכולות לפגוע בהתפתחות התינוק בצורה משמעותית ואף מסוכנת ועלולות לפגוע בבריאות האישה.

לקריאה נוספת: מידע על מעקב הריון – בדיקות, טיפולים ועוד...

קצת על שינוי משקל, תזונה בריאה ודיאטה בהריון

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן