באנר 1
באנר 2
באנר 3

פעילות גופנית בזמן ההריון

חוששת שלא תחזרי לגזרה הישנה? מלבד שמירה על תזונה נכונה ובריאה, מומלץ לבצע פעילות גופנית במהלך ההריון על מנת לחזק את הגוף, להקל על הלידה ועל החזרה למשקל בו היית לפני ההריון.

פעילות גופנית בזמן ההריון

ההריון הוא תהליך מופלא אך טבעי מאוד המתרחש בגוף האישה. במהלך ההריון, החל משלביו הראשונים ועד לרגע הלידה, מתרחשים שינויים גדולים בגוף.

הגוף מסתגל לאט אל ההיריון ואל שלביו השונים וגם מתאושש ממנו במהירות לאחר הלידה.

לאחר הריון איטי יחסית שנמשך כתשעה חודשים, חוזר הגוף למראהו הקודם, פחות או יותר במשך שישה שבועות בלבד.

עם זאת, אין ספק, כי ההריון הוא תהליך מורכב הדורש לא מעט מאמץ מהגוף, במיוחד בהריון ראשון.

הקפדה על ביצוע פעילות גופנית המותאמת לשלבי ההיריון השונים מקלה מאוד על ההתמודדות עם השינויים, על הלידה עצמה וגם מבטיחה חזרה מהירה אל המראה הקודם.

מדוע מומלץ לבצע פעילות גופנית במהלך ההיריון?

ישנן לא מעט נשים החוששות מפני ביצוע פעילות גופנית בזמן הריון, אך לחשש זה אין כל בסיס.

הקפדה על ביצוע כושר גופני במהלך ההיריון, לא רק שאינה מזיקה לעוברו/ או לאם, אלא היא גם מסייעת מאוד לשמירה על האיזון בגוף, להתמודדות נכונה עם העומס שנוצר על הגוף ועם המאמץ הכרוך בהריון.

קיראי גם: תרגילי יוגה בהריון

הפעילות הגופנית מקלה מאוד על הלידה וגם מבטיחה החלמה מהירה יותר לאחריה וחזרה לגזרה הקודמת, פחות או יותר.

עוד בשלהי שנת 1888 התפרסם מחקר לפיו נקבע כי אוויר צח, פעילות גופנית ותעסוקה מתאימה הם שלושה מרכיבים הכרחיים בהיריון תקין.

גם במחקרים מודרניים ועדכניים יותר, בהם נבדקה השפעת הפעילות הגופנית הסדירה במהלך ההיריון על העובר ועל הלידה, נמצא כי נשים שהקפידו על ביצוע פעילות גופנית באופן סדיר גם במהלך ההיריון, שיתפו פעולה טוב יותר בלידה מנשים שלא ביצעו פעילות ספורטיבית ואף התמודדו איתה בצורה טובה, טבעית וקלה יותר.

כאשר ההיריון מתפתח בצורה תקינה, לפעילות גופנית ישנם יתרונות רבים: היא משפרת את ההרגשה הפיזית והנפשית של האישה ההרה, מסייעת לתמיכה בגוף, מכינה לקראת הלידה ומונעת הופעתם של כאבים שונים, כדוגמת כאבי גב תחתון השכיחים מאוד בתקופת ההיריון.

פעילות זו גם משחררת מתח, מרגיעה ומקלה על התמודדות עם חששות שונים הקשורים להיריון וללידה, ואף תורמת תרומה משמעותית לשמירה על מראה אסתטי ונשי בתקופת ההיריון ולאחריה וכמובן מסייעת בתהליך הירידה במשקל והחזרה למראה הקודם.

קיראי על: סימני מתיחה

חיזוק הגוף בסיוע פעילות גופנית

פעילות גופנית נכונה מותאמת לאוכלוסייה לה היא מיועדת ולצרכיה הייחודיים, ויש לבצעה בהתאם ליכולות המתאמן ולמגבלותיו השונות.

במסגרת פעילות גופנית סדירה המותאמת לשלבי ההיריון השונים מתבצעים תרגילי ספורט שמטרתם: לחזק את שרירי הגוף השונים (בעיקר את שרירי האגן ושרירי הגב), תרגול תנועה נכונה בזמן הלידה, שליטה טובה יותר על תהליכי הנשימה, הקנייה של מודעות גופנית ונפשית טובה יותר ופיתוח של יכולת הרפיה והכנה גופנית מתאימה לתקופה שלאחר הלידה.

בנוסף לתרומתה של הפעילות הגופנית להיריון עצמו היא אף משפרת תפקודים פיזיים אחרים, כדוגמת: המרצת מערכת העיכול, שיפור תהלכי חילוף החומרים ומחזור הדם, איזון ברמות הסוכר בדם וכמובן היפטרות מקלוריות עודפות ובלתי רצויות.

את הפעילות הגופנית יש כמובן לבצע בזהירות, לאחר התייעצות עם הרופא שלך וכמו כן, לשלב עם תזונה נכונה ובריאה.

למידע נוסף על המשך בשגרת החיים בעת ההריון: ביטוח נסיעות לחו”ל לנשים בהריון.

פעילות גופנית בזמן ההריון

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן