באנר 1
באנר 2
באנר 3

חישוב שלבי הריון באמצעות מחשבון

מחשבון הריון יסייע לך בצורה נוחה ופשוטה, לחשב באיזה שלב של ההריון את נמצאת. למידע לחצי כאן…

חישוב שלבי הריון באמצעות מחשבון

היריון הוא אחת החוויות המרגשות ביותר בחייה של כל אישה. החיים החדשים המתהווים בקרבה, ההתמודדות עם שלבי ההיריון השונים והצפייה קצרת הרוח לראות את הצאצא הקטן מגיח אל אוויר העולם הם רק חלק מהתחושות והחוויות החד-פעמיות המזומנות לאישה ההרה.

עם זאת, לצד השמחה הגדולה מתעוררים גם לא מעט חששות, תהיות ושאלות. ואכן, מטבע הדברים, בשל היעדר הניסיון הקודם, עולות כמעט אינסוף שאלות בעיקר בשלבי ההיריון הראשונים: מהן הבדיקות שצריך לעשות? מהו התאריך הרצוי לביצוע הבדיקות השונות? כיצד להתמודד עם תופעות היריון שונות כדוגמת הבחילות והצרבות? מהו המשקל הרצוי של העובר בשלבי ההיריון השונים? ועוד אינסוף שאלות.

כיצד מחשבון הריון יכול לעזור לך?

שלא כמו בעבר, היום ישנם אינסוף מקורות מידע היכולים לסייע מאוד ולתת מענה לשאלות מטרידות בנושאי ההיריון, החל מספרים בתחום וכלה ברשת האינטרנט.

רק ברשת האינטרנט ניתן היום למצוא מידע רב ומקיף ביותר בנושאי הריון שונים: שלושה שלבי הריון, הבדיקות השונות הנדרשות, המלצות לדיאטהפעילות גופנית בזמן ההיריון ועוד אינסוף נושאים אחרים.

ברשת מתפרסמים מדיי יום מאמרים, מתנהלים פורומים ואפילו ניתן לצפות בסרטים בנושא. נוסף לכל אלה, באתרי אינטרנט רבים ניתן למצוא מחשבון הריון שיסייע לאישה לדעת ולהבין את מצבה ומומלצים מאוד לשימוש.

מחשבון הריון הוא כלי שימושי ביותר, שיסייע לאישה לעקוב אחרי שלבי ההיריון השונים, אחרי התפתחותו של העובר ואף לדעת מתי עליה לבצע בדיקה מסוימת.

השימוש במחשבון הריון

מחשבון הריון בסיסי מאפשר לאישה ההרה לדעת מה מתרחש בגופה בכל שלב וכיצד מתפתח העובר לאורך הזמן ובכל אחד משבועות ההיריון.

נוסף לכך, באמצעות מחשבון ההיריון ניתן לקבוע במדויק את שלב ההיריון בו מצויה האישה: מהו שליש ההיריון, מהו חודש ההיריון המדויק ואפילו באיזה שבוע ההיריון נמצא.

באמצעות המחשבון תוכל האישה לחשב את תאריך הלידה הצפוי, לדעת עוד כמה זמן נותר עד לתאריך זה ואפילו באיזה מזל ייוולד התינוק.

כאשר האישה איננה יודעת את שבוע ההיריון המדויק שלה, מתבסס לרוב החישוב במחשבון ההריון וקביעת תאריך הלידה, על תאריך מועד המחזור האחרון שלה.

עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי תאריך הלידה לעולם איננו תאריך מדויק אלא משוער בלבד.

לרוב נכנסת האישה להריון ביום הביוץ כשבועיים לאחר סיום הוסת ובאמצע המחזור הסדיר.

הריון נמשך בממוצע כ-40 שבועות (וכ-280 ימים), כאשר את גיל ההריון נהוג לחשב בשבועות ולא בחודשים, החל מהיום הראשון של הווסת האחרונה ועד לתאריך הלידה.

את ההיריון נהוג לחלק לשלוש תקופותהשליש הראשון שנמשך כ-12 שבועות, השליש השני שמתחיל בשבוע ה-13 ונמשך עד לשבוע ה-27 והשליש האחרון הנמשך מהשבוע ה-28 ועד לתאריך הלידה (בשבוע ה-40).

לקריאה נוספת: התפתחות העובר לפי שבועות ההריון

לכל שלב בהריון יש את מאפייניו הייחודיים, את התחושות המתלוות לו ואת ההתרגשויות הקטנות שלו; בכל שלב ישנן בדיקות אחרות שיש לבצע, המלצות שונות ושיטות למעקב אחר התפתחות העובר.

שימוש במחשבון ההיריון מאפשר לאישה לעקוב אחר ההיריון המתקדם ולהתאים עצמה לשלב בו היא מצויה.

לקריאה נוספת: מעקב הריון – טיפולים ובדיקות…

חישוב שלבי הריון באמצעות מחשבון

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן