באנר 1
באנר 2
באנר 3

כל מה שצריך לדעת על זירוז לידה

באילו מקרים יש צורך בזירוז לידה, כיצד מתבצע זירוז לידה ומה הן הסכנות? לחצו כאן לכל המידע…

כל מה שצריך לדעת על זירוז לידה

זירוז לידה פירושו נקיטת אמצעים להתחלת הלידה. ניתן לזרז את הלידה של אישה כשהיא כבר במצב של צירים אך הלידה עצמה מתעכבת, או ממש לגרום להתחלת הצירים ולהניע את תהליך הלידה, מקרה זה נקרא גם “השראת לידה”.

ישנן שיטות שונות ומגוונות, קונבנציונאליות ואלטרנטיביות, לזירוז הלידה, אך יש לבצען רק בהוראת רופא.

שיטות קונבנציונאליות לזירוז לידה

פיטוצין – זהו חיקוי סינטטי של ההורמון אוקסיטוצין הניתן באמצעות עירוי. הפיטוצין גורם להופעת צירים חזקים וארוכים בבת אחת. החסרון העיקרי של שיטה זו הוא הקושי של היולדת להתמודד עם הצירים החזקים, ולכן כמעט תזדקק לאפידורל.

בנוסף לכך, הצירים הלא טבעיים לא תמיד גורמים לפתיחה אופטימלית של צוואר הרחם.

השיטה הזו יעילה במקרים בהם הלידה נעצרה בשלב מתקדם בגלל מתן אפידורל, או כשליולדת יש צירים אך לא חזקים מספיק.

בלון – בשיטה זו מחדירים בלון לצוואר הרחם באמצעות קתטר, ומנפחים אותו במים, הבלון המנופח יוצר לחץ על צוואר הרחם שיכול לגרום לשחרור הורמונים הגורמים לריכוך צוואר הרחם ולהופעתם של צירים.

החסרון הוא שהיולדת נמצאת במצב מאוד לא נוח ואף קיימת סכנה להתפתחות זיהומים.

סטריפינג – הרופא או המיילדת מעבירים את אצבעם דרך צוואר הרחם ומורידים את קרומי השפיר מדופן הרחם. בשיטה זו אין התערבות בתהליך הלידה באמצעות חומרים, והיא די יעילה בפיתוח צירי לידה תוך 24 שעות.

החסרון שלה הוא שהיא יכולה להתבצע רק בשלב בו צוואר הרחם כבר פתוח.

פקיעת קרום מי שפיר – בניגוד לסטריפינג, השיטה הזו לא כואבת כלל, היא למעשה ניקוב קרום השפיר.

שיטה זו יעילה בזירוז הלידה, אך היא יכולה לגרום לכאב גדול כתוצאה מהתפתחות הצירים והפיכתם לעוצמתיים בזמן קצר מאוד. ובמקרה שהלידה לא התפתחה, שיטה זו מחייבת התערבויות נוספות.

לקריאה נוספת לחצו: סיבוכי לידה

פרוסטגלנדינים – הורמון שקיים ברירית הרחם וגורם להתפתחות צירים תוך כמה שעות. שיטה זו ניתן לבצע לבד בבית באמצעות החדרה של נר. אך שיטה זו לא תמיד עובדת.

שיטות אלטרנטיביות לזירוז לידה

עיסוי פטמות – הורמן האוקסיטוצין שגורם להתכווצויות הרחם קשור גם ליצירת החלב, ולכן עיסוי פטמות של כ-20 דקות יכול לשחרר את ההורמון ולזרז את תחילת הלידה.

קיום יחסי מין – בנוזל הזרע, כמו ברירית הרחם, קיים ההורמון פרוסטגלנדינים שגורם לריכוך צוואר הרחם מה שיכול להניע את הלידה. כמו כן, בעת אורגזמה מופק ההורמון אוקסיטוצין שיוצר התכווצויות ברחם שיכולות להתפתח לצירים.

לקריאה נוספת: קיום יחסי מין בהריון

שתיית שמן קיק – ניתן לשתות את השמן, כשתי כפות, מעורבב במיץ תפוזים. השמן מגרה את המעיים ובדרך כלל יעיל ביצירת צירים, אך יש לו חסרון גדול, והוא יצירת פעולת מעיים אינטנסיבית.

תנועה – טלטולי אגן ופעילות גופנית כמו הליכה, יוגה בהריון או שחייה יכולים גם כן לזרז צירי לידה.

מדיטציה – המתח הרב לקראת הלידה עלול לעכב את התפתחות הלידה. הרפייה, הירגעות, רפלקסולוגיה או עיסוי הריון, הן פעילויות נהדרות להרפיית המתח שיכולות גם להביא את הלידה המיוחלת.

מומלץ לקריאה: תאי דם טבורי עשויים להציל את התינוק שלך…

כל מה שצריך לדעת על זירוז לידה

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן