באנר 1
באנר 2
באנר 3

הסיבות להופעתן של בצקות בהריון

בואי לקרוא ולדעת יותר על הסיבות להופעתן של בצקות במהלך ההריון…

הסיבות להופעתן של בצקות בהריון

בצקת הריון היא תופעה שכיחה המופיעה אצל שבעים וחמישה אחוז מהנשים ההרות. מה גורם לתופעה וכיצד ניתן להתמודד ולמנוע אותה? ננסה לענות על כך במאמר הבא.

בצקת היא תופעה המתפתחת אצל נשים בהריון. הבצקת מתפתחת משום שנפח הדם עולה והבטן מכבידה על שאר חלקי הגוף. בנוסף, הורידים מתנפחים וקיים תפקוד ירוד בסירקולציות הדם מהרגליים ללב. התרחבות הורידים גורמת לבצקת המופיעה בעיקר באזור הרגלים, השוקיים, הידיים ולעיתים גם באזור הפנים.

כיצד ניתן לאבחן בצקת?

את הבצקת תוכלי לאבחן כאשר את מרגישה כי האזורים האמורים כבדים ונפוחים מהרגיל. הבצקת מתאפיינת בנפיחות וניתן לאתר אותה בלחיצה באצבע שמותירה שקע של כמה שניות באזור.

בכל מקרה על מנת להיות בטוחה רצוי לפנות לרופא המטפל לאבחנה מלאה וטיפול נכון בבצקת. כמו כן כדאי לדעת כי הבצקת גוברת ככל שההריון מתקדם יותר.

בצקת הריון בדרך כלל איננה מסוכנת אך יש לבדוק כל מקרה לגופו. אם נתקלת בסימפטומים שמזכירים בצקת מוטב לגשת לרופא מומחה או לרופא הנשים שלך ולבדוק האם מדובר בבצקת וכיצד ניתן להקל ספציפית על מצבך.

יש לבדוק בנוסף אם קיים חשש לרעלת הריון וזאת משום שבצקת הריון עלולה להיות אחת מתופעות המופיעות ברעלת הריון.

קיראי בהרחבה על: מעקב הריון – בדיקות וטיפולים ועוד..

בצקת נגרמת בעיקר מעמידה ממושכת, מגורמים תורשתיים, דליות ברגליים (ורידים), עודף משקל והורמונים שמשפיעים על הגוף והורידים בגוף.

דרכים למניעת בצקת:

החדשות הטובות בכל הנוגע למניעת התופעה הן שניתן להתגבר ולהקל על המצב במספר פעולות מקלות כגון:

  • תזונה נכונה – אכילה של ירקות ופירות שיעזרו לחילוף חומרים טוב יותר ותפקוד נכון של הגוף תוך זרימת הנוזלים בו והימנעות ממלחים הגורמים להצטברות נוזלים.קיראי על: שמירה על תזונה בריאה בהריון
  • הקפדה על שתיית מים רבה על מנת לאפשר זרימת דם ונוזלים נכונה שתאזן את הנוזלים בגוף.
  • חשוב לנוח ככל שאפשר ולהמנע משהייה ארוכה על הרגליים. מוטב לשכב עם הרגליים מורמות מעלה מעט או מונחות על כריות ולהשתמש בגרביים נוחות ומתאימות לבצקות. ניתן להתייעץ בפארמים השונים על גרביים רפואיות טובות.
  • חשוב להקפיד לנעול נעליים נוחות ככל האפשר ולהמעיט לנעול נעלי עקב, פלטפורמות או נעליים שאינן מספקות תמיכה נכונה לגוף, לעמוד השדרה וליציבה.
  • עיסוי עצמי או מבן הזוג של כפות הידיים/ הרגליים על מנת להמריץ את מחזור הדם ולהפעיל את האזור הבצקתי בין אם מדובר בכפות הידיים או כפות הרגליים.

    קיראו בהרחבה על:
     עיסוי הריון
  • שמירה על משקל גוף תקין. כדאי להתייעץ עם הרופא על המשקל הנכון בהריון ולא להפריז באכילה. הכובד של הגוף משפיע גם הוא על בצקות ולכן חשוב לדעת מה לאכול ובאילו כמויות.

אם הבצקות בכל זאת אינן חולפות התעודדי בעובדה שהן יחלפו ימים ספורים לאחר הלידה ובמקרים הקיצוניים לאחר שבועות בודדים.

קראו באתר על: הסיבות ובגורמים להיפרדות שליה

הסיבות להופעתן של בצקות בהריון

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן