באנר 1
באנר 2
באנר 3

בחירת שם לתינוק

מתלבטים לגבי בחירת שם לתינוק? אחד העיסוקים המהנים בטרם בוא התינוק לעולם, הוא בחירת שמות פוטנציאליים לרך הנולד. במדריך הבא תוכלו לקבל רעיונות וטיפים שיעזרו לכם לבחור שם לתינוק שלכם. לחצו כאן על מנת להיכנס

בחירת שם לתינוק

אחד העיסוקים המהנים בטרם בוא התינוק לעולם, הוא בניית רשימת שמות פוטנציאליים לתינוק שטרם נולד.

זוגות רבים מעלים שמות שונים והשערות מרובות לגבי שם התינוק, הויכוחים אודות השם הנבחר מתחילים עוד בטרם החלו צירי לידה.

יש אנשים שיודעים עוד מילדותם כיצד יקראו לבנם ולבתם, והם רק מקווים למצוא בני זוג שיסכימו עם שמות אלה. יש אנשים שברור להם כי ילדיהם יהיו קרויים על שם קרובי משפחה.

יש אנשים, הבודקים אם השם עליו חשבו עבור ילדם כבר קיים, על מנת להעניק לו שם ייחודי ומקורי. יש אנשים הבודקים את השם לפי תורת הקבלה או הנומרולוגיה.

יש אפילו תינוקות, ששם הבטן בו כינו אותם הוריהם במהלך ההריון התאימו להם כל כך, והאחים הגדולים התרגלו אליו כל כך, עד ששם הבטן הפך להיות שמו הרשמי של התינוק.

לקריאה נוספת: ברית מילה רפואית או על ידי מוהל

שם הוא עניין בעל משמעות רבה בכל התרבויות. יש המאמינים כי מתן שם הוא השתתפות בתהליך הבריאה, וכי זה למעשה מה שמפריד אותנו מבעלי החיים – היכולת לזהות ולהגדיר כל דבר בשמו.

שם מהו? נקרא לשושנה בשם אחר, האם יאבד לה ניחוחה? (שייקספיר, “רומיאו ויוליה”).

דרכים לבחירת שם לתינוק…

אם הרשימה שהגיתם עתירת רעיונות, או לחלופין אין לכן שום שם שמרגיש נכון לתינוקת שלכם, אספנו עבורכם מספר רעיונות:

  • באיזו עונה נולדו? סתיו ואביב הם שמות מקובלים. האם ילדכם יהיה קיץ הראשון במדינה?
  • ילדים רבים נקראים בשם החודש בו נולדו כמו סיוון, ניסן, מאי, יולי.
  • ילדים שזכו להיוולד ביום חג, מקבלים שם המסמל זאת. ילדי חנוכה מקבלים שמות הקשורים לאור או נקראים על שמות המכבים. נטע ושקד נולדו בט”ו בשבט. ילדי פסח הם סמדר, ניצן, אביב. עומר מספירת העומר.
  • שייכות למקום אהוב, יכולה להיות מונצחת בשם. גיא שגדל בעמק, רומי שנהרתה בטיול לאיטליה, נופית, גל, וערבה שנולדו מול נוף אהוב על הוריהם.
  • תוכלו לבחור שמות שמתאימים לבן ולבת באותה מידה, למשל עדי, זהר, מעיין, דניאל.
  • יש כיום שמות ותיקים שמבצעים לידה מחודשת כגון דוד, מיכאל, רחל, נעמי. ומאידך, נפוצים שמות בעלי ניחוח של שפה זרה, כגון דין, רוי, אנבל.
  • שמות מעולם הטבע כגון ניצן, אגם, כפיר, אלמוג.
  • שמות שתמיד יהיו כאן ומתאימים לסבים כמו לנכדים, כמו תמר, יעל, יונתן, נעה, אורי.

זוגות רבים נענים לבקשות בני משפחה, הצעות וביקורת בנוגע לשם הנבחר. זכרו להיות רגישים למשפחתכם ולנהוג בהם כבוד, אך זכרו גם כי מדובר בילדכם, והוא או היא יהיו אלה שיישאו את שמם כל ימי חייהם.

קיראי גם על: איך תתגברי על המחסור בשעות השינה לאחר הלידה?

מומלץ לא להחליט על שם לתינוק לפני הלידה. חכו עד שתפגשו את התינוק, התבוננו בו ותראו מה מתאים לו. והעיקר, שיהיה במזל טוב ובשעה טובה.

לקריאה נוספת: תזונה נכונה בתקופת ההנקה

בחירת שם לתינוק

תכנון הריון

250X290
250X290
250X290

מעקב הריון

250X290
250X290
250X290
צהבת ילודים

לדעת יותר על צהבת ילודים

צהבת ילודים היא מצב נפוץ בילודים ובעיקר בפגים. ניתן להבחין בצהבת לפי גוון העור גם בעין שאינה מקצועית. מהו ההסבר הרפואי לצהבת, כיצד מאבחנים צהבת ילודים ומהו הטיפול לתופעת צהבת ילודים? התשובות במאמר הבא. צהבת נגרמת במצב בו חומר בשם בילירובין המצטבר בגוף צובע את העור ואת לובן העין בגוון

זה לא רק את – בעיות פוריות אצל גברים

התפתחות הרפואה בעשור האחרון הובילה לשינויים רבים בתחום הטיפול בבעיות פוריות בכלל ובבעיות פוריות אצל גברים בפרט. לעיתים ישנה נטייה לחשוב, כי מרבית בעיות הפוריות מקורן באישה אך, למעשה, כמחצית מהבעיות מקורן בגבר. עם זאת, האפשרויות הקיימות לטיפול בבעיות פריון אצל גברים הן עדיין מצומצמות ביחס לאלה הקיימות אצל נשים. הגורמים לבעיות

סוכרת הריון

כל מה שחשוב לדעת על סוכרת הריון

סכרת הריון היא מצב שבו הורמונים בשם HCS המיוצרים על ידי השלייה, גורמים לעומס רב בפירוק הפחמימות (סוכרים) בגוף האישה ההרה. כתוצאה מכך האינסולין אינו מצליח לבצע את המוטל עליו כראוי, למרות שהלבלב מפריש כמות מוגברת של אינסולין. דבר הגורם לעלייה ברמות הסוכרים בדם. רוב הנשים אינן מושפעות מכך בכלל,

אבחון תסמונת איקס שביר לפני הריון – Fragile X syndrome

אודות להתפתחות המדע והטכנולוגיות בעשור האחרון, כיום ניתן לאתר מחלות, בעיות והפרעות גנטיות לפני או בחודשי ההיריון הראשונים, ולהותיר בידיי ההורים את היכולת לבחור באם להמשיך את ההיריון. במקרים שכן, ניתן להפנות את ההורים לקבלת יעוץ ועזרה גנטי, כיצד להתמודד עם החיים החדשים הצפויים להם עם תינוק בעל מוגבלות פיזית או שכלית. אחת

תפריט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב skype
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
דילוג לתוכן