x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

את לא לבד! תמיכה לנשים בהריון

תאריך: 24/07/2014 11:36

הריון הוא תקופה ממושכת ומרגשת, אך לא פשוטה. במהלך ההריון נתקלת כל אשה בשאלות רבות, תהיות ולבטים, קשיים ולעתים משברים.

בנוסף לבעיות השכיחות הנפוצות בקרב נשים בהריון כגון פחד מהלידה, חרדה לשלום העובר, דאגה לעתיד הזוגיות ומיחושים פיזיים, ישנן בעיות רבות הייחודיות לנשים במצבים מסוימים, כגון חד-הוריות, נשים עם מגבלות רפואיות, הריון לא מתוכנן, הריון בסיכון ועוד סיבוכים בהריון.

כיום פועלים קבוצות, עמותות ופורומים רבים באינטרנט, במטרה להשיב על כל השאלות, הלבטים והבעיות, להעניק אוזן קשבת ותמיכה נפשית וגם ייעוץ ועזרה מעשיים לכל אשה הפונה אליהם.

קיראי: כיצד ניתן להתמודד נפשית עם ההריון?

התארגנויות כאלה מאפשרות לנשים הרות לשתף בחששות ובקשיים שלהן אנשי מקצוע ונשים אחרות במצבן ולהרגיש את הדבר החשוב ביותר עבור אשה בהריון - שהן לא לבד.

מעבר לחשיבות התמיכה הנפשית, מעגלים כאלה חשובים וחיוניים בשל שפע האינפורמציה עמו צריכה להתמודד האשה ההרה.

לפתע היא מוקפת במושגים רפואיים, עצות והוראות מכל עבר (שלעתים סותרות זו את זו) והבלבול רב.

לעתים דווקא על שאלות פשוטות וענייניות קשה לקבל תשובה כי הרופא עסוק וטרוד ובסביבה הקרובה אין מי שיודע.

פורומים לנשים הרות, בין אם הם כוללים מפגשים בלתי אמצעיים או מתקיימים באופן וירטואלי, יכולים לעשות סדר בבלגאן, לספק מידע נהיר ומיידי ולהפיג את החרדה.

לאן לפנות לתמיכה?

בתי החולים בישראל מפעילים קבוצות וכנסים לנשים הרות ולבני זוגן במטרה לדבר ולשתף בכל נושא המעסיק את ההורים שבדרך לפני המאורע המרגש.

בקבוצות הללו מתקבלים גם ייעוץ והדרכה מעשיים לגבי ההתמודדות עם התינוק החדש בתקופה המאתגרת אחרי הלידה.

בתי החולים מקיימים גם קורס הכנה ללידה, המספק מסגרת תומכת ומרגיעה. קורסים כאלה ניתן לעשות גם באופן פרטי או דרך קופות החולים.

קראי על: תוכנית לידה

במה רחבה ומגוונת במיוחד לתמיכה, ייעוץ ומידע היא רשת האינטרנט. בפורומים של נשים הרות ניתן למצוא קבוצות התייחסות המתאימות לכל אשה ולמצבה הייחודי.

כך למשל, פורומים לאמהות חד-הוריות מלווים את הנשים משלב ההריון ובמהלך ההתמודדות עם גידול ילד לבד. פורומים ואתרים אחרים מתמקדים בנשים שעברו טיפולי פוריות, בנשים הנמצאות בהריון עם תאומים או בנשים שעברו הפלות.

לקריאה נוספת: הפריה חוץ גופית ללא הורמונים

חלק מהפורומים פועלים בפורטלים גדולים וניתן למצוא אותם בנקל באמצעות חיפוש ברשת. חלק פועלים באתרים ייעודיים לנשים העוסקים בהריון, לידה ואמהות (כמו פורום יומן הריון!) ואחרים פועלים באתרים של קופות החולים, בתי חולים ואתרים רפואיים.

מי שחווה קשיים, מתמודדת עם הפסקת הריון ואובדן או הריון לא רצוי יכולה לפנות לעמותה המעניקה סיוע נפשי ומעשי, כגון ער"ן, סה"ר וש.י.ל.ה.

במקרים אחרים ניתן לפנות למשרד הרווחה, המפעיל מערך ליווי, תמיכה וסיוע לנשים בהריון הזקוקות לפתרונות שונות. 

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא שאין כל סיבה ורצוי מאוד לא לעבור את ההריון לבד.

אולי תומכת לידה יכולה לעזור?

גם לבני זוג יכול להיות קשה, מבלבל ומעייף לעבור את הזעזוע הגופני, ההורמונלי והרגשי הזה. משום כך מומלץ ביותר לשתף את הסביבה ולחפש מסגרת תומכת שבה אנשים ונשים שעוברים אותו דבר.

לידה קלה ומוצלחת!

לקריאה נוספת: זכויות של נשים בהריון ואחרי לידה

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור