x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

בחירת קורס הכנה ללידה שיתאים לך

תאריך: 23/07/2014 17:00

לידה היא אחד האירועים הכי מרגשים ומשמעותיים בחיי האישה. אחרי 9 חודשים של שינויים פיזיולוגים ונפשיים, הורמונים, לחץ, היסטריה, פחד, חשש ואושר אין סופי, מגיע היום המיוחד ביותר לידת התינוק.

אך התקופה של לפני הלידה מצריכה הכנה מראש הן פיזית והן נפשית לקראת בואו הקרב של התינוק. זוגות רבים ובעיקר זוגות לילד ראשון מאוד נרגשים וחוששים ואינם תמיד בטוחים מה עליהם לעשות, כיצד לנהוג, כיצד התינוק ישפיע וישנה את חייהם, כיצד להניק, כיצד לרחוץ את התינוק ועוד מילוני שאלות המעוררות בלבול ופחדים.

קראי בהרחבה על: הכנה רגשית ללידה

קורס הכנה ללידה יעזור לאישה ובן זוגה לענות על כל השאלות, ילמד אותם כיצד לנהוג במצבים שונים, יעשה שילוב בין הבלבול העצום הקיים בין הרגש הנפש והגוף במהלך ההיריון בשל השינויים הפיזיולוגים, רגשיים והורמונליים המתרחשים בגופה של האישה.

הקורס ילמד את האישה למה לצפות ביום הלידה ובמהלך הלידה ויכין את בני הזוג בצורה הטובה ביותר לקבלת התינוק לחייו החדשים.

מה מלמדים במסגרת קורס הכנה ללידה?

הקורס מורכב מחלק תיאורטי, מעשי וחוויתי.

הקורס מלמד את האנטומיה של אגן האישה, השינויים הפיזיולוגים המתרחשים בגופה בזמן ההיריון ולאחר הלידה, מה מתרחש בגוף האישה במהלך הלידה, למה ואיך יש צירים, מהם הסימנים המבשרים את הלידה הקרובה.

לקריאה נוספת: צירי ברקסטון היקס - הגוף מכין את עצמו ללידה

בנוסף מלמד הקורס מהם סוגי הלידות הקיימות (לידה טבעית, בעזרת מכשירים, קיסרי), אילו תרופות משככות כאבים קיימות, מהם הסיכונים בשימוש בהם, אילו בתי יולדות קיימים ומה ההבדלים ביניהם, מה צריך לקחת לחדר הלידה, כיצד תזהי את הצירים ומה תעשי בעת ירידת המים.

הקורס עונה גם על שאלות לגבי אופן הטיפול בתינוק, שאלות כגון: כיצד להניק, מהם היתרונות בהנקה, באילו מקרים אסור לך להניק ועוד חומר תיאורטי חשוב אשר יכין אתותך ואת בן זוגך ליום הלידה ולימים הבאים אחריו להתמודדות עם חיים חדשים במשפחה.

מומלץ לקרוא גם על: כיצד יעוץ זוגי יכול לעזור בתקופת ההריון?

בנוסף, במהלך קורס הכנה ללידה, מתבצע חלק מעשי אשר מלמד עזרה ראשונה לתינוק, עיסוי גוף להרגעת הכאבים, תנוחות להרגעת כאבים בזמן ההיריון, במהלך הלידה ולאחריה.


כמו כן, צוות הקורס יעזור לאישה ובן זוגה להכין תוכנית לידה, אשר תעזור להם לתכנן את החודשים לפני ואחרי ההיריון ותיתן להם את כל המידע הנחוץ להם להכנת הבית לקראת בואו של התינוק.

מה חשוב לדעת? 

 

מכיוון שאין צורך באישור ממשרד הבריאות על מנת להיות מדריכת קורס הכנה ללידה, חשוב למצוא בית ספר או מדריכה פרטית אשר הוסמכה על ידי מוסד מוכר.

בישראל פועלים כמה וכמה מוסדות מוכרים ובין השאר:

כמו כן, מומלץ לבקש המלצות מזוגות ואמהות שכבר השתתפו בקורס זה. זיכרי כי קורס הכנה ללידה יכול להיות פרטני או קבוצתי.

מרגישה לחץ וחרדה בהריון?
לחצי כאן ולמדי על התמודדות נפשית עם ההריון

ניתן להתחיל את הקורס בסביבות שבוע 27. כדאי לברר בקורסים קבוצתיים כמה זוגות משתתפים בקורס, מהי תדירות המפגשים, מה כולל הקורס, האם זה קורס רק לנשים או גם לאבות צעירים, האם יש קורס לזוגות שכבר יש להם ילדים ורוצים רק ריענון.

כדאי שתדעי יותר על: מעקב הריון - בדיקות, טיפולים ועוד

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור