x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

הכיני עצמך ללידה - חשוב שתדעי

תאריך: 28/07/2014 17:19

לידה היא אחד המאורעות החשובים והמרגשים בחיי האישה. לאחר הלידה חיי האישה , שהפכה עתה לאמא טרייה, וחיי בעלה משתנים, הדינמיקה בבית משתנה והשקט והשלווה מוחלפים בבכי, חיתולים ואושר חדש.

הלידה הנה אירוע עוצמתי ומרגש אשר דורש הכנות פיזיות ונפשיות מצד האישה, אך גם מצד בן זוגה ומשפחתה, לקראת הגעתו של התינוק החדש לעולם.

נשים רבות מכינות עצמן ללידה באמצעות הצטרפות לתוכנית של קורס הכנה ללידה, אחרות מכינות תוכנית ללידה, בעוד שישנן נשים המסתפקות בספרים ובעצות מנשים אחרות, בעלות נסיון. לא משנה באיזו דרך תבחרי, לא משנה כמה סיפורים שמעת מאמא, סבתא וחברות, חשוב שתגיעי מוכנה ורגועה לחוויה שאת עומדת לעבור.

איך מתכוננים ללידה?

יום הלידה

יום הלידה מלווה בלחץ רב, פחד והתרגשות מצד היולדת, בן זוגה וכל המשפחה. הכנה מראש ליום זה תעזור להפחית קצת מהלחץ והמתח ותסייע בהתמודדות ברגע האמת .יולדת אשר מגיעה מוכנה ומיודעת בפרטים מגיעה בד"כ רגועה ונינוחה יותר. 

קיראי בהרחבה על: הכנה רגשית ללידה

ההכנה ללידה חשובה גם בהתמודדות עם תרחישים לא צפויים שעלולים לצוץ ביום הלידה. לדוגמא: יתכן ותכיני תוכנית לידה מסוימת ותרצי ללדת בדרך רגילה וטבעית, אך ברגע האמת לתינוקך תהינה דרישות אחרות ופתאום תמצאי עצמך בדרך לניתוח קיסרי. חשוב להתכונן מראש לתרחישים השונים שעלולים לקרות.

קורס הכנה ללידה

קורס הכנה ללידה מיועד לך ולבן זוגך, על מנת להכין אותכם מראש ליום המרגש, להכין אותכם מראש לכל התסריטים האפשריים העלולים להתרחש ביום גדול זה.

הקורס מיועד לתת לבני הזוג מידע תיאורטי ומעשי בנוגע לחודשים שלפני הלידה, יום הלידה והימים שלאחריה.

בקורס תקבלו כלים אשר יעזרו לכם להתמודד עם הלידה ויכינו אותכם נפשית ופיזית ליום המיוחל.

בקורס תלמדו למה ואיך יש צירים, כיצד תזהי את הצירים, מה תעשי בזמן ירידת המים, מהו מהלך הלידה.

כמו כן, הקורס מלמד על סוגי לידות ובחירת שיטת הלידה הרצויה (כיום ניתן לבצע ניתוחים קיסריים אלקטיביים), כיצד ניתן לקבל תמיכה בלידה, מהם הסימנים מבשרי לידה, מהם סימני אזהרה ואילו משככי כאבים ניתן לקבל.

לקריאה נוספת: סיבוכים בלידה

עו מלמד הקורס כיצד להתמודד עם השינויים הרגשיים, מהי תזונה נכונה ומאוזנת, הכנת תיק לאישה ולתינוק לבית החולים וכדומה. כמו כן, יעזרו לכם מדרכי הקורס להכין תוכנית לידה.

תוכנית לידה

תוכנית לידה מיועדת להכין את האישה ליום הלידה ומאפשרת לערוך תיאום ציפיות בין האישה ובין הצוות המיילד, על מנת למנוע הפתעות לא נעימות ביום הלידה.

תוכנית הלידה תשמש את הצוות הרפואי, בכדי שיוכל לדעת מהם הרצונות והבקשות המיוחדות של האישה ביום הלידה ובימים שאחריה.

בעת ההגעה לבית החולים סביר שתיהי לחוצה ולא תוכלי לבקש את כל מה שחשוב לך. תוכנית הלידה מאפשרת לך להסדיר את בקשותייך מבעוד מועד וכך פוטרת אותך מההתעסקות בפרטים הקטנים ביום הלידה.

לקריאה נוספת: איך תבחרי היכן ללדת?

מה כוללת תוכנית הלידה? בדרך כלל התוכנית מכילה את פרטייך האישיים, פרטי המלווה שילווה אותך בלידה, אם את מעוניינת בכזה. כמו כן, מוסדרים נושאים כגון זירוז לידה, שימוש במשככי כאבים, מידת עדכון היולדת בכל שלב בלידה, ביצוע חתכים, איסוף דם טבורי ועוד.

תיק ללידה

מספר דברים חשובים שעלייך לקחת איתך לחדר הלידה:

ציוד לבית - לקראת התינוק

אל תשכחי שברגע שתצאי מחדר הלידה עוד נפש זעירה מצטרפת לביתך ולכן כחלק מההכנות ללידה  אל לך לשכוח את היום שאחרי ולהכין את עצמך ואת ביתך לכבוד התינוק החדש. להלן מספר דברים שחשוב שיחכו לתינוק החדש:

לקריאה נוספת לקראת הלידה:מה עושים כדי למנוע הופעת סימני מתיחה?

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור