לידת בית לא מתוכננת
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
לידת בית לא מתוכננת
מחבר: מרים תאריך ושעה: 25/03/2019 16:48
שבוע 38+4

אז אתחיל מהתחלה.
ההריון התקבל בשמחה ובהפתעה בתחילתו סבלתי מבחילות, עייפות ו למשך שלושה שבועות. הקפדתי על כושר עד תחילת חודש תשיעי. ואפשר לומר שהיה לי הריון ממש ממש קל!
חודש תשיעי הגיע ואני בטוחה שלא אלד לפני שבוע 42.
יום שני בלילה מתעוררת בשעה 01:45 לכאב בטן שמסתבר שהוא בעצם ציר :-). בעלי בדיוק נכנס לישון ואומר לי שאם זה קורה שוב שאעיר אותו. הולכת לשירותים וחוזרת לישון.. איזה לישון אחרי 10 דק שוב ציר ואחריו עוד אחד. מתחילה לתזמן באפלקציה ובראש שלי חושבת שבטח זה סתם כי יש לי הרבה זמן. אני כל כך עייפה וממש לא באלי ללדת היום. (משהו שואל אותי?;)).
הצירים ממשיכים הם לא סדירים כלל. מחליטה להכנס למקלחת חמה.. ואולי לחזור לישון.
איזה לישון.. הם ממשיכים כל 10,8 דקות ואפילו כל 6.
השעה 5:00 בבוקר ואני מרגישה שהם מתחזקים.״. (כל הזמן הזה בעלי עדיין ישן ואין לו מושג מה קורה).
מעבירה לי עוד שעתיים בתנועה ועל הכדור והרבה סיבובי אגן כי אני מרגישה שהראש בכלל לא למטה.
השעה 7:00 מחליטה להתקשר לאמא - היא אומרת לי שהיא מתארגנת ומיד יוצאת אלי.
7:20 מעירה את בעלי המופתע ואומרת לו שאני עם צירים כבר חמש שעות ויאלה יוצאים להדסה עין כרם.
הוא מבולבל לגמריי . כועס שלא הערתי אותו ושואל אם יש מצב להכנס להתקלח - אני אומרת לו שכן ואני לא חושבת שזו לידה אפילו.
אחרי שהוא מתקלח אנחנו ממשיכים לתזמן צירים שמתחילים להופיע כל 2 דק מתקשרים לאמא ואומרים לה נפגש בבית חולים כן לא נשאר לנו הרבה זמן.
7:55 באים לצאת מהבית - בום המים פקעו!
אני צורחת לבעלי שאני יולדת. יורדת על שש לריצפה וצועקת לו שיביא מהר מגבות ושיתקשר מהר למדא.
הוא הסטרי כל כך מתקשר לאמא שלי שאני יולדת לו פה על הריצפה בסלון ואין לו מושג מה עושים.
עברו להם 20דקות שנידמו כנצח ומדא החליטו להגיע סופסוף.
אך התחילו לי צירי לחץ ואני חייבת ללחוץ. הם מנסים להושיב אותי על אלונקה אך אני קופצת ממנה כי אני לא מסוגלת לשבת.
וככה במשך כחצי שעה אני לוחצת ושורף לי כל כך. אני מרגישה שאני לא מסוגלת והפרמדיקית מנסה להשכיב אותי על הגב אך אני לא מאפשרת לה.
8:55 הנסיך יצא ככה בטבעיות אצלי בבית.
אני צועקת שלא יחתכו את חבל הטבור. וכשמגיע הזמן הם מאפשרים לבעלי לחתוך אותו. מניחים אותו עלי ואני לא מאמינה שהכל קרה כל כך מהר.
השיליה יוצאת מיד.
עוטפים אותו ויוצאים לבית החולים.
וכאן מתחיל הפאן הגדול. כל הצוות הרפואי חושד בי שתיכננתי את זה. הם לא היו מרוצים כלל מזה שילדתי בבית.
מזריקים לי פיטוצין לכיווץ הרחם בלי לשאול אותי אפילו. ואחרי שעתיים מגיעה רופאה לבדוק את הנזקים . מסתבר שנקראתי ממש (קרעים בדרגה 2) ומחליטים לנתח אותי.
נכנסת לחדר ניתוח ואז מתחילים בהרדמה ספינאלית בגב. שבעצם לא השפיעה עלי ואז מחליטים לעשות לי הרדמה כללית.
לא יאומן אני שרציתי הכל טבעי מקבלת הכל כל כך לא טבעי אחרי הלידה.
הניתוח מסתיים בהצלחה ואני מועברת למחלקת יולדות לביות מלא.
את ההמשך לא אעלה כאן - רק אגיד שעברו שלושה שבועות מהלידה ורק עכשיו אני מרגישה שאני מתאוששת.
הכאבים של התפרים רק עכשיו מתחילים לעבור ואני מרגישה שאני סופסוף מצליחה להנות להיות אמא ☺️
המסקנות שלי :
1. אם זו לידה ראשונה שלך - אם יש לך צירים לא סדירים יש מצב שאת עוד רגע יולדת.
2. זו לא הלידה שדמיינתי בראש בכלל - אז כן אי אפשר לצפות למה יקרה וצריך לקבל באהבה הכל.
3.אחרי הלידה - תדאגו שיהיה לכם סביבה תומכת, המון עזרה והרבה ארוחות דשנות וחמות.
4. אם הגעת ללידה עם ברזל נמוך תדאגי להמשיך לקחת את הכדורים שאת נוטלת במהלך ההריון גם בבית החולים.
ואם שרדת עד כאן ! שאפו
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום