דיון חשוב ומעניין
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
דיון חשוב ומעניין
מחבר: ג'ני תאריך ושעה: 22/10/2018 09:45
רוצה לפתוח דיון על איבחון יתר (או לא).
אתמול התקשרתי לגננת של הקטן (3.5) להתייעץ על נושא נקודתי. היא אמרה לי שהתכוונה לדבר איתי בכל מקרה ושלדעתה כדאי לגשת למרפאת התפתחות ולבדוק אם כדאי לנסות טיפול רגשי או קלינאי תקשורת (זה קשור גם למה שרציתי להתייעץ איתה לגביו). אין לי טענות אליה, היא גננת מצויינת, חמה ואוהבת ופועלת בתוך מערכת גדולה יותר, זה מה שלימדו אותה.
הגדול (5) ילד אינטלגנטי בעל דמיון עשיר אבל לא חברמן גדול, אוהב לשחק איך ועם מי שהוא רוצה ולא מתחבר לכל אחד. גם שונא לצייר ולכתוב, לא מסתדר עם האיפרון. גם כן שוקלים כבר זמן מה לקחת לריפוי בעיסוק ונזרקו לאוויר מונחים כמו 'גננת שילוב'.
ועכשיו מה שמטריד אותי: האם המערכת סובלת מאיבחון יתר? פעם חשבתי שהנושא נוגע רק לבעיות חמורות יותר כמו דיסלקציה ואוטיזם אבל פתאום אני מבינה שגם ילדים נורמטייביים לגמרי מופנים לצינורות הללו. לפני 20 שנה אף אחד לא היה חושב פעמיים על הבנים שלי, הם שובבים ואוהבים להשתולל, כמו רוב בני מינם אבל הם גם ילדים טובים שמשחקים, יש להם חברים ועוזרים בבית. אז מה קורה פה? האם האיבחון נהיה נגיש מדיי? כמובן שהוא חשוב לטיפול בילדים עם צרכים (מכירה מקרה מהמשפחה מקרוב) אבל האם המערכת הזו מנצלת את הפחדים שלנו כהורים שרוצים את הטוב ביותר לילדנו ודוחפת את כולם לעבור בצינורות הללו? צינורות שמנסים לדחוס את כל הילדים לקופסאות אחידות ומונעת כל התפתחות אינדווידואלית? אפילו הגננת אתמול אמרה לי שהיא מפנה את רוב ההורים לרופא התפתחות. באמת רוב הילדים צריכים רופא התפתחות או שהבעיה מערכתית?
או לחילפין, אולי האיבחון המוקדם עוזר לאתר ולטפל בבעיות בגיל צעיר, כשזה עוד קל ובכך מונע קשיים חברתיים ורגשיים בעתיד? אולי אם אני היחידה שאבחר לא לטפל ולתת להם להתמודד עם העולם בעצמם, הם יישארו איפשהו מאחור לעומת חבריהם?
אני מרגישה מבולבלת ומתוסכלת. אשמח לדעתכם, אם היה לכם כוח לקרוא עד פה. סליחה על החפירה.
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום