כדאי לכל אמא לקרוא...
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
כדאי לכל אמא לקרוא...
מחבר: שירה תאריך ושעה: 17/01/2018 10:07
הייתי בהיריון כשהרופאים אמרו לי שלאחר ההיריון לא אהיה מסוגלת ללכת במשך שנה
שיטות הטיפול החדשניות ביותר טוענות כי ניתן להשיג תוצאות דרמטיות באמצעות מגע גופני מינימאלי. המטרה של טיפולים עדינים במיוחד מסוג זה היא לעודד את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף. בנוסף על כך, מסתבר ששיטות אלה עובדות. בשישה ניסויים מבוקרים, הוכח כי ריפוי רוחני מרפא פציעות ומסייע בטיפול בכאב. אדריאן ווייט, מרצה בכיר במכון לרפואה משלימה באוניברסיטת אקסטר, מסביר: "שיטות טיפול הכרוכות במגע מינימאלי מהוות אמצעי להכנסת מעט שלווה ומרחב לתוך החיים שלנו. למעשה, השקט והרגיעה שהם מייצרים עשויים אפילו להוות חלק מהטיפול". בשיטות רבות נעשה שימוש בהפעלת לחץ עדין ביותר על הגוף, או אפילו באנרגיה רוחנית ישירות על המטופל, מבלי לגעת בו כלל וכלל. עד כמה שזה נשמע בלתי סביר, מטופלים רבים טוענים כי הם הפיקו בדרך זו תוצאות מרחיקות לכת. פרנסיס אוסבורן, אשר פנתה לאחת משיטות אלה לטיפול בכאב גב שמנע ממנה ללכת יותר ממספר מטרים, מדווחת:
כשהייתי בחודש השישי להיריוני, לפתע הרגל שלי כרעה תחת עומס משקלי, ומעולם לא חלמתי שתוך יומיים יאמרו לי שלא אהיה מסוגלת ללכת למשך שנה. ערב אחד, בחודש אפריל האחרון, חזרתי הביתה מהעבודה, נכנסתי למטבח ורגל שמאל שלי התעקמה. בבוקר המחרת, כאב חד התפשט לרגל ימין, לירכיים ולגב התחתון – וכך נותרתי בלתי מסוגל לדדות יותר מאשר מספר צעדים. עם כל צעד שעשיתי, הרגשתי כאילו שאני הולכת על שברי זכוכית.לאחר יומיים של כאב ונכות, פניתי להתייעץ עם מיילדות, רופאי משפחה ופיזיותרפיסטים. הם הסכימו פה אחד: מה שקרה היה צירוף של העובדה השלד שלי השתחרר מעט כתוצאה מההורמון היריון בשם רלקסין ובעיית גב שלא נפתרה לגמרי. הם לא היו יכולים להעניק לי שום טיפול או משכך כאבים. היה סיכוי טוב שאמשיך להרגיש כאב ולא אוכל ללכת למשך שנה. למרבה הצער, בעלי, החבר במפלגת השמרנים, היה צריך לעבוד הרחק מהבית ובמשך רוב סופי השבוע עד סוף תקופת ההיריון שלי. אפילו לא יכולתי לצאת כדי לקנות אוכל. מעולם לא הרגשתי כה פגיעה בחיים שלי, וחוויתי רגעים שבהם התייפחתי בייאוש. ואז, לפתע פתאום, בן דודי תומא, אשר סבל מטרשת נפוצה, הציעה שאפנה לפיונה מיקס, מטפלת בשיטת בואן – גרסה עדינה להפליא של אוסטיאופתיה. תוך שעות ספורות קבעתי פגישה עם פיונה, בבית אשר במזרח שין, לונדון.
פיונה, לשעבר מנהלת בכירה בשירותי הבריאות, שמעה לראשונה על שיטת בואן בתוכנת רדיו ששודרה לפני שש שנים. היא עברה הכשרה ושיקמה את הכתף הקפואה העיקשת שהייתה לה בזמנו. השיטה נקראת אחר שמו של האדם שהגה אותה, תומאס בואן, מרפא אוסטרלי אשר טען כי הגוף מסוגל לרפא את עצמו. מטפלים בשיטת בואן, כך הסבירה פיונה, אינם עובדים ישירות על גוף. במקום זאת הם 'מגלגלים' או מרפרפים על השריר, ממריצים אותו לשלוח דרך העצבים מסר למוח לפיו 'ישנה בעיה בחלק הזה של הגוף, אנא תטפל בזה'. אולם שיטת בואן, לפי פיונה, יכולה לעשות יותר מאשר טיפול בבעיות בשרירים. מדובר בטיפול הוליסטי אשר יכול לסייע לבעיות רפואיות שונות, החל מלחץ וכלה באסתמה. תחילה היא העריכה את האיזון של גופי ואמרה לי כי הירכיים ואגן הירכיים שלי מעוותים. לאחר מכן היא הושיבה אותי בכיסא, ביקשה ממני להישען קדימה על שולחן הטיפולים, ובעדינות לחצה על שרירי הגב התחתון ואגן הירכיים שלי. בשעה שהיא חמקה מהחדר כדי להעניק לגוף שלי את 'המרחב לרפא את עצמו', זוהר מים התפשט במעלה גבי, כאילו שנכנסתי לאמבט חם. לאחר מספר דקות היא חזרה, שינתה את התנוחה שלי וביצעה מספר 'תנועות' נוספות, הפעם בגב העליון וסביב צווארי. לאחר מכן היא שוב יצאה מהחדר. לקראת סוף הטיפול, אשר נמשך כמעט שעתיים, במהלך רובם נשארתי לבדי, פיונה 'הזיזה' שרירים בגב, בצוואר, בידיים וברגליים שלי. הפנים, הידיים והגב שלי נצבעו באדום עז. 'עכשיו', אמרה פיונה, הגיע הזמן ללכת'. בזמן שכף רגלי דרכה על הרצפה, הרגשתי כאב חד, אבל הכאב האמיתי נעלם. עכשיו הלכתי בצליעה קלה. 'תמשיכי ללכת עד כמה שאת יכולה', היא הורתה לי, 'ותשתי הרבה מים. מים והליכה הם המפתח להצלחת שיטת בואן'. בימים שאחרי הטיפול הכאב לאט לאט שכך והמגבלה השתחררה ויכולתי לשוב ולתפקד ולחזור להנות מההריון. אין ספק ששיטת בואן הרימה אותי על הרגליים.
נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום