x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

פורום הריון ולידה - יומן הריון

נושא חדש חיפוש בפורום חזרה לעמוד הפורום
נושא / מחבר תאריך
 • רוצה להתייעץ עם נשים אחרות... (לידיה) 22/01/2019 11:31
  (סגור) כותרת: רוצה להתייעץ עם נשים אחרות... מחבר: לידיה תאריך ושעה: 22/01/2019 11:31
  אני צפויה ללדת בן בע״ה בקרוב. יש לי 2 בנות בבית .
  חמי עומד להיות הסנדק , ובעלי רוצה שניתן לו גם את שמו בשם שני ( כנהוג אצלנו בן ראשון מקבל את השם של הסבא מצד האבא ) . חייבת לציין שכבר יש במשפחה נכד אחד שעל שמו של חמי , ויש לו עוד 3 בנים שטרם נשואים כך שיהיו עוד על שמו בע״ה .
  לי אין אבא , וחלום שלי לקרוא לבני על שם סבא שלי .
  אני לא יודעת אם יהיו לי עוד בנים ... לוקח לי המון זמן להכנס להריון .
  בעלי הסכים לקרוא על שם סבי ( בעצבים חייבת לציין ) אבל לא מוכן להגיד לאבא שלו לפני הברית כי הוא יודע שהוא ממש יעלב / יתעצבן . אז הוא מעדיף שישמע את זה בברית .
  אני לא יודעת מה לעשות לא רוצה בלאגן בזמן הברית ומצד שני ממש לא רוצה להתפשר .
 • ילדה בת 7 שעושה בלאגן (אגם) 21/01/2019 10:33
  (סגור) כותרת: ילדה בת 7 שעושה בלאגן מחבר: אגם תאריך ושעה: 21/01/2019 10:33
  שלום. רוצה להתייעץ.
  הבת שלי ,אהובה שלי, בת 7, מתנהגת בצורה מזעזעת .
  חכמה מאוד מאוד, אבל מתנהגת בצורה שלא נותנת כבוד למורים, כשמורה אומר לה להפסיק לשחק, עונה לו "אתה לא תגיד לי מה לעשות,", כשצריך להתלבש בבוקר, עושה מהכל בדיחה אחת גדולה, צוחקת ,משחקת בכדור, תמיד זה מגיע לצעקות ועצבים.
  היא לא מקבלת סמכות וגבולות זה מילה גסה.
  הינו בטיפול ריגשי. שם היא ממש בקושי מדברת.. גם פרטני וגם קבוצתי. ואז לא מבינים את הבעיה שיש איתה.
  אני ממש אובדת עצות.
  אני אציין שהיא חכמה מעל הממוצע ,כך המורים אומרים . אינה מקללת, הכל כזה באלגנטיות , ומוציאה את המיץ מהחיים .
  יש עיצות? הארות? המלצות לפנימיות?
 • אל תיגעו לי בתינוק (הילה) 20/01/2019 12:45
  (סגור) כותרת: אל תיגעו לי בתינוק מחבר: הילה תאריך ושעה: 20/01/2019 12:45
  למה אנשים חושבים שאפשר לגעת בפנים של תינוק שלא מכירים, בזמן קניות בסופר, בהמתנה לתור בדואר, בגן שעשועים?? ואיך אני כאימא אמורה להגיב??? להיות מגעילה ולעצור אותם ממש? לשים לו שלט "אל תגע בי"?... מוצאת את עצמי עושה פרצופים של חוסר נעימות ומתקפלת מפנים... התינוק שלי, בן 10 חודשים, כל הזמן חולה, מצונן, עם חום, וירוס ודלקות ועוד אנשים זרים רוצים לגעת בו (עם ידיים שאלוהים יודע אם היו נקיות או לא) רק כי הוא חמוד. אוף... נמאס... ואני עם הנימוס שלי, לא מגיבה לסיטואציות האלה כי קשה לי להיות אסרטיבית וקרה.
  הכי גרוע.... באישפוז במחלקת ילדים, כשהוא רק מנסה להחלים, אחות גדולה של אחד הילדים המאושפזים, התקרבה אליו בשנייה שלא הייתי מרוכזת כי עשיתי משהו אחר, ולא רק שליטפה אותו בלחי, גם נישקה אותו!!! רציתי להרוג אותה באותו רגע, אבל הנימוס שלי ניצח אותי שוב...
  אז אני עייפה מזה... פשוט אל-תגעו-לי-בתינוק!!
  אשמח לדעת איך אתן מגיבות לסיטואציות כאלה, כי לי אין מושג...
  מיואשת
 • מה אני עושה עם הילדה? (אושרת) 15/01/2019 11:33
  (סגור) כותרת: מה אני עושה עם הילדה? מחבר: אושרת תאריך ושעה: 15/01/2019 11:33
  אז ככה הבת שלי התחילה עם קשיי לימודים מכתה א קשב וריכוז..וכך התחיל ..שהיא התחילה את הטיפול של הריטלין והפסקתי ושוב התחיל הבעיות כי היא לא רצתה אותו.הבית ספר החליט שמעבירים את הילדה לבית ספר אחר עם בעיות רגשיות וקשב.זה קרה שנה שעברה מסתבר שהכניסו אותה לבית ספר גם עם בעיות רגשיות וגם עם בעיות נפשיות. שזה פגע בה מאוודד. ובאמצע השנה הוצאתי אותה .ולא יכלו למצוא לה בית ספר אז אמרתי יום כן יום לא תלך או שתשאר בבית לבית הספר הזה לא שולחת וכך היה ..ועדיין לא מצאו מסגרת .אמרתי למנהלת .אני רוצה להוציא תילדה ואמרה למה תשאירי אותה אמרתי בשום פנים ואופןןן אתםםם רוצים לשגע אותהה.תתנו עליה המלצה טובה ושתעוף כל עוד נפשנו בנו.רשמווו עליה המלצההה כל כך גרועה שהילדה אף בית ספר בתחילת שנה לא רצה לקבל .בגלל ההמלצה שנתנו עליההה שהיא אלימה ..שהיא בדכאון. כך רשמו.והילדה נורמטיבית לחלוטין עם הפרעות קשב .תחילת ספטמבר חיכיתי 3 חודשיייםםם והחינוךךך המיוחדדדדד עדיין לא מצא מסגרת ..למי לא פניתי עשיתי באלאגן אין עם מי לדבר
  לפני שבועיים מצאו לה מסגרת שהילדה מרוצה הייתה מאוד נכנסה לבית ספר לא עבר שבועעע כבר המנהלת רוצה ועדה ולמה בגלל שהילדה לא רצתה להכנס לכיתה כמה פעמיים וגם בגלל שלא רציתי להביא לה כדור פסכיאטרי.היא הייתה בבית ספר לוקחת תריטלין והוסיפו לה בנוסף לכל כדור פסיכאטרי שהרופא לא ממליצה בכלל . וגם הכדור ניסיתי פעם אחת והייתה הייתה חצי מעולפת הייתה את הוועדה והמנהלת לא רוצה את הילדה רק בגלל שלא הבאתי לה את הכדור הפסיכיאטרי.והילדה שוב בלי מסגרת אני כל כך בצער.מזה שאין חמלה ועזרה במדינה הזאת שיוכלים להציל לי את הילדה שתלמד בבית ספר נורמלי ותלך לבושה כמו כולם לבית ספר אני עובדת עצות הם אמרו לי בועדה לשלוח לפנימיה איך אני יכולה לשלוח לפנימיה אין להם פתרון העיקר לזרוק את הילדה. אני אובדת עצות אני צריכה עזרה לא יודעת מה לעשות.
 • שאלה לאמהות מנוסות (הילה) 13/01/2019 12:10
  (סגור) כותרת: שאלה לאמהות מנוסות מחבר: הילה תאריך ושעה: 13/01/2019 12:10
  שאלה:
  התינוקת בת 5 חודשים התחילה גן, והגננת התקשרה להגיד שהתינוקת בוכה בגן, ובכדי שתתרגל, מעתה יש להימנע ככל הניתן מלקחת את הילדה על הידיים בבית, כן לחייך, כן לדבר, אבל לא להרים בכדי שתתרגל לגן וכמה שיותר על הבטן. עד היום הילדה קיבלה ממיטב הפינוקים, כגון ידיים מתי שרק רצתה וזמני תרגול במשטחי הפעילות השונים בבית. מה דעתכן? האם זוהי בקשה מובנת או דרישה מוגזמת מצד הגננת?
 • אני מתחרפנת... לגמרי! (שני) 13/01/2019 09:12
  (סגור) כותרת: אני מתחרפנת... לגמרי! מחבר: שני תאריך ושעה: 13/01/2019 09:12
  הגיעו מים עד נפש!
  הפעוטה בת השנתיים לא מוכנה לכלום חוץ מאמא!
  לא רוצה אבא, לא רוצה סבתא; לא רוצה ללכת לגן, רוצה רק אמא אמא אמא, אז אני נותנת חיבוק ומסבירה שצריך ללכת לגן/לישון/אמא צריכה ללכת- אמא מבינה שלא קל לה היום אבל כשנחזור נשחק /נטייל משהו ביחד.

  וזה פשוט לא עוזר, זה רק הולך ומחמיר.
  זה מגיע למצב שאני לא יכולה לזוז ס"מ ממנה בלי שתתחיל סאגה של צרחות אמא בואי, איפה אמא.

  מעל חודש וחצי שהסיפור הזה ממשיך ומחמיר ולא נראה קרוב לפיתרון.
  הפכתי להיות המשכיבה לישון הבלעדית; הנותנת אוכל הבלעדית, הלוקחת לסיר הבלעדית, המספרת סיפור, המשחקת, המקלחת - הכל אני הבלעדית!

  עוד חודשיים וחצי בעזרת השם- אמורה להצטרף עוללה חדשה ולא יודעת איך זה יעבוד ככה.
  אני לא מצליחה למצוא לעצמי דקה להשתין, מה יקרה עם שתיים?!
 • גננת משלבת (ספי קלו) 07/01/2019 18:10
  (סגור) כותרת: גננת משלבת מחבר: ספי קלו תאריך ושעה: 07/01/2019 18:10
  אז הגננת החליטה שהילד צריך גננת משלבת,כרגע נמצא בגן טרום טרום חובה
  אנחנו אמורים לעבור ועדה בקרוב,לפי מה שהבנתי מנשים שלמדו הוראה זה נכלל בחינוך מיוחד,
  הילד שלי בן 3 ו8 בעל קושי רב בשפה
  בעקבות הקושי בדיבור(מטופל אצל קלינאית תקשורת)
  יש לו התפרצויות זעם כנראה בגלל שלא יודע לבטא את עצמו כראוי,
  אשמח לשמוע מאמהות שהיו בוועדה,שילדיהם נמצאים בשילוב,מה ההשלכות של כול זה?
  האם החצי שעה הזאת בשבוע עזרה לילד שלכם?
  מה עושים בוועדה,מה הפסיכולגית שואלת?האם כדי להביא חוות דעת מהקלינאית תקשורת?
  אם בכלל תוכלי להאיר את עייני אני אשמח
 • סוגיית המוצץ של הילדה (מיכל) 07/01/2019 12:53
  (סגור) כותרת: סוגיית המוצץ של הילדה מחבר: מיכל תאריך ושעה: 07/01/2019 12:53
  הבת שלי בת 4.5 מכורה קשות למוצץ. אתמול בלילה ההייתי איתה בחוץ וחשבתי שנפל לי המוצץ בגשם, אז אמרתי לה שנפל המוצץ ולא נותנים לי בחנות מוצץ חדש. אז היא ישנה בלי מוצץ.

  בבוקר מצאתי אותו באוטו, השאלה האם להמשיך באותו קו? כלומר נפל המוצץ וזהו? או לאפשר לה להיפרד בטקס כלשהו (עץ, בלון...וכו')

  העניין שאתמול עבר לילה שקט יחסית, היא לא נרדמה עד 24 בלילה , אבל זה לא כזה יוצא דופן אצלה...היא קמה בבוקר ודרשה שאלך לקנות לה מוצצים חדשים.

  אז לא יודעת מה נכון, לעשות טקס לתת לה "להיפרד" ממנו , או פשוט להשאיר ככה שהמוצץ נפל וזהו.
 • חייבת לשמוע אמהות בעלות ניסיון (מירב) 02/01/2019 13:28
  (סגור) כותרת: חייבת לשמוע אמהות בעלות ניסיון מחבר: מירב תאריך ושעה: 02/01/2019 13:28
  תינוקות שהם טיפוסי לילה. יש דבר כזה? היא בת 8 חודשים וחושבת עצמה לטינאייג׳רית. הולכת לישון באחת עשרה / וחצי ומתעוררת באופן טבעי בשמונה-תשע בבוקר. גם כשניסיתי להעיר אותה בבוקר בשש וחצי או שבע היא תמיד תמצא את הדרך לישון בלילה מאוחר.

  יש לה סימני עייפות והיא עדיין נלחמת בזה ורוצה להיות עליי כל הזמן - יונקת שעות, רוצה לעשות צחוקים, כל דבר בסביבה מעניין אותה וכל היצירתיות פורצת ממנה (מפסלת לי את הציצי, נושפת עליו, מנסה לקשקש תוך כדי הנקה).

  אני צריכה את הערב כדי לעבוד ולעשות את מטלות הבית, וגם לאכול (אני כל היום לבד בבית איתה) וכל ערב נגמר בזה שאני שעות איתה במיטה שלי (לא יכולה לשים אותה בסלון כדי שלא תעיר את הגדולה) והיא לא נרדמת. במהלך היום היא נרדמת בהנקה הרבה יותר בקלות. יש לכן עצות מועילות בשבילי?
 • להקשיב ולתת לו ריטלין? (תהילה) 30/12/2018 15:28
  (סגור) כותרת: להקשיב ולתת לו ריטלין? מחבר: תהילה תאריך ושעה: 30/12/2018 15:28
  יש לי ילד בן 6 וחצי
  ילד שמח קונדסון קטן שתמיד היה שובב מבחינתי. בגן הגננת אמרה שיש לו בעיה לשבת במפגשים ושהיא ממליצה בגיקה של קשב וריכוז. הלכתי באופן פרטי לרופאה מומחית שאירי 10 דקות טענה שיש לו בעיות של קשב וריכוז ושהוא צריך לקבל ריטלין. יצאתי משם עם הרגשה לא טובה שלא יכול חהיות שכזה מהר אבחנה בעיה. קהעתי תור לרופא דרך הקופה ששלח אותי למכון טובה . עשה את הבדיקה הראשונה וביקשו שיקח את הריטלין ושוב ביצע אחרי שעה את הבדיקה. הבודקת יצאה ואמרה שיש שינוי לפני לקיחת הריטלין ואחרי הלקיחה אבל לא ברמה שמצריכה לקיחת ריטלין כי השיפור /שינוי לא כזה משמעותי. כל כך שמחתי והלכתי עם זה לנוירולוג המפנה והוא ישר אמר שהילד כן צריך לקחת ריטלין אם אני לא רוצה שהיחד יסבול. אני כל כך מבולבלת . איך זה יכול להיות. מה זאת הקלות לתת ריטלין בלי לנסות דרכים אחרות
  תוכלו לעזור לי בבקשה .כל כך מודאגת. נילד כרגע בכיתה א .הצורה מדהימה ואומרת שהוא ילד חכם אבל שבתחילת שנה היתה חו יוטיבציה וכרגע טוענת שהוא לא מקשיב ושחבל עליו. שמעתי שיש ריפוי בעיסוק?? תוכלו לעזור לי לאן לפנות ומה לעשות לפני שנותנת לבן שלי ריטלין.
 • אתיקה של תומכות לידה (סילבי) 30/12/2018 08:59
  (סגור) כותרת: אתיקה של תומכות לידה מחבר: סילבי תאריך ושעה: 30/12/2018 08:59
  האם ניתן להאשים תומכת לידה בחוסר אתיקה מיקצועית בכך שמספר ימים לפני הלידה, כאשר כבר אין באפשרותי למצוא מישהי אחרת ללידה, היא ביקשה ממני טובה אישית, שבמצב רגיל לא הייתי עושה עבור מישהו שאני בקושי מכירה, אך בגלל מצבי לא יכולתי לסרב לה?
  הבנתי שהיא ניצלה אותי, רק אחרי הלידה.
  יש הוכחות על הטובה שעשיתי עבורה.
  תודה!
 • צריכה עצה מאמהות חכמות (נטלי) 27/12/2018 11:22
  (סגור) כותרת: צריכה עצה מאמהות חכמות מחבר: נטלי תאריך ושעה: 27/12/2018 11:22
  טוב, צריכה עזרה והלוואי ותגיע לי מפה הישועה. הבן שלי בן שנתיים. עד לפני ארבעה חודשים בערך היה אוכל בקבוק לפני השינה ובקבוק שהוא קם בבוקר. בעלי החליט להפסיק עם הבקבוק בטענה שהילד כבר לא צריך בקבוק בלילה וניסינו להפסיק לו (דבר שהוא טעות אבל זה המצב) מאז שעשינו את זה הילד קם כל לילה בשעה 2,3 בלילה וככה קבוע למרות שהולך לישון שבע (אוכל ארוחה מלאה ומזינה בשעה 19:30) יש לכן הצעות בשבילי מה לעשות? כבר קשה לי לקום כל לילה בשעות כאלה שהילד בן שנתיים זה לא הגיוני. לדעתי זה הרגל לקום בלילה ולא רעב כי גם שהוא אוכל בלילה הוא אוכל 30 מ"ל ולא יותר.
 • שאיבת שעווה מהאוזן (דליה) 26/12/2018 14:29
  (סגור) כותרת: שאיבת שעווה מהאוזן מחבר: דליה תאריך ושעה: 26/12/2018 14:29
  היי בנות,
  הבן שלי בן ה- 4 צריך לעבור שאיבה של שעווה באוזן. הוא לא מוכן לעשות את זה ניסינו בכל האפשרויות בטוב , ברע בשיכנועים בהסברים וכו... הרופא המליץ על אופציה של הרדמה מלאה (טוען שיש מקרים כאלה ) מישהי עברה את זה ?
  המטרה של השאיבה זו הצטברות שעווה כמובן שכנראה מפריעה לו בהגייה נכונה של הברות .
  כמובן שכרגע אנחנו מנסים טיפות ועוד שבועיים אפגש שוב עם הרופא.
  בנוסף אציין שהקטן שלי עבר את השאיבה בלי בעיה אך מדובר בילד אחר שבאמת מאוד קשה עם תספורות , רופאים וכו... הוא לא בחרדה כמו ילד רגיל הוא קצת מעבר לזה (בעבר רופא פצע אותו באוזן )
  אשמח לתגובות
 • עניינים חברתיים של הילדה (יסמין) 26/12/2018 12:22
  (סגור) כותרת: עניינים חברתיים של הילדה מחבר: יסמין תאריך ושעה: 26/12/2018 12:22
  חייבת התייעצות..

  הבת שלי בת שנה וחודש, ילדה חייכנית וחברותית, אנרגטית וסקרני
  כרגע נמצאת בגן עם עוד 17 ילדים בסביבות הגיל שלה. אני סך הכל מרוצה אבל חושבת להעביר אותה למסגרת אחרת מצומצמת בגלל מחלות שהיא חוטפת כל שבוע וההרגשה שאין מספיק יחס אישי.

  מצאתי מסגרת של 5 ילדים(בגילאי 1.5-2) שהיא תהייה השישית. זאת מטפלת בבית שלה שיש לה עזרה נוספת(היא לרוב לא לבד). היא מאוד חמה ודוגלת ביחס אישי וקיבלתי עליה המלצות. מתלבטת מאוד האם לעשות את המעבר, גם מהבחינה שזה שינוי והסתגלות וגם בגלל השאלה האם חברתית זה יכול לפגוע בה? כי היא מאוד אוהבת חברה של הרבה ילדים, לשחק ולהיות באינטרקציה.
  מה דעתכן?
 • דלקת אוזניים כרונית (אליה) 26/12/2018 09:53
  (סגור) כותרת: דלקת אוזניים כרונית מחבר: אליה תאריך ושעה: 26/12/2018 09:53
  בן שנה
  נכנס בגיל 8 חודשים למעון מאז דלקות אוזניים כרוניות חוזרות(יודעת שזה לא מדבק ואין קשר למעון)
  מסיים טיפול אנטביוטי הולכים לביקורת האוזן נקייה.
  לאחר יומים שוב דלקת
  ככה במשך 4 חודשים הילד שלי לא מפסיק להיות תחת טיפול אנטביוטי
  שגורר אחריו חום חוסר תיאבון ואי שקט
  היינו אצל מומחה אף אוזן
  לא מומלץ על כפתורים
  השלב הבא זה טיפול מונע במשך כל החורף והמשך מעקב בקיץ-לא מקבלת את זה ש3 חודשים של החורף הילד צריך להיות כל יום עם אנטביוטיקה
  עזרתכןןן בנות אני מיואשת! מישהי שגם עברה את זה? מה ניתן לעשות? יש טיפול טבעי שבאמת אבל באמת יכול לעזור?
 • הריון תוך כדי הנקה (הילה) 25/12/2018 10:07
  (סגור) כותרת: הריון תוך כדי הנקה מחבר: הילה תאריך ושעה: 25/12/2018 10:07
  בוקר טוב,
  זקוקה לעידוד. תוך כדי הנקה נכנסתי להריון. ההפרש בין הילדים יהיה שנה וחצי. בבית יש עוד שתי בנות בנות 7 ו 10. איך עושים את זה? כלכך חוששת . זה נראה לי לא שפויי להביא תינוק נוסף כשיש פיצית שלוקחת המון תשומת לב. אין לי עזרה מההורים כי הם די מבוגרים ויש להם בעיות משל עצמם. בן הזוג עובד ומפרנס יחיד כרגע כי אני בחופשת לידה. חושבת להפיל כיוון שלאני לא רוצה שכל המבנה המשפחתי יקרוס .. וגם אני.
  מישהי עברה סיטואציה דומה ויכולה להאיר את עיני?
 • מה עושים שהוא לא נרדם? (כרמית) 18/12/2018 09:47
  (סגור) כותרת: מה עושים שהוא לא נרדם? מחבר: כרמית תאריך ושעה: 18/12/2018 09:47
  אשמח לעצות מה לעשות.
  הגדול בן 3 אוטוטו
  ישן במעון שעתיים בצהרים בין 12:30-14:30
  ובלילה חגיגה. לא מוכן לישון ולא מצליח להרדם לפני 11 בלילה
  כל לילה זה מלחמה איתו וגם אז הוא נרדם רק מתוך בכי... מצידו אם אני לא ישעיה אותו בכח הוא ישאר ער לעוד שעות.
  מה עושים????? זה לא נורמלי שילד בן 3 הולך לישון בשעות האילו
  בדיבור עם המעון אין מצב לא להשכיב אותו בצהרים.
  בימים שהוא לא ישן צהרים הוא נרדם בסביבות 8:30
  אני מיואשת... צריכה שקט בלילה חחח
 • ליחה ונזלת - ככה מתמודדים בלי להזיק לתינוק (איילה) 12/12/2018 14:27
  (סגור) כותרת: ליחה ונזלת - ככה מתמודדים בלי להזיק לתינוק מחבר: איילה תאריך ושעה: 12/12/2018 14:27
  לאחרונה אני נתקלת בהרבה אמהות אובדות עיצות לגבי תינוקות קטנים שמפוצצים בליחה בחורף ,
  הולכים לרופאה אומרת שיש ברונכיטיס-אסתמת תינוקות- כשהתינוק ממש קטן שולחים הביתה עם מי מלח לאף , אחכ נותנים לו מי מלח באינהלציה אחכ מוסיפים חומר לאינהלציה ושגודל מדביקים לנו משאף מפוצץ חומרים לא טובים וסטרואידים .
  בתור אמא לתינוקי מתוק שסבל מגיל חודש מליחה שממש מנעה מכולנו לישון כי היה נחנק החלטתי שאין מצב שאין לזה פתרון והדבר היחיד שעושים זה רק להקל טיפה על הסימפטומים .
  אז חפרתי ושאלתי ובררתי, ונתקלתי בהמון פתרונות של הרפואה האלטרנטיבית שחייבת להגיד הייתי סקפטית לגביהם ועל חלקם אפילו צחקתי , אבל לא היה מה להפסיד והחלטתי לנסות .
  אז אני כותבת פה ברשימה לפי סדר העדיפויות שלי והנסיון שלי מה יכול לעזור ברמה של להפטר מהמשאף כליל ב"ה . ואין לי פה עניין לשווק שום דבר ממש מהלב ככה כי ראיתי כמה חוסר מודעות יש לנושא :
  1. רפלקסולוגיה - עזר לנו מאד מאד. אני יכולה להמליץ באישי למי הלכנו.
  2. מי מלח- אבל וזה אבל גדול , בטפטפת לתוך האף !! לא בקיסם לא בספריי כל אלו ייבשו לו מקומית את האף אחרי 2 דקות חזרה הנזלת שמטפטפים לתוך האף זה פחות נעים ומתאים לתינוקות מגיל חצי שנה בערך אבל זה מייבש עד לבפנים . אני שמה בוקר צהריים וערב ואם יש צורך אז יותר. זה לא מזיק.
  3. שמן אתרי שנקרא רבנסרה - זה פשוט קסם. מישהי מדהימה המליצה לי עליו במקום משאף לבן שלי . והוא ממש מחולל ניסים . ניתן לקנות אותו בבית טבע וההמלצה לשימוש הרשמית היא לערבב בשמן בסיס(שמן זית , זרעי ענבים וכו) 2 טיפות מהרבנסרה ולעסות את בית החזה והצוואר .אם יש התקף שיעול חזק מותר לעשות את זה כל רבע שעה למשך שעתיים וזה עוצר את השיעול .
  אני שמה לו 2 טיפות מהרבנסרה בלבד על היד שלי ואז מורחת על הגרון והחזה. בתדירות שכתבתי.
  3. אם הליחה ממש ממש רצינית כבר אז תמצית של פשתן. הפשתן מנקה את כל הליחה של הגוף אבל , מתאים לתינוקות גדולים יחסית (מ7 חודשים בערך) . יש להזהר ! המי פשתן עלולים לשלשל וככה הליחה יוצאת אבל אם זה משלשל מדי , יש סכנת התייבשות אז לשים לב ששותה המון מים . ואם זה מוגזם להפסיק !
  המינון הוא : כף זרעי פשתן בכוס של מים רותחים , אחרי כמה שעות מסננים ונותנים כף של המים בלבד. יום כן יום לא למשך שבועיים . אם השלשול כבד , שוב, להפסיק מיד ולתת מי אורז זה מייבש מיד ובכללי עוזר לשלשולים .
  שוב הפשתן זה לליחה קשה שכל מה שכתבתי למעלה לא עוזר .
  4. אם אפשר להמנע ממטרנה חלבית ולעבור לצמחית , לא לתת בננה , ושוקולד . מגבירים מאד ליחה . וכן חלב ומוצריו.
  5. לא ניסיתי אבל שמעתי אנשים שניסו והצליח מאד - דיקור סיני .
  6. בצל חתוך ליד ראש התינוק- לנו לא עזר מאד מאד , אבל שמעתי על המון שעזר להם .

  בהצלחה וחורף בריא לכולנו
 • כינים - מה עושים? איך נפתרים מהן? (רעיה) 06/02/2018 23:45
  (סגור) כותרת: כינים - מה עושים? איך נפתרים מהן? מחבר: רעיה תאריך ושעה: 06/02/2018 23:45
  אני אמא חסרת אונים לילדה בכיתה ג.
  ב3 חודשים האחרונים עשיתי ביתי 3 טיפולי כינים ( מטיש ומייגע) מכיוון שאני אמא לא מזניחה ישר כשאני רואה כינה או ביצה ישר טיפול.

  הסתבר לי השבוע מביתי ומאחת האמהות בכיתה שיש בכיתה ילדה שכבר שנתיים מלאהההה בכינים עד כדי כך שהבנות בכיתה רואות את הכינים מטיילות לה בראש ואומרות לה שיש לה חיות קטנות שחורות בשיער.

  היום ראיתי בראשה של ביתי כינה, חשכו עיניי אחרי שעשיתי לה טיפול יסודי בראש לפני שבועים.

  אני חסרת אונים.

  בגלל אמא שמזניחה את ביתה אני וביתי מתענות.
  חסרת אונים. לא יודעת מה עלי לעשות כדי שמשהו מביהס יועיל בטובו ויאמר לאמא המזניחה שטפל בראש של ביתה דחוף.
  כינים זו מחלה מדבקת לכל דבר.
  חייבת את עצתכן דחו
 • סיום הנקה (אביטל) 02/12/2018 14:47
  (סגור) כותרת: סיום הנקה מחבר: אביטל תאריך ושעה: 02/12/2018 14:47
  שנה ושבועיים...
  כשהללי נולדה ממש נלחמתי להניק אותה אבל כבר בבית חולים בחדר לידה היא פצעה אותי בפטמה וכאב לי נורא. אבל עדיין מאוד רציתי להניק אותה. כשחזרתי הביתה חברה שלי פינקה אותי במתנת לידה ביועצת הנקה... סבלתי מכאבי תופת כל הנקה הייתי נושכת שפתיים בועטת ברגליים.... אבל עדיין לא ידעתי מה לעשות.. יש לי גודש הקטנה ממש רוצה לינוק אבל אני ממש סובלת. יועצת ההנקה שאלה אותי מה אני רוצה לעשות? אמרתי לה שאני רוצה להניק 3 חודשים.... וככה התחלתי... עם נשיכת שפתיים ובעיטות כל הנקה... כשהללי הייתה בת חודש עשינו לה אירוע קטן ואני זוכרת שישבתי בצד להניק אותה ופתאום קלטתי שכבר לא ככ כואב לי.... מאותו רגע לא הצלחתי להפסיק להניק אותה וגם כשרציתי להפסיק היא לא הסכימה..... הייתה בוכה וצורחת עד שלא הייתי נותנת לה ציצי. נרקוציצי אמיתית. היא ככ אהבה ציצי שלא הייתי מסוגלת להפסיק היא הייתה יונקת כל הלילה.... למדתי להניק בשכיבה וככה הייתה יונקת לה כל הלילה... עד שלפני שבןעיים פתאום החליטה שדי... לאחר צילןמי גיל שנה שכללו גם צילומי הנקה היא החליטה שדי והדפה אותי..... מאז הצעתי עוד כמה פעמים היא ינקה ממש מעט.... וזהו... נגמר....
  אני ממש שמחה שזה בא ממנה. ונגמר ככה בכיף
  היה קשה ומאתגר. אבל בחיים לא חשבתי שאניק שנה ושבועיים
 • בת 3 שבועות עם ריפלוקס (ענת) 29/11/2018 09:41
  (סגור) כותרת: בת 3 שבועות עם ריפלוקס מחבר: ענת תאריך ושעה: 29/11/2018 09:41
  בת 3 שבועות עם ריפלוקס..
  הייתה פולטת עם נוטרילון רגיל אבל הייתה די נינוחה ולא מתלוננת יותר מידי, פשוט הפריע לה לישון כשהיה עולה לה.. בהמלצת הרופאה עברנו לנוטרילון אר, מאז קיבלתי ילדה אחרת.
  אומנם פולטת פחות אבל בוכה המון, לא נינוחה, יותר מקשיתה את הגב, כאילו עולה לה האוכל אבל לא יוצא, בקושי אוכלת ורעבה כל שעה שעתיים, משלשלת המון ומתקפלת מכאבי בטן.
  לעוד מישהי קרה משהו דומה עם הנוטרילון אר?
  אני כבר אובדת עצות..
  ניסיתי לחזור לנוטרילון הרגיל ומיד לאחר הבקבוק פלטה מלא מהאף והפה.
 • חייבת עזרה לפני הייאוש הסופי... (שיר) 25/11/2018 17:11
  (סגור) כותרת: חייבת עזרה לפני הייאוש הסופי... מחבר: שיר תאריך ושעה: 25/11/2018 17:11
  אני מיואשת...!!
  הבת שלי בקרוב בת 8 חודשים, מנסה לתת לה מוצקים וזה פשוט סיוט!
  ניסיתי לתת לה בננה, תפוח, אגס.. מה לא, מעוך, גרבר, סקוויז.. לא רוצה ולא מעוניינת אחרי 2 ביסים לא מוכנה יותר.
  אני מכינה לה מרקים, יש פעמים שאוכלת חצי מנה, יש פעמים שמוכנה רק 4 כפיות מקסימום, ניסיתי דייסה וגם היא פשוט לא רוצה. לפעמים אני מביאה לה חתיכות קטנות של עוף מהאוכל שלנו או את הבפנים של הצ׳יפס ואת זה היא כן מוכנה להכניס לפה אבל רק לפעמים . אני ממש משתדלת שרה לה, צוחקת איתה אבל אחרי כמה ביסים זה ממש מרגיש מלחמת התשה. ניסיתי לתת לה מעדנים, שוב בקושי רוצה. ניסיתי מקושקשת עם גבינה, פשוט יורקת הכל החוצה. אני מנסה לתת לה מהאוכל שלנו ולא תמיד היא רוצה. אני כבר אובדת עצות.

  אם היא לא מקבלת בקבוק היא צורחת את הנשמה עד שאני נשברת ופשוט מכינה לה. מנסה לתת לה את האוכל כשהיא ערנית ולא רוצה לישון וזה עדיין לא הולך.
 • איך מתמודדים עם הילד והסיפורים שלו? (שמרית) 25/11/2018 11:25
  (סגור) כותרת: איך מתמודדים עם הילד והסיפורים שלו? מחבר: שמרית תאריך ושעה: 25/11/2018 11:25
  רוצה את חוכמת האמהות!!! בן 5.5 ילד מאוד חכם, מאוד תחמן..ממציא סיפורים לא אמיתיים בזמן האחרון משקר בכל מיני דברים קטנים, למשל היינו במסיבת יום הולדת וכל הילדים ישבו על דשא, וכשהייתה הפסקה לאוכל הוא קם ואמר לי אמא את לא מאמינה כל הדשא רטוב, וכל המכנסיים שלי התרטבו.. לאחר מכן אני שמה לב ששום מכנס של ילד לא רטוב, ורק אחר כך הבנתי שהוא עשה פיפי כי לא רצה לפספס את ההופעה של הקוסם!!! או לדוגמא עושה משהו בבית ואומר אני לא יודע מה זה?! מצלצלים אלי מהגן לומר שהוא מתלונן שכואבת לו הרגל, בשביל שאבוא לאסוף אותו ומסתבר שכלום 6כוטב והוא רק רצה לשחק במשחק חדש שקנינו יום קודם.. בקיצור מספר סיפורים וממציא, מה עושים? מרגישה מתוסכלת ומפחדת שהיום זה בדברים קטנים אבל מחר....יכול להיות בדברים גדולים יותר אשמח להמלצות מכן
 • מחפשת תרופת סבתא (אליה) 25/11/2018 11:17
  (סגור) כותרת: מחפשת תרופת סבתא מחבר: אליה תאריך ושעה: 25/11/2018 11:17
  חייבת את עזרתכם אמהות יקרות! כבר התייאשתי...

  בתי בת 1.8 סובלת לעיתים קרובות מתפרחת חריפה.

  אנחנו בקושי משתמשים במגבונים, רק בגן ילדים וגם שם אם יש לה תפרחת אז שוטפים לה ומטפלים בה יפה.

  כל פעם אני חוזרת לטבעקוטן או בטאקוטן כי שום דבר אחר לא עוזר לה. משלבת עם בפנטן ויונטיול אבל זה לא כזה עוזר לה. קקי שלה מאוד חומצי וכבר התחלתי לשלב גם פרוביוטיקה, אבל זה שוב לאעוזר. אמבטיות עם קמומיל ושיבולת שועל גם.

  יש איזה תרופות סבתא או משהו שיכול לעזור?
 • רוצה לשמוע מנשים אחרות (זיוה) 18/11/2018 14:36
  (סגור) כותרת: רוצה לשמוע מנשים אחרות מחבר: זיוה תאריך ושעה: 18/11/2018 14:36
  אספר בקצרה את הסיפור שלי, אני בת 26 נשואה לבעל מדהים 4 שנים במהלך שנות הנישואים ניסינו להיכנס להריון עד שפנינו לטיפולי פוריות, לפני כשנה נכנסתי להריון, היינו בשמיים, שמחתי כמו שלא שמחתי מעולם, בעלי היה מאושר היה בעננים ככה עד שבוע 11. בלילה קמתי היה מעט דימום מיד הלכנו לבית החולים ושם הודיעו לנו בצורה אכזרית שאין דופק ושצריך לעבור הפלה.. עד היום אני לא מאמינה שעברתי את זה, זו הייתה החוויה הכי קשה בחיים שלי, הרגשתי שחרב עליי עולמי! ובעלי היה מושלם כמה שגם לו היה קשה הוא תמך בי הרים אותי חיזק אותי היה לצידי כל הדרך..
  היה לי מאוד קשה להמשיך אפילו חשבתי להפסיק לנסות להרות ואז אחרי 4 חודשים שוב נכנסתי להריון עכשיו כבר בחודש 6 מאושרת ושמחה.. ועכשיו הבעיה, יש לי מחשבות רעות.. אני מדמיינת סיטואציות מפחידות שאפילו קשה לי לתאר כמו איך אני אגיב שיגידו לי שוב שאין דופק, איך זה יקרה ועוד דברים שאני אפילו לא מסוגלת לתאר. ממש מדמיינת איפה אני יהיה מי יהיה לידי וכדומה. כל פעם שאני נכנסת לשירותים הלב שלי מחסיר פעימה עד שאני רואה שאין דם בנייר לפעמים אפילו נמנעת להיכנס לשירותים שמה אראה דימום. כל כאב כל הרגשה מעלה מחשבות ודימיונות שפשוט לא מרפים.. אני חולמת על זה בלילה.
  זה מפריע לי! ולא מרפה
  שיתפתי רק את בעלי במחשבות האלה הוא מנסה לעודד אבל זה לא באמת עוזר.

  מה עליי לעשות? האם יש עוד מישהי שחוות דברים דומים? האם זה יעבור?
 • פסיכולוג אחרי ניתוח קיסרי (ניקול) 04/11/2018 13:40
  (סגור) כותרת: פסיכולוג אחרי ניתוח קיסרי מחבר: ניקול תאריך ושעה: 04/11/2018 13:40
  מישהיא נזקקה ללכת לפסיכולוג אחרי קיסרי?
  אני שנה וחודשיים אחרי, לא משנה כמה אני אומרת לעצמי כל יום שאני צריכה להודות ליקום שאני והילדה בסדר ושהכל היה שווה את האוצר שיש לי היום עדיין הטראומה ממה שהיה בחדר לידה ואחרי קיסרי חירום לא מרפה ממני, כמעט ואין יום שאני לא משחזרת לעצמי בראש מה היה שם.
  השאלה שלי אם מישהיא הלכה לפסיכולוג וחוץ מלדבר על זה בטיפול היה משהו שייעץ לה ועזר לראות דברים אחרת? אני לא רואה סיבה ללכת אם המטפל רק מקשיב לי, הרי אני גם ככה כל הזמן מדברת על זה.
 • דיון חשוב ומעניין (ג'ני) 22/10/2018 09:45
  (סגור) כותרת: דיון חשוב ומעניין מחבר: ג'ני תאריך ושעה: 22/10/2018 09:45
  רוצה לפתוח דיון על איבחון יתר (או לא).
  אתמול התקשרתי לגננת של הקטן (3.5) להתייעץ על נושא נקודתי. היא אמרה לי שהתכוונה לדבר איתי בכל מקרה ושלדעתה כדאי לגשת למרפאת התפתחות ולבדוק אם כדאי לנסות טיפול רגשי או קלינאי תקשורת (זה קשור גם למה שרציתי להתייעץ איתה לגביו). אין לי טענות אליה, היא גננת מצויינת, חמה ואוהבת ופועלת בתוך מערכת גדולה יותר, זה מה שלימדו אותה.
  הגדול (5) ילד אינטלגנטי בעל דמיון עשיר אבל לא חברמן גדול, אוהב לשחק איך ועם מי שהוא רוצה ולא מתחבר לכל אחד. גם שונא לצייר ולכתוב, לא מסתדר עם האיפרון. גם כן שוקלים כבר זמן מה לקחת לריפוי בעיסוק ונזרקו לאוויר מונחים כמו 'גננת שילוב'.
  ועכשיו מה שמטריד אותי: האם המערכת סובלת מאיבחון יתר? פעם חשבתי שהנושא נוגע רק לבעיות חמורות יותר כמו דיסלקציה ואוטיזם אבל פתאום אני מבינה שגם ילדים נורמטייביים לגמרי מופנים לצינורות הללו. לפני 20 שנה אף אחד לא היה חושב פעמיים על הבנים שלי, הם שובבים ואוהבים להשתולל, כמו רוב בני מינם אבל הם גם ילדים טובים שמשחקים, יש להם חברים ועוזרים בבית. אז מה קורה פה? האם האיבחון נהיה נגיש מדיי? כמובן שהוא חשוב לטיפול בילדים עם צרכים (מכירה מקרה מהמשפחה מקרוב) אבל האם המערכת הזו מנצלת את הפחדים שלנו כהורים שרוצים את הטוב ביותר לילדנו ודוחפת את כולם לעבור בצינורות הללו? צינורות שמנסים לדחוס את כל הילדים לקופסאות אחידות ומונעת כל התפתחות אינדווידואלית? אפילו הגננת אתמול אמרה לי שהיא מפנה את רוב ההורים לרופא התפתחות. באמת רוב הילדים צריכים רופא התפתחות או שהבעיה מערכתית?
  או לחילפין, אולי האיבחון המוקדם עוזר לאתר ולטפל בבעיות בגיל צעיר, כשזה עוד קל ובכך מונע קשיים חברתיים ורגשיים בעתיד? אולי אם אני היחידה שאבחר לא לטפל ולתת להם להתמודד עם העולם בעצמם, הם יישארו איפשהו מאחור לעומת חבריהם?
  אני מרגישה מבולבלת ומתוסכלת. אשמח לדעתכם, אם היה לכם כוח לקרוא עד פה. סליחה על החפירה.
 • רוצה להתייעץ... (שני) 14/10/2018 14:28
  (סגור) כותרת: רוצה להתייעץ... מחבר: שני תאריך ושעה: 14/10/2018 14:28
  מבקשת עזרה ועצות מנסיון. קצת ארוך.. הקטנה בת שנתיים וחצי, ישנה בחדר משלה. לא נרדמת לבד, יושבים לידה ומלטפים, לפעמים מסאגים לפעמים סתם יושבים עד שנרדמת. במהלך ההרדמה היא לא מוכנה שנעזוב את החדר. ככה היה תמיד. היא מתעוררת בלילות ובעלת שינה קלה. בהתחלה ניסינו להחזיר אותה למיטתה אבל במהלך השנה נכנסתי להריון והסבלנות שלי להשכמות הליליות הלכה ופחתה וכך קרה ששמנו לה בחדר שלנו מזרן והזמנו אותה לגשת אליו אם היא מתעוררת. מאז היא קמה בלילה, מגיעה אלינו, מנסה להירדם ולא מצליחה, מתחילה להתעורר ולהעיר את כולם. זה יכול לקחת שעה וזה יכול לקחת גם 3 שעות. בסוף היא נרדמת. קמה עייפה ומותשת לגן. מתחילה את הבוקר בעצבים על שטויות ומצב רוח קרנקי בכללי. מאוד קשה לנו אורח החיים הזה ואני מרגישה שבעוד 4 חודשים כשיגיע אחיה הקטן נצטרך לג'נגל בין 2 תינוקות לא ישנים... והיינו מעדיפים לשנות ולעזור לה לישון בכוחות עצמה בחדר. מבקשת עצות ועזרה מניסיון. תודה למי שקרא עד כה. יום נעים !!
 • שאלה (לברר) 28/08/2018 23:08
  (סגור) כותרת: שאלה מחבר: לברר תאריך ושעה: 28/08/2018 23:08
  שלום
  רציתי לדעת האם יש פה נשים שבחרו בתרומת זרע?
  תודה
 • הנקה לאחר ניתוח קיסרי (דליה) 27/08/2018 15:05
  (סגור) כותרת: הנקה לאחר ניתוח קיסרי מחבר: דליה תאריך ושעה: 27/08/2018 15:05
  כשגיליתי שאני עומדת לעבור ניתוח קיסרי, אחת החששות הגדולות שלי היו לגבי ההנקה. מה יהיה? האם אצליח להניק? האם אחרי קיסרי זה קשה יותר?

  מההתחלה ההנקה היתה הבחירה הטריוויאלית. זו אפילו לא היתה בחירה אלא פשוט הדרך הטבעית והיחידה להאכיל את התינוקת שלי. ברשת מצאתי עדויות סותרות: אחרי קיסרי קשה להניק, אחרי קיסרי החלב לא מגיע בזמן, צריך לתת תמ"ל, יכול להיות שההנקה לא תצלח…

  האם יש בעיה עם חלב אחרי ניתוח קיסרי?

  בואו נבין בכלליות את תהליך היווצרות החלב. החלב מתחיל להיווצר בסביבות השבוע ה-16 להריון. חלק מנשים יכולות אפילו לסחוט מספר טיפות עוד בהריון (אם כי זה לא מומלץ ויכול לגרום ללידה מוקדמת או אפילו פציעה בפטמה אם לא יודעים לסחוט בצורה נכונה).

  למה החלב לא זורם כמו אחרי הלידה? מכיוון שהורמונים המיוצרים בגוף בגלל ההריון מעכבים את יציאתו.

  לאחר הלידה יש יציאת השיליה ויציאתה היא הטריגר לגוף להתחיל לשחרר את החלב.

  מכיוון שהשיליה יוצאת גם בלידה רגילה וגם בניתוח הקיסרי, לא צריכה להיות בעיה מיוחדת עם כמות החלב, היווצרותו ושחרורו לאחר הניתוח.

  יש השערה שבלידה טבעית כמות ההורמונים ששוטפת אותנו היא גבוהה יותר ומשפיעה טיפה חזק יותר, מה שגורם לחלב המעבר (זה שמגיע לאחר הקולוסטרום) להגיע טיפה מוקדם יותר. אבל הגורמים המהותיים יותר הם ההתנהלות לאחר הלידה והם משפיעים בצורה הרבה יותר חזקה.

  אם אין בעיה – מדוע להרבה נשים אין מספיק חלב אחרי ניתוח קיסרי?
  עכשיו כדאי לדבר על הגורמים המשפיעים על היווצרות מספקת של חלב ושחרורו מהגוף.

  הגורמים העיקריים הם: הנקה ראשונית בשעות הראשונות לאחר הלידה, המצאות התינוק ליד האם (ביות מלא), עור אל עור, אי מתן תמ"ל.

  הרבה פעמים נשים לאחר ניתוח קיסרי מופרדות לשעות רבות מהתינוק. גרוע מכך, בשעות האלה הוא יכול לקבל תמ"ל (למרות שאפשר לחכות עד 6 שעות מבלי להאכיל את התינוק וגם אפשר ומומלץ לתת לו שאוב – מספר טיפות של קולוסטרום במזרק אם לא ניתן להחזירו לאם). אין ביקוש – אין היצע (או יותר נכון איחור בהגעת החלב). תינוק שאכל תמ"ל יכול להירדם לזמן רב וגם כשכבר מתאחד עם אמו – לא יונק. במקרים מסוימים, אפילו מתן בקבוק אחד יכול לשבש תפיסה והסיכוי הגדול הוא שאמא טריה, מותשת וחסרת ניסיון תעדיף לתת לו בקבוק נוסף מאשר להשאירו בוכה. בקבוק גורר בקבוק והנה סיימנו את ההנקה עוד לפני שהיא התחילה באמת…

  הרבה פעמים הרצון לעזור לאם פוגע בה. לי אישית יצא לשמוע מספר פעמים מהאחיות "תביאי אותה לתינוקיה, את צריכה לנוח". הרצון הוא טוב, ההשלכות שלו – פחות. במקום זה, הייתי מעדיפה שבית החולים יעזור לאמא לאחר הקיסרי (וגם לאחר לידה רגילה) ויאפשר לה תנאים שיעודדו הנקה. למשל – יועצות הנקה גם בשעות ערב-לילה. למשל – אפשרות נוחה למלווה להישאר לישון בחדרה. משהו שאפילו לא יעלה על דעתי לבקש – עידוד שינה משותפת בטוחה.

  דרך אגב, הפרדה הזו בין האם לתינוקה לאחר ניתוח קיסרי איננה אילוץ רפואי. אחרת לא היה מתקיים "קיסרי טבעי" ואף בית חולים לא היה לוקח על עצמו ניתוח מסוכן שכזה. הפרדה הזו היא בעיקר לנוחות של הצוות המטפל ובית החולים מכיוון שנדרשת השקעה (כספית, צוות המטפל) בשביל לאפשר אפס הפרדה גם בקיסרי.

  הטיפים שלי לכל מי שיולדת קיסרי
  תבדקו אם יש לידכן בית חולים שמוכן ללידה קיסרית טבעית.

  תבדקו מה הנהלים לאחר הקיסרי ותוך כמה זמן אתן יכולות לצאת מהתאוששות.

  תבדקו מה שעת הניתוח והאם עדיין יש בבית חולים יועצות הנקה. תשמרו לעצמכן טלפונים של יועצות הנקה שקיבלתן המלצות עליהן. תתקשרו ברגע שיש בעיה ואל תחכו שתסתבך.

  תבדקו מה הנהלים לליווי של בן הזוג, דולה, אמא, חברה. אפשר להסתדר לבד בביות מלא גם אחרי ניתוח קיסרי אבל זה יותר קשה.

  תראו סרטונים איך מחברים את התינוק בשכיבה, בתנוחת פוטבול. אלה התנוחות המומלצות לאחר הקיסרי מכיוון שביממה הראשונה רוב הזמן תשכבו ולאחר מכן כשתשבו, תנוחת פוטבול היא התנוחה שהכי פחות לוחצת על התפרים.

  תאמינו בעצמכן – התינוק שלכן זקוק לכן, לחום שלכן, לחלב שלכן. לא צריך לקום ולהחליף לו 10 חיתולים ביממה. לא צריך לקלח אותו. כל הטיפולים האלה יבואו מאוחר יותר, בבית. אחיות בתינוקיה אולי מנוסות יותר אבל הן לא יודעות לטפל בתינוק שלכן טוב יותר מכן. באמת, אבל באמת, יותר מכל, התינוק שלכן זקוק לכן! אם אתן מרגישות שאתן מסוגלות ורוצות – לכו על זה ואל תתנו לאף אחד לערער לכן את הבטחון.
נושא חדש חיפוש בפורום חזור למעלה


: עבור אל עמוד