x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

מקרה אמיתי: כריתת רחם בגלל רשלנות!

תאריך: 24/07/2014 12:00

מאמר באדיבותו של: עו"ד עופר סולר המייצג נפגעות רשלנות רפואית

כאשר אנו סובלים מתסמינים שונים פעמים רבות תסמינים אלו יכולים להעיד על מגוון מצבים רפואיים. תמיד יש להתחשב במחלות כרוניות מהם אנו סובלים, מכמות התסמינים, תכיפותם ועוצמתם, לעיתים מצבו של חולה יכול להתריע על דלקת פשוטה אך גם על מחלה נדירה יותר.

תפקיד הרופא המטפל הוא לקבל את כל האינפורמציה מהמטופל, להתחשב בקבוצות הסיכון אליהן הוא משתייך ולבצע הבחנה מבדלת, לצורך כך על הרופא לפעול באופן אקטיבי לצורך ביצוע אבחנה, להתייעץ על עמיתיו ולא לקבוע באופן פסקני כי אפשרות למצב רפואי נשללת רק עקב נדירותו.

פסק הדין פלונית נ' מדאינווסט, ד"ר דויד יהודה כהן, ושירותים רפואיים בין לאומיים עסק בהתרשלות בביצועה אבחנה מבדלת אשר בעקבותיה נכרת רחמה של התובעת.

העובדות מתוך פסק הדין - רשלנות שהובילה לכריתת רחם

התובעת ילידת 1966 סבלה מכאבים בבטן התחתונה ודימום נרתיקי בלתי סדיר, בחודש יוני 1998, עקב כך פנתה אל גניקולוג מומחה אשר איבחן זיהום H.P.V.

קיראו בהרחבה על: וירוס HPV

עקב התמשכות הדלקת התאשפזה התובעת בבית החולים איכילוב שם נתגלתה דלקת בדרכי המין.

התובעת פנתה לגניקולוג נוסף ד"ר שיינפלד, עם תוצאות הבדיקות שנערכו בבית החולים אך הטיפולים שניסה לא עזרו, בחודש ספטמבר ביצע  ד"ר שיינפלד ביופסיה שנשלחה לאבחון פתולוגי בצירוף מכתב המתאר את התסמינים מהם סובלת התובעת.

הרופא שבדק את הביופסיה הוא ד"ר כהן (הנתבע מס' 2) קבע כי אין כל עדות למצב טרום סרטני. בחודש מרץ 1999 פנתה התובעת לרופאה נוספת ובבדיקה פתולוגית נמצא כי היא סובלת מסרטן מסוג Villoglandular Adenocarcinoma of Cervix הרחם  נכרת בכדי למנוע התפשטות של הסרטן.

רשלנות רפואית הובילה לכדי כריתת רחם של אישה

כחודש לאחר מכן בבחינה חוזרת של ממצאי הביופסיה הראשונה נקבע כי ניתן היה לאבחן את הסרטן כבר אז.

התובעת טענה כי אם הסרטן היה מאובחן עם ביצוע הביופסיה הראשונה לא היה צורך בכריתת הרחם, התובעת טענה לנזקים של אובדן השתכרות עקב הטיפולים ועקב מצבה הנפשי, כאב וסבל עקב אי היכולת להרות והקושי במציאת בן זוג וכן עקב הצורך בביצוע הליך של פונדקאות.

הנתבעים טענו כי הרופא לא התרשל, בכל מקרה היה צורך לכרות את כל הרחם וכי מצב הדלקת ממנו סבלה הוריד משמעותית את סיכוייה להרות.

בית המשפט קבע בפסק דינו כי גיל התובעת מכניס אותה לקבוצת סיכון גבוהה לסרטן מסוג זה, ד"ר כהן לא ביצע בדיקה לעומק, ולא היה צריך להיות פסקני בקביעתו כי אין סרטן, למרות שזהו אכן סרטן נדיר.

כמו כן נקבע כי במידה והיה מתגלה בזמן הייתה לתובעת האפשרות לבחור בין כריתת רחם לטיפול אחר.

לתובעת לא נקבעה נכות תפקודית ולא נקבען לה פיצויים בשל אובדן השתכרות. הפיצויים כללו 825,940 ₪ בגין כאב וסבל, 360,000 ₪ לצורך ביצוע הליך פונדקאות וכן 35,000 בגין נזקים מיוחדים, ו 30,000 ₪ לצורך טיפול פסיכולוגי.

שוקלים הליך פונדקאות? קיראו בהרחבה על אם פונדקאית מהודו

סך הפיצויים שנפסקו לתובעת עקב רשלנות רפואית שהובילה לכריתת רחמה: 1,250,940 ₪

התובעת ערערה על גובה הפיצויים וטענה כי עקב הטיפולים הפונדקאיים נגרמה לה פגיעה בכושר ההשתכרות, כן נקבע כי הפיצוי לצורך ביצוע הליך פונדקאות נמוך מאחר והיא רוצה שלושה ילדים. הנתבעים ערערו גם הם על גובה הפיצויים ועל הקביעה כי הרופא התרשל.

בית המשפט חזר וקבע כי הייתה התרשלות, כי לא נקבעה פגיעה בכושר ההשתכרות ולראיה התובעת עובדת באותו המקום ושכרה אף עלה.

בית המשפט פסק כי הפיצוי שנקבע עקב כאב וסבל גבוה מידי והעמיד אותו על 600,000 ₪.

במידה ונתקלת במקרה של רשלנות רפואית יש לפנות באופן מיידי אל עורך הדין התמחה בתחום, יש לשמור כל תכתובת הנוגעת לבדיקות, אשפוזים וכל חומר רפואי שנופק לך על ידי הרופא המטפל או בית החולים.

לקריאה נוספת: רשלנות במעקב הריון

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
סיבוכים בלידה? מידע על זכויות של נפגעי רשלנות - סיבוכים בלידה? יתכן כי נפלתם קורבן למקרה של רשלנות רפואית והנכם זכאים לפיצוי כספי עבור הנזק שנגרם לכם. לחצו כאן לקריאה נוספת בנושא רשלנות רפואית בלידה...
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור