x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
בדיקת הריון מעקב הריון ימים בטוחים חוסר שינה יומן הריון יחסי מין ביוץ פורום הריון

כל מה שרצית לדעת על הכנה ללידה - קורסים, דולות ותמיכה

תאריך: 23/07/2014 16:02

הכנה ללידהאמנם ישנן עדיין נשים רבות בעולם, בעיקר במדינות יבשת אפריקה, הכורעות ללדת בצורה טבעית, ללא כל הכנה ללידה ולעיתים אף תוך כדי עבודות השדה השגרתיות שלהן, אך במדינות המערב המודרניות נחשבת הלידה כבר שנים ארוכות לאירוע משמעותי, המעורר נוסף לשמחה לא מעט חרדה ודורש הכנה מתאימה מראש.

ואכן, הלידה, על-אף טבעיותה איננה הליך פשוט, בייחוד עבור נשים שזו לידתן הראשונה, והיא דורשת הכנה מתאימה.

הלידה כמו כל אירוע אחר בחיים מושפעת מהסביבה החברתית, מהתרבות, מתנאיי החיים ומהשפעות רבות נוספות אך היא מטבעה הליך אישי מאוד שהיולדת חווה עם עצמה ועם הרך הנולד.

למרות שהלידה היא אחד האירועים החשובים ביותר בחייה של כל אישה, לעיתים היא מעוררת נוסף לצפייה ולהתרגשות לא מעט חששות.

מסיבות אלה, חשוב מאוד כצעד ראשון, להבין כי הלידה אינה אירוע טראומטי או מפחיד אך יש להיערך אליה בצורה נכונה ומתאימה ולעשות הכנה מוקדמת.

לדעת יותר על הריון

היום ישנם כמעט אינסוף מקורות מידע על שלבי ההיריון השונים, על תזונה נכונה, על בדיקות מומלצות, על נותני שירותים שונים הקשורים בלידה ועל הליך הלידה עצמו.

ישנם לא מעט ספרים מומלצים בנושא לידה, כתבי עת לנשים הרות, מידע שמספקות קופות החולים השונות ואף רשת האינטרנט שהפכה בשנים האחרונות למקור מידע זמין ורציני ביותר הנגיש בכל רגע.

מידע רב ותמיכה לאורך ההריון, לקראת הלידה ואחריה תוכלי לקבל גם ב:
טיפת חלב


ואכן, ישנן לא מעט נשים הרות הקוראות כל מידע ומאמר המזדמן לידיהן וקשור להיריון וללידה. קריאה של חומר בנושא מסייעת להסרת הערפל סביב תהליך הלידה ונותנת תחושה של שקט, של הבנה ושל שליטה במתרחש.

קורס הכנה ללידה

מטרתו של קורס ההכנה ללידה היא להעניק כלים להתמודדות נכונה עם שלבי הלידה השונים, לעזור בהתמודדות עם הכאב הטבעי המתלווה ללידה ועם המצב הנפשי והתחושות השונות של היולדת.

השתתפות בקורס הכנה ללידה היא דרך יעילה ביותר עבור היולדת להתכונן בצורה נכונה לקראת הלידה, בייחוד אם זו לידתה הראשונה.

למידע נוסף ליחצו: קורס הכנה ללידה - איך בוחרים?

ההשתתפות בקורס מעניקה כלים שונים – מעשיים כמו גם רגשיים, שיקלו על האישה ההרה לעבור את הלידה בצורה מאוזנת, חיובית וכמה שיותר טבעית.

שלא כמו בקריאה, בקורס הכנה ללידה ניתן גם לתרגל היבטים שונים הקשורים ללידה, כדוגמת תרגילי תנועה ונשימה העוזרים מאוד בשעת הלידה או אף לעבוד על נושא התקשורת עם בן הזוג במהלך הלידה.

מקור של תמיכה ושל שיתוף

נוסף לקריאת חומר והשתתפות פעילה בקורס הכנה ללידה, מומלץ מאוד להתייעץ, לשתף ולהיעזר בחברות קרובות שילדו או עומדות ללדת, אימהות, אחיות או אף זוגות אחרים החווים הריון ומצפים ללידה.

קיראו גם על: הכנה רגשית להריון

הניסיון של אחרים ובייחוד של אנשים קרובים יכול מאוד לעזור לאישה, להפיג את חששותיה ולסייע לה במקומות בהן היא חשה מצוקה או חוסר הבנה.

לעיתים רק השיחה על חוויות דומות מקלה על ההרגשה ואף מוסיפה מידע חיוני שיכול מאוד לסייע ולא תמיד קיים בחומר תיאורטי כתוב או אף זמין בקורס ההכנה.

המשיכי לקרוא גם על: תמיכה לנשים בהריון

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
תאי דם טבורי עשויים להציל את התינוק שלך... - האם ידעת כי שימור תאי דם טבורי של התינוק, מיד לאחר הלידה, עשוי להציל את חייו ביום מן הימים?
כל מה שצריך לדעת על זירוז לידה - באילו מקרים יש צורך בזירוז לידה, כיצד מתבצע זירוז לידה ומה הן הסכנות? לחצו כאן לכל המידע...
סיבוכים בלידה? מידע על זכויות של נפגעי רשלנות - סיבוכים בלידה? יתכן כי נפלתם קורבן למקרה של רשלנות רפואית והנכם זכאים לפיצוי כספי עבור הנזק שנגרם לכם. לחצו כאן לקריאה נוספת בנושא רשלנות רפואית בלידה...
לידה טבעית - לידה ללא התערבות רפואית - לידה טבעית, יולדת טבעית, ללדת באופן טבעי, לידה ביתית, ללדת בבית, לידה ללא התערבות רפואית, ללדת ללא התערבות רפואית
חשוב שתדעי: הרדמה אפידורלית בעת לידה - ההחלטה האם להשתמש בזריקת אפידורל בזמן לידה מעסיקה כל אשה בהריון. בואי לקרוא על יתרונותיו וחסרונותיו של אפידורל.
איך תבחרי היכן ללדת? כל מה שאת צריכה לדעת - כבר בחרת היכן ללדת? בחירת בית חולים ללידה אינו עניין של מה בכך. ישנם קריטריונים רבים אותם את צריכה להכיר ולתת עליהם את הדעת. בואי ללמוד מה את צריכה לבדוק לפני שאת מחליטה
ניתוח קיסרי - כל המידע בשבילך - לא מעט נשים יולדות בניתוח קיסרי במקום לידה רגילה, חלקן מתוך איצלוצים כאלו ואחרים וחלקן מתוך בחירה. באילו מקרים שכיח הצורך בניתוח? מהו ההליך המבוצע ומהם היתרונות והחסרונות שלו? כל הפרטים במאמר לפניכן.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור